Gönderen Konu: Mısır'da Tansiyon Yükseldi  (Okunma sayısı 29437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Mısır Karıştı
« Yanıtla #10 : 30 Ocak 2011, 20:39:33 »
Durum çok kritik Mübarek giderse ki inşallah kaybolur gider ve demokrasi gelirse o zaman ABD ve İsrail  o bölgedeki garantisi olan Mısır ı kaybedecektir ve bu durumda Mısır , Filistin sınırınıda açacaktır ortalık toz duman olacak gibi...Ne olursa olsun mübarek gitmeli.Trmilitary nin site yetkililerinden biriside , hemde kendini bilge sayanlardan salağın biri Türkiye de de böyle birşey olur mu diye soruyor ulan ahmak bu ülke demokrasiyle yönetiliyor.Mısır da ki hükümet ve muhalefetin Hüsnü mübarek tarafından seçildiğini bilmiyor zavallı.

Ben trmilitary'ye üye olduğumda karşımda boş boş türkçülük yapanların ne kadar zavallı olduğunu tahmin ediyordum da bukadar boş beyinli olduklarını tahmin etmiyordum.

Nerden bulmuşlar öyle çoluk çocuk yönetici adam imzasına yazmış türkiye kürtlerin değildir.Be adam kürt dediğin T.C kimliği taşıyor sen kimsin kovuyorsun milleti.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2011, 20:43:52 Gönderen: bosna_sancak »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Mısır Karıştı
« Yanıtla #11 : 30 Ocak 2011, 20:53:10 »

Nerden bulmuşlar öyle çoluk çocuk yönetici adam imzasına yazmış türkiye kürtlerin değildir.Be adam kürt dediğin T.C kimliği taşıyor sen kimsin kovuyorsun milleti.

valla kimin imzası öyle bilmiyorum. bu ülke, sadece vatandaşlık bağı değil; gönül bağı olan herkesindir. ben sadece t.c. kimliğine, yeşil karta falan bakmam. bu ülkeye sadık mı, seviyor mu ona bakarım.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Mısır Karıştı
« Yanıtla #12 : 30 Ocak 2011, 20:55:48 »

valla kimin imzası öyle bilmiyorum. bu ülke, sadece vatandaşlık bağı değil; gönül bağı olan herkesindir. ben sadece t.c. kimliğine, yeşil karta falan bakmam. bu ülkeye sadık mı, seviyor mu ona bakarım.

Demek ki Türkiye kürtlerin değildir diye genelleme yapmak yanlış,bu ülkeyi gönülden seven kürtlerde var onlara haksızlık etmiş oluruz değil mi?

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Mısır Karıştı
« Yanıtla #13 : 30 Ocak 2011, 20:59:25 »
Sabahtan beri Al Jezeera Int. da bitmek bilmeden haber var. Halk komple isyan başlatmış. Askerler bile durduramıyor.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Mısır Karıştı
« Yanıtla #14 : 30 Ocak 2011, 21:01:17 »
Sabahtan beri Al Jezeera Int. da bitmek bilmeden haber var. Halk komple isyan başlatmış. Askerler bile durduramıyor.

Anlaşılan Mübarek'te gidici,ok yaydan çıkmış.

Yolcudur abbas bağlasan durmaz,güle güle Mübarek.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Mısır Karıştı
« Yanıtla #15 : 30 Ocak 2011, 21:02:53 »
Ortadoğu ülkelerine gerçek anlamda demokrasi gelse, bu bölgede gerçekten süpergüç oluruz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Mısır Karıştı
« Yanıtla #16 : 31 Ocak 2011, 15:36:33 »
Durum çok kritik Mübarek giderse ki inşallah kaybolur gider ve demokrasi gelirse o zaman ABD ve İsrail  o bölgedeki garantisi olan Mısır ı kaybedecektir ve bu durumda Mısır , Filistin sınırınıda açacaktır ortalık toz duman olacak gibi...Ne olursa olsun mübarek gitmeli.Trmilitary nin site yetkililerinden biriside , hemde kendini bilge sayanlardan salağın biri Türkiye de de böyle birşey olur mu diye soruyor ulan ahmak bu ülke demokrasiyle yönetiliyor.Mısır da ki hükümet ve muhalefetin Hüsnü mübarek tarafından seçildiğini bilmiyor zavallı.

Ben trmilitary'ye üye olduğumda karşımda boş boş türkçülük yapanların ne kadar zavallı olduğunu tahmin ediyordum da bukadar boş beyinli olduklarını tahmin etmiyordum.

Ne Türkçülüğü be oradaki yöneticilerin Türk tarihiyle ilgili bölümdeki yazdıkları mesajları oku nasıl inceden inceden Türklüğü eski Türk devletlerini aşağıladıklarını görürsün...
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Mısır Karıştı
« Yanıtla #17 : 31 Ocak 2011, 15:56:47 »
Durum çok kritik Mübarek giderse ki inşallah kaybolur gider ve demokrasi gelirse o zaman ABD ve İsrail  o bölgedeki garantisi olan Mısır ı kaybedecektir ve bu durumda Mısır , Filistin sınırınıda açacaktır ortalık toz duman olacak gibi...
Evet önceki gün yazdığım gibi olacak galiba İsrail tutuşmuş Mübarek gitmesin diye:

İsrail'den Mısır harekatı!

