Gönderen Konu: Su-34 FULLBACK  (Okunma sayısı 23694 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Yeni Su-34′ler operasyonel göreve doğru
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2011, 08:45:35 »
Yavaş yavaş kıvama geliyoruz. :D güzel..

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #11 : 27 Ocak 2011, 10:12:50 »
Yavaş yavaş kıvama geliyoruz. :D güzel..
içime  su serpildi ,  çok bilmişliği  yeri  geliyor  hepimiz  yapıyoruz  ama  bunlarda  çok bilmişliğinde  ötesinde  bir  davranış var , kendilerini  dev aynasında  görüyorlar  hakettiği yere dönsün , trbizans  neyine  yetmiyor.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 27 Ocak 2011, 10:40:10 »
Dikkat ettniniz mi? son zamanlarda bu tür insanlar virüs gibi çoğaldı. Buralara bile bulaşıp kendi pisliklerini yaymaya çalışıyorlar. Kısmen başarılı olsalar da, Sonuç hiç değişmiyor. Kendini bilen ve başkoyduğu iş için uğraşan insanın hali bir başka oluyor...

Yinede tedbiri elden bırakmamk gereki, çünkü bu tarz insanlar hala aramızda var maalesef.. zamanla onlarda dönerler orta çağ sitesine...

Bu arada enes Kardeşim trbizans neyine yetmiyor diyince aklıma çok pis şeyler geldi, az kalsın yazacaktım  ;D

Öhmm Pardon  :P

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #13 : 27 Ocak 2011, 10:53:45 »
Ne olay adamım arkadaş ya birşey yazıyorum.Bir ton kavga çıkıyor :D :D
Murat abi Cezayir 'de su-35 talebinde bulunmuştu herşey tamamlanmıştı Rusya satışı vermişti.Ama mig-29 boyayıp sattılar diye sözleşme iptal oldu.
Su 35 alıcısı var.Venezüella mı artık her neyse nasıl yazılıyorsa Rusyadan alış yapmış.24 tane uçagı var Su-30 da var.Üstüne oda var.Ama Su-35BM..
BM Ruslarda 48 tane var.Ama operasyonel mi orasını bilmiyorum.Ama su-35 olarak kullanılmadıgı kesin.
The original Su-35 has been further developed into the Su-35BM, classed as 4++ generation fighter by its manufacturer. It entered into serial production as the Su-35S.The Su-35 is in service in small numbers with the Russian Air Force with 12 in service as of 2008
Bu cümleden anladıgım şudur:
Orjinal su 35 4++ jenerasyon uçak sınıfında sınıflandırılır.Sonra Su-35BM haline gelmiştir.O Su-35BM ,Su-35S olarakta seri üretime girmiştir.
2008 yılından itibaren 12 tane uçak Rus hava kuvvetlerinde görev yapmaktadır.Az sayıda görev yapmıştır.
Su-35BM Alt yapısı Su-37ye aittir.Ruslar onu üretmekten vazgeçince böyle ad verdiler diye biliyorum.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2011, 11:02:58 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #14 : 28 Ocak 2011, 21:20:01 »
Rusya'nın 48 adet Su-35 siparişi var. Ancak henüz tamamlanmadı. İlk uçak servise girdi mi bilmiyorum. 2009'da bir anlaşma imzalanmıştı. Hatta ilgili haber de sitemiz de var...

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=671.0

Bunun dışında rusların elinde zaten bir düzine kadar Su-35 vardı. Bunlar üzerinde çalışıyorlardı. Uçak güzel uçak. T-50 netleşince Rus uçakları arasındaki konumu ikinci sıraya düştü. Su-35 senelerdir çeşitli ülkelerin savunma ihalelerine giriyor. Ancak nedense bir türlü kazanamıyor.  Bu serinin ihraç modeli olan Su-30 uçakları satıldı. Ancak teknolojinin hızına bakacak olursak bu uçak artık dış pazarda müşteri bulabilir. Öyleki daha birkaç yıl öncesinde varlığı tartışılan T-50 bugün uçuyor.

