Gönderen Konu: Su-34 FULLBACK  (Okunma sayısı 23705 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Su-34′lerin Teslimatı Tamamlandı
« Yanıtla #20 : 16 Aralık 2013, 18:53:28 »
Su-34′lerin Teslimatı Tamamlandı

Rus Hava Kuvvetleri'ne 32 adet çift koltuklu Su-32 tipi bombardıman uçaklarından sağlamalk için uçağın üreticisi Sukhoi Şirketi ile Rus Savunma Bakanlığı arasında 2008 yılında anlaşma imzalanmıştı. Bu anlaşma kapsamında üretilen son uçak bugün Rus Hava Kuvvetleri'ne teslim edildi. NATO kod adı Fullback olan uçağın sonuncusu Sukhoi Şirketinin Novosibirsk'deki fabrikasında hava kuvvetleri yetkililerine teslim edildi.

Rus Hava Kuvvetleri, 2020 yılına kadar bu uçakların toplam 124 adedine sahip olmak istiyor. Bu nedenle ek 92 uçağın üretilmesi için Savunma Bakanlığı ile Sukhoi arasında görüşmeler sürüyor.

Su-27 avcı uçağının bir türevi olan Su-34 iki AL - 31MF afterburner turbojet motorları ile donatılmıştır ve 4.000 kilometre üzerindeki menzile, hassas güdümlü silahların da dahil olduğu sekiz ton kadar yük taşıyabilir .

DefenceTurk.com

« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 18:59:21 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Su-34 FULLBACK
« Yanıtla #21 : 16 Aralık 2013, 19:01:19 »
Uçağın özelliklerini gösteren bir resim...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #22 : 11 Aralık 2014, 19:38:44 »
10 Aralık'ta bir parti Su-34 uçağı Rusya'nın güneyindeki görev yerlerine gönderilmiş durumda.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 12 Ocak 2015, 19:03:12 »
Bu SU lardan 1/2 filo kadar elimizde olsa. Güzel olurdu.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 25 Mayıs 2015, 14:15:17 »
Sukhoi’den Yeniden Su-34 Teslimatı.

Sukhoi firması, Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı’na bir parti daha Su-34 bombardıman uçağı teslim etti. 2014 yılında da iki adet Su-34 uçağını başarıyla teslim eden Novosibirsk Uçak Fabrikası, tam kapasitede çalışıyor. Öyle ki, Rus Savunma Bakanlığı ile yapılan anlaşma çerçevesinde fabrika, 2020 yılına dek meşgul.

Günümüzde çeşitli operasyonlarda yer alan SU-34’ler, oldukça yüksek performans sergiliyor. Su-34 uçağı, 4000 km’ye çıkarılan uçuş menzili, 1900 km/s’lik maksimum hızı ve sekiz tonluk faydalı yükü ile yeni bir silah sistemi ve havada yakıt ikmal sistemini de içeriyor.
http://www.c4defence.com/sukhoiden-yeniden-su-34-teslimati/
Cok baba duruyor...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rus Hava Kuvvetlerine Yeni Su-34 Teslimatı
« Yanıtla #25 : 08 Ekim 2015, 20:49:52 »
Rus Hava Kuvvetlerine Yeni Su-34 Teslimatı

Sukhoi; Rus Hava Kuvvetlerinin şu an Suriye'de konuşlandırdığı S-34 Fullback uçaklarından bir partinin daha teslim edildiğini duyurdu. Sukhoi Şirketi yaptığı açıklamada, 2015 Devlet Savunma siparişine uygun olarak, Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığına yeni bir grup Su-34 ön hat bombardıman uçaklarını teslim ettiğini belirtti. Uçaklar üretildikleri Novosibirsk Uçak Fabrikası'ndan teslim edildiler.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #26 : 29 Ekim 2015, 11:40:19 »

Sukhoi şirketinin açıklamasına göre bu hafta içerisinde Rus Hava ve Uzay Kuvvetleri'ne yeni bir parti Su-34 teslimatı daha gerçekleştirildi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Cezayir'den Su-32 Siparişi
« Yanıtla #27 : 07 Ocak 2016, 14:48:44 »
Cezayir'den Su-32 Siparişi

Cezayir; ülkenin hava kuvvetlerini modernize  çabasının bir parçası olarak Rusya'dan 12 Sukhoi Su-32 avcı-bombardıman uçakları için bir sipariş verdi. Talep Cezayir ve Rusya arasındaki müzakerelerin sekizinci yılında geldi. Her iki ülke yetkilileri 2006 yılında, füze sistemleri ve diğer savunma donanımları için 7,5 milyar dolarlık bir sözleşme imzalamışlardı. 12 Su-32 siparişinin bu sözleşmenin bir parçası olduğu düşünülüyor.

Rus haber kaynağı Vedomosti'deki bir haberde; Novosibirsk Uçak Üretim Birliği Genel Müdürü Sergey Smirnov, Cezayir'e Su-32 uçaklarının ihracaatı için görüşmelerin devam ettiğini belirtmişti.

Su-32, Su-34 uçağının ihracat versiyonudur. Hava, kara ve deniz hedeflerine karşı taktik saldırı için tasarlanmıştır. Bazı değişikliklerle  elektronik harp ve istihbarat, gözetleme, keşif ve yetenekleri geliştirilmiştir.

Su-34; 2485 millik bir menzilde uçabilir ve saatte 1367 mil hıza ulaşabilir. Hava-hava ve hava-yüzeye füzeleri, seyir füzeleri, anti-radyasyon füzeleri, serbes düşen bombalar ve güdümlü bombalar ve 30mm GSH-301 namlu ile donatılmıştır.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 07 Ocak 2016, 16:35:38 »
Demek sadece abd degil rusyada surunduruyormus 8 yildir gorusme nedir. Ayrica Cezayir lhd si icin ucak dusunse rus ucaklarinin o kadar kisa mesafeden kalkani yok sanirim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İki Su-34 Daha Servise Girdi
« Yanıtla #29 : 06 Şubat 2016, 19:25:56 »
İki Su-34 Daha Servise Girdi

29 Ocak tarihinde iki yeni Su-34, Novosibirsk havacılık tesislerinden havalanarak, kesintisiz bir uzun menzilli uçuşla Rus Uzay Kuvvetleri'nin Lipetsk Havacılık Merkezi'ne gitti. Dört saat süren bu uçuş yüksek ve orta irtifalarda gerçekleştirildi.

Uçuştan önce Uzay Kuvvetleri mühendis ve teknik uzmanları, tüm sistemleri ve uçağın parçalarının görev performansı için hazır olduğunu kontrol etti. Havacılık ekipleri bu uçuşla, rota bilgilerini, gerçekleştirilen hava manevralarını. tüm sistemlerin ve parçaların işlerliğini kontrol etti.

Su-34; yaklaşık 8 tonluk yükle 4000 km menzile uçabilir.

Defenceturk.com