Gönderen Konu: Su-34 FULLBACK  (Okunma sayısı 23688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Su 34...
« Yanıtla #30 : 11 Nisan 2016, 18:44:35 »

Ürdün Su-34’le ilgileniyor.

Ürdün, Rusya ile Su-34’ün ihraç versiyonu Su-32 için görüşmelere başladı. Talep edilen uçak sayısı belli olmasa da henüz resmi başvuru yapmayan Ürdün’ün aradığı uçak sayısının fazla olmadığı şimdiden biliniyor. Birkaç hafta önce Rusya’nın silah ihracat firması Rosoboronexport Suriye’de gerçekleşen hava saldırılarının Su-34’ün bilinirliğini arttırdığını açıklamıştı. Bu açıklamayla Ürdün’den önce talepte bulunan Cezayir’in tutumu uyum gösteriyor. Öte yandan Suriye’deki uçuşlar sonucunda uçaklarda bazı arızalar meydana geldiği ve üreticilerin bunları düzeltmekle uğraştığı da gelen bilgiler arasında.

http://m.c4defence.com/Gundem/urdun-su34le-ilgileniyor/477/1

Urdun ne yapacak bu bombardiman ucagini.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Su-34 FULLBACK
« Yanıtla #31 : 11 Nisan 2016, 19:00:40 »
bu uçakların kokpitlerinin yan yana olması tuaf değil mi ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Yeni Su-34 Teslimatı
« Yanıtla #32 : 01 Eylül 2016, 16:41:02 »
Yeni Su-34 Teslimatı

Sukhoi şirketinin basın servisinin açıklamasına göre Sukhoi, Rusya Savunma Bakanlığı'na yeni bir Su-34 toplu siparişi gerçekleştirdi. Yeni beş Su-34 Doğu askeri alanındaki Khabarovsk bölgesinde bulunan  Khurba havaalanında konuşlanmış 277. bombardıman uçağı alayında göreve başladılar. Mayıs ayında teslim edilen önceki 4 Su-34 uçağı da aynı yere teslim edilmişti.

Rusya Savunma Bakanlığı 2016 yılı için 18 Su-34 alımını planlamıştı. Bu teslimat ile uçakların yarısı teslim edilmiş oldu.

DefenceTurk.com

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #33 : 03 Kasım 2016, 09:20:00 »
Yeni gelen haberlere göre Khabarovsk'a yeni bir grup Su-34 uçağı gönderilmiş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 04 Kasım 2016, 00:26:57 »
Bu uçak önden bakıldığı zaman ''ördeği'' andırmıyor mu sizcede?  :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #35 : 04 Kasım 2016, 08:21:06 »
Bu uçak önden bakıldığı zaman ''ördeği'' andırmıyor mu sizcede?  :)

Aynen öyle. Her zaman diyorum, 1/48 ölçekli maketi olsa da yapsam.  ::)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İki savaş uçağı havada çarpıştı!
« Yanıtla #36 : 18 Ocak 2019, 13:02:51 »
İki savaş uçağı havada çarpıştı!

Rusya'da iki savaş uçağının yanlışlıkla birbirlerine çarptığı duyuruldu.

Rusya Savunma Bakanlığı, kendilerine ait iki savaş uçağının havada çarpıştığını açıkladı.

Japon Denizi civarında birbirlerine çarpan bombardıman uçaklarının ikisi de SU-34 tipinde.

Eğitim uçuşuna çıkan uçakların bomba veya füze taşımadığı bildirildi.

Kendilerini uçaklarından atmayı başaran pilotların arandığı da duyuruldu.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-ulke-sokta-iki-dunya-2813550/

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 18 Ocak 2019, 17:10:37 »
Bu kazalar nasıl oluyor gerçekten merak ediyorum
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 06 Eylül 2019, 22:33:46 »
Alıntı
Rus haber medyası REN-TV, Lipetsk bölgesindeki bir eğitim uçuşu sırasında iki Su-34 avcı bombardıman uçağının çarpıştığını bildirdi.

İki Rus Su-34 savaş uçağı, bugün Rusya'nın Lipetsk kenti üzerindeki bir eğitim uçuşu sırasında iki kez çarpıştı, ancak uçak ağır hasar görmesine rağmen güvenli bir şekilde indi.

Haberlere göre, savaş uçakları görsel temas kaybı nedeniyle havada birbirleriyle temasta bulundular.

“Lider uçak, kanatçıya kanadı kokpitin sonunda vurdu; jetlerini uzaklaştırmaya çalışırken, yine çarpıştı. Aynı zamanda, enkaz uçaklardan birinin motorunun içine girdi ”dedi.

Her iki uçak da başarıyla inmeyi başardı ve hiç kimse yaralanmadı. Ancak uçaklardan birinin kabin, motor ve gövdesi hasar gördü. Kanat ucu, elektronik karşı önlemler sisteminin bir parçası olan teçhizatı içeren diğerinden koptu.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #39 : 03 Haziran 2020, 19:24:13 »
Rusya Muharebe Kabiliyetini Artırıyor

Mayıs ayının sonunda Rusya, United Aircraft Corporation (UAC) ile 76 adet modernleştirilmiş sistemlere sahip olan Sukhoi Su-34 tedariki için anlaşmaya vardı. İki sandalyeli ve çift motorlu savaş uçaklarının teslim sürecinin 2027’ye kadar sürmesi planlanıyor.

Su-24 bombardıman uçaklarının yerini alması beklenen Su-34’ler hakkında UAC Genel Müdürü Yuri Slyusar, bu değişiklikle hava kuvvetlerinin muharebe kapasitesinin iki katına çıkacağını söyledi.

Rusya 4. Ordu Hava Kuvvetleri eski Komutanı Valery Gorbenko, muharebe alanında Su-24’ün yetenekleri yeterli olmadığı için Su-34’ün tercih edildiğini belirtti.

Türkiye, Rus Hava Kuvvetlerine ait Su-24 uçağını 2015 yılında düşürmüştü.  Bu sene mart ayının başında ise Millî Savunma Bakanlığı (MSB), Bahar Kalkanı kapsamında Suriye Arap Cumhuriyeti’ne ait iki adet Su-24 savaş uçağının düşürüldüğünü açıklamıştı.

https://www.c4defence.com/Gundem/rusya-muharebe-kabiliyetini-artiriyor/10055/1