Cezayir'e mig-29'ları boyayıp Su-35 diye vermediler. Yok böyle birşey. Olmasına da olanak yok. Her ikisi çok farklı uçaklar. Boya ile fark kapatılmaz. 2006 yılında Cezayir ile Rusya arasında imzalanan anlaşma ile 29'u tek kişilik SMT modeli olmak üzere toplam 35 adetlik Mig-29 uçağı satılması konusunda bir anlaşma imzalanmıştı yanılmıyorsam. Ancak daha sonra teslim edilen uçakların yeni  olmaları gerekirken  kullanılmış eski uçakların boyanarak yeniymiş gibi verildikleri ortaya çıkmıştı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #15 : 01 Şubat 2011, 21:34:53 »
Bende duymuştum Smtlerle ilgili bişey ama neyse servise girdi galibada.Su-37 sanırsam yeni projeleriydi T-50 ile geri düştü ama multi role dönüşüm yapıcaklar galiba.Rus uçakları güzel.Bize satsalar su 35 ten bi 150 tane iyi olur :D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Yeni Su-34′ler operasyonel göreve doğru
« Yanıtla #16 : 26 Mayıs 2013, 02:30:05 »
Bu yılın ilk Su-34'ü Rus Hava Kuvvetleri'ne teslim edildi. Su-34'ler 2008 ve 2010'da sipariş edilmişlerdi. Toplam 70 adet olması bekleniyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İkinci Parti Su-34'ler Teslim Edildi
« Yanıtla #17 : 17 Temmuz 2013, 02:02:30 »
İkinci Parti Su-34'ler Teslim Edildi

Sözleşme kapsamında bu yıl teslim edilmesi gereken ikinci parti Su-34 uçakları Sukhoi tarafından Rus Hava Kuvvetleri'ne teslim edildiler. Sukhoi yaptığı açıklama ile üç uçağın Salı günü Novosibirsk'deki fabrikadan dağıtım yapılan üslerine uçtuklarını duyurdu.

NATO kod adı Fullback olan Su-34 çift kişilik bombardıman uçağı saatte 1.375 mil hıza ve 42.400 feet servis tavanına sahiptir. Kanatlar ve gövde altındaki 12 sabit noktada füze ve bombalar taşıyabilir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2013, 02:04:01 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #18 : 17 Temmuz 2013, 02:43:13 »
Gürcistan savaşında bayağı verim aldılar anlaşılan iyi bir uçak ama gerçektende.. :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 18 Temmuz 2013, 01:31:22 »
Gürcistan savaşında bayağı verim aldılar anlaşılan iyi bir uçak ama gerçektende.. :)

İyi uçak evet. Facebookta bir havacılık grubunda muhtemelen çok genç yaşta bir arkadaş Su-34'ü öve öve bitirememiş. DÜnyanın en iyi avcı uçağı, F-16, F-15, F-22 gibi ABD yapımı uçakları gibi sade değil, bu uçaklar yanına bile yaklaşamaz vs demiş. F-16 en çok düşen uçaklardan demiş.

Ben de yorumlar kısmına yazarak cevap verdim. Dünyanın en fazla tercih edilen uçağı olan F-16 savaş uçağının haliyle sayısının da fazla olduğu için en fazla düşen uçaklardan olması gayet normaldir. Ayrıca Su-34 avcı değil, darbe uçağıdır yazdım. Birkaç kişi daha benim gibi yorumlarda bulundu. Kısa süre sonra sayfa yöneticileri konuyu kaldırdılar. Arkadaşın çıldırmış olduğunu ve dikkate almamamız gerektiğini belirterek.

Keşke arkadaşın hevesini kırmasalardı. Havacılığa hevesli biri olduğu açık şekilde belliydi. Herkes zaten yorumlarla gerekli bilgileri veriyordu. Herhangi bir saygısızlık da yoktu ortada. Su-34 dünyanın en iyi avcı uçağı olmasa da bence çok iyi bir uçak sonuçta.