İsrail’in, ABD ve Avrupa ülkelerini,
bölgedeki istikrarın muhafaza edilmesi amacıyla Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’e yönelik eleştirilerini frenlemeye çağırdığı belirtildi.İsrail’in sol eğilimli Haaretz gazetesinin haberinde, İsrail’in, Mısır’da istikrarın korunmasının Batı ülkelerinin de çıkarına olduğu konusunda
müttefiklerini ikna etmeye çalıştığı vurgulandı.

Bu konudaki diplomatik çabaların, ABD ve Avrupa Birliği’nin Mübarek’in devrilmesine destek verdiği yolundaki açıklamaların ardından geldiğine dikkat
çekildi.

Üst düzey İsrailli yetkililere göre Dışişleri Bakanlığı, ABD, Kanada, Çin, Rusya ve bazı Avrupa ülkelerindeki elçiliklerine yazı göndererek,
büyükelçilerin bulundukları ülkelerde Mısır’ın istikrarının önemine vurgu yapmalarını istedi.

AB dışişleri bakanlarının bugün Mısır’daki durumu değerlendireceği kaydedilen haberde, İsrailli üst düzey yetkilinin şu açıklamalarına yer verildi:

"Amerikalılar ve Avrupalılar kamuoyları tarafından bir oraya bir buraya çekildiklerinden gerçek çıkarlarını düşünemiyorlar. Mübarek’i eleştiriyor olsalar
dahi, dostlarına yalnız olmadıklarını hissettirmek zorundalar. Ürdün ile Suudi Arabistan, Batıdaki tepkileri izliyor, herkesin Mübarek’i nasıl terk ettiğini
görüyorlar. Bunun da çok ciddi sonuçları olacaktır."

-"ÖZGÜRLÜK İNTİFADASI"-

Öte yanda gazetede, Ari Şavit imzasıyla yayımlanan yorumda, "Obama’nın Mübarek’e ihanet ettiği" vurgulandı.

"Mübarek’le Birlikte, ABD’nin Gücü de Gidiyor" başlıklı yorumda, Arap dünyasında tiranların sonunun geldiği belirtilerek, halkın artık acı çekmek, elit
kesimin de suskun kalmak istemediği; korkunun kaybolduğu; itaatin yok olduğu kaydedildi, ayaklanmalar için de "özgürlük intifadası" ifadesi kullanıldı.

Yorumda, 1789 Fransız İhtilali’nde ayaklanan halk tarafından yıkılarak devrimin simgesi haline gelen Paris’teki Bastil kalesine atıfta bulunularak,
"Tunus’ta Bastil düştü. Kahire’nin Bastil’i de yıkılmak üzere.. Öteki Arap bastilerinin de sonu geliyor" denildi.

Mısır’daki olayların 1987 yılındaki Filistin İntifadası’na benzemekle birlikte, bu çöküşün aynı zamanda Doğu Avrupa’daki komünist rejimin 1989
yılındaki çöküşünü de andırdığı kaydedilen yorumda, kimsenin bu özgürlük sürecinin nerede sona ereceğini bilmediği vurgulandı.

-"AMERİKAN İMPARATORLUĞUNUN ÇÖKÜŞÜ"-

Yazıda, "ABD imparatorluğunun" kötü olarak görülebileceği, ancak bu imparatorluğun son 60 yıldır dünyayı "istikrar" içinde tuttuğu, göreceli de olsa
sakin, barış ve refah içinde olmasını sağladığı ifade edildi.

Ancak ABD Başkanı Barack Obama’nın Amerikan imparatorluğuna zarar verdiği savunulan yazıda, "Obama’nın Mübarek’e ihaneti, ABD’ye sadık kalan, istikrarı ve
ılımlılığı cesaretlendiren ılımlı Mısır Cumhurbaşkanına sadece bir ihanet olmakla kalmıyor. Obama’nın Mübarek’e ihaneti, Üçüncü Dünya ülkelerinde, her stratejik
müttefike de bir ihaneti sembolize ediyor. Asya, Afrika ve Güney Amerika boyunca, liderler şimdi Washington ile Kahire arasında neler olup bittiğine bakıyor.
Herkes mesajı kavrıyor: Amerika’nın sözünün bir değeri yoktur. Amerika’yla müttefikliğe güvenilmez" ifadesi kullanıldı.

Bu anlayışın sonucu olarak Çin’e, Rusya’ya; İran, Türkiye ve Brezilya gibi bölgesel güçlere dönüş olacağı belirtilen yorumda, bu durumun ikinci bir
sonucu olarak da Amerika’nın caydırıcı gücünün kaybolacağı öne sürüldü.

Yazıda, şöyle denildi:
"Washington’un yaşayacağı siyasi hasar, Kahire rejiminin yaşamakta olduğu hezimetten daha az dramatik olmayacaktır. Barack Obama gerçekten de tarih
yazmanın eşiğinde. Eğer yönünü değiştirmezse, Amerikan imparatorluğunu kendi elleriyle yıkan adam olarak hatırlanacak.
AA
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Mısır Karıştı
« Yanıtla #18 : 31 Ocak 2011, 17:31:12 »
inşallah  mısırın  yahudi  uşaklığı  yapan  yönetiminin  uyguladığı gazze  ambargosu  kaldırılır.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
Mısır Karıştı
« Yanıtla #19 : 31 Ocak 2011, 22:03:52 »
Mısır, mübarekten biran evel kurtulmalı... Yerine geçecek baradey denen adamada hiç güvenmiyorum... ırak savaşının baş sorumlulardan biride oydu... Baredey gelirse değişen hiç birşey olmaz, amerikan kuklalığına devam ederler...