Gönderen Konu: Su-34 FULLBACK  (Okunma sayısı 23691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Su-34 FULLBACK
« : 16 Kasım 2010, 19:43:51 »
Su-34 FULLBACK

Yeni Su-34′ler operasyonel göreve doğru

Rus Hava Kuvvetleri için 2008 yılında sipariş edilen son seri Su-34 (NATO kodu: “Fullback”) tipi saldırı uçaklarının teslimatı başladı.
Söz konusu yeni siparişlerden sadece bu sene sonuna kadar 8 adet Su-34 teslim alacak olan Rus Hava Kuvvetleri, Soğuk Savaş’ın sonunda, 1990 yılında ilk uçuşunu yapan ve dört yıl önce ön seri prodüksiyonu start alan uçaktan 2015 yılına kadar orta vadede 70 adet tedarik edilmesini kararlaştırdı.

4.5 nesil bir jet savaş uçağı olan Su-34, Sukhoi üretimi, son derece güçlü 2x Saturn AL-31F serisi turbofan motorlarıyla, havada yakıt ikmali yapmaksızın, harici yakıt tanklarıyla 1400 km’ye yakın, dolayisiyla neredeyse stratejik operasyonel harekat yarı çapı menziline sahip. Son nesil gelişmiş aviyonik, radar ve atış kontrol sistemleri ile donatılmış, silah yelpazesi geniş, ‘cerrahi’ nokta atış kabiliyetli çift kişilik bir saldırı/av-bombardıman uçağı.

Rus Hava Kuvvetleri, on yıla kadar 350’si savaş uçağı (Su-34, Su-30M2, Su-35, Su-27SM, Su-25, Su-25UBM, MiG-29K..) olmak üzere toplamda 1500 askeri uçak tedarik etmeyi planlıyor

http://www.savunmasanayi.net/yeni-su-34ler-operasyonel-goreve-dogru/yeni-su-34ler-operasyonel-goreve-dogru/
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 18:54:58 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2011, 14:05:23 »
Rus Hava Kuvvetleri’ne doping
26 Oca, 2011 | Kategori: Kısa Kısa (Son Dakika) | info@savunmasanayi.net

- Rus Hava Kuvvetleri’nin 28 Aralık 2010 tarihi itibariyle bir ay önce hizmete aldığı dört adet yeni üretim Su-34 (NATO kodu: Fullback) tipi av-bombarıdman uçağı görevine başladı. 2015 yılına kadar toplamda 72 adet Su-34′e kavuşacak olan Rus Hava Kuvvetleri’nde bu modern jetler emektar Su-24′lerin (NATO kodu: Fencer) yerine geçecekler. Uçakların Rusya‘ya birim maliyetiyse yeni üretim tek motorlu bir F-16‘dan dahi çok daha ucuz ve sadece 27.7 milyon avro (güncel kurla yaklaşık 38 milyon ABD doları). 
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2011, 14:27:14 »

En sevdiğim 2. uçaktır kendisi.. Özellikle adını bilmediğim turkuaz, açık mavi karışımı rengi on numara hava katıyor uçağa.. ;)

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2011, 22:08:43 »
bu ucak benim hosuma gitti.rus mali olsada.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2011, 22:10:08 »
Siyah bir renk iyi gider aslında bu uçağa  :)
Ucuz ise alalım bir tane uçururuz :D

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #5 : 26 Ocak 2011, 22:15:49 »
Siyah bir renk iyi gider aslında bu uçağa  :)

Ruslarda ciklet parasına satıyorlar gel bakkaldan al . :D :D

40 milyon dolara alırsın zaten.Anca Zibabwe dolarıyla.
Bu arada Venuzella 24 tane Su  35 almış Ruslardan
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2011, 22:22:39 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #6 : 26 Ocak 2011, 22:35:51 »
Su-35 bildiğim kadarıyla operasyonel değil. Kullanan ülke yok. Çünkü alan yok. Üreicisi de kullanmıyor. Venezuella'nın 24 Su-30 uçağı var.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 26 Ocak 2011, 22:47:28 »
Siyah bir renk iyi gider aslında bu uçağa  :)

Ruslarda ciklet parasına satıyorlar gel bakkaldan al . :D :D

40 milyon dolara alırsın zaten.Anca Zibabwe dolarıyla.
Bu arada Venuzella 24 tane Su  35 almış Ruslardan
Yok ben uganda doları ile düşünmüştüm.:D
Alırız ya problem değil bizde biraz devletten para alırız borç versinler onca vergi ödüyoruz yahu :D

Çevrimdışı Angel

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2011, 00:09:26 »
Su-35 te nereden çıktı birden Skywolf, bu uçağı alan ülke yok gibilerinden uzman takılmışsın görünüşe göre yine?
Su-34 mevzusuna bu biraz çelişki değilmi, yoksa aradaki 'ufak' farkımı karıştırdık?

Bu arada normal Türkçesi Venezüela olacaktı, Venezüella değil ok?

Yine 'üreticisi de kullanmıyor' demek ne anlama geliyor merak ettik? Yani bir savaş uçağının üreticisi, o uçağı kullanmıyor anlamınamı geliyor şimdi bu?

Sen merak etme, Venezüela (Venezüella değil) 24 adet Su-30 MK2 de kullanıyor, pek yakında 24 adet Su-35 te kullanacak ki buna başladı senin haberin olmasa da bundan. Oku ve öğren, amatör olarak bilmemek kattiyen ayıp değil.
Sen de öğren ve doğru öğret ahaline..   

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #9 : 27 Ocak 2011, 00:23:58 »
Su-35 te nereden çıktı birden Skywolf, bu uçağı alan ülke yok gibilerinden uzman takılmışsın görünüşe göre yine?
Su-34 mevzusuna bu biraz çelişki değilmi, yoksa aradaki 'ufak' farkımı karıştırdık?

Bu arada normal Türkçesi Venezüela olacaktı, Venezüella değil ok?

Yine 'üreticisi de kullanmıyor' demek ne anlama geliyor merak ettik? Yani bir savaş uçağının üreticisi, o uçağı kullanmıyor anlamınamı geliyor şimdi bu?

Sen merak etme, Venezüela (Venezüella değil) 24 adet Su-30 MK2 de kullanıyor, pek yakında 24 adet Su-35 te kullanacak ki buna başladı senin haberin olmasa da bundan. Oku ve öğren, amatör olarak bilmemek kattiyen ayıp değil.
Sen de öğren ve doğru öğret ahaline..  

Su-35 mi? Cebimden çıktı evladım.

Herzamanki gibi ukalalık yapıp herkesi kendin gibi sanarak boş boş konuşacağına, cevap verdiğin şahsın acaba neye yazmış olduğunu araştırmak için bir iki ileti üste baksaydın Su-35'in nereden çıktığını anlayabilirdin ve kendini böyle aptal konumuna düşürmezdin.

Ama tabi senin amacın burada işe yarar birşey yapmak değil, geldiğinden beri ortalığı karıştırmak, birilerine saldırmak, hakaret etmek değil mi? Hani çok iyi bildiğin bir site vardı ya, sen ancak oraya yakışırsın.

Klavyede basmadan atladığım bir tek harf yüzünden Türkçe dersi veren akıllı vatandaş, "ok" değil "tamam mı?" denir ona. Öğren , sonra birilerine öğretmeye kalkarsın.

Üreticisi de kullanmıyor demek, bu uçağı üreten ülkedenin de bu uçağı OPERASYONEL olarak kullanmadığı anlamına geliyor. Tabi senin Türkçen kıt olduğu için, (artık Türkçen mi yoksa başka birşeyin mi kıt anlayamadım ya tam olarak) bunu da anlamanı beklemiyorum.

Hadi bakalım, o yere göğe sığdıramadığın sitedekilere, burada yaptığın şaklabanlığın yüzde birini yap bakalım, o zaman görelim o kadar da sevecek misin?
Seni Defenceturk.com adlı güzel sitemizden kuralları defalarca çiğnediğin için atıyorum. Hatta "defol "diyorum. Herhalde istenmediğin bir yere tekrar tekrar gelme yüzsüzlüğünü de göstermezsin.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2011, 01:43:52 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com