Gönderen Konu: Terhis olan askerden şok belgeler çıktı  (Okunma sayısı 24628 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
Terhis olan askerden şok belgeler çıktı
« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2010, 21:30:38 »
Öncelikle herkese merhaba, forma yeni katıldım, buda ilk mesajım...

Çoğumuzun aklına şu soru geliyor "Sıradan bir er nasıl oluyorda gizli belgelere ulaşıyor"  Bu erin tek başına gizli belgelere ulaştığını sanmıyorum akıl var mantık var.

Yol geçen hanına döndük gelen giden casusluk yapıyor. Yazıkdır günahtır.

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 16 Kasım 2010, 12:04:23 »
aselsanın göz ve ses tanıma sistemleri ile donatılmış özel şifreli lap topları üretmesi gerektiği kanatindeyim..özel sayıda üretilip zimmetlenirse ,ordunun işine yarayabilir..,hatta mümkünse usb cıkışı filan bile koyulmamalı bilgi aktarımı belirlenmiş bir merkezden onay ile yapan milli bir yazılım ....

Ve orduda mümkünse  özel ihtisaslaşmış yazılım subayları  istihdam edilmelidir..nasıl tıp bölümleri hastahaneleri var ise belki yazılım ile ilgili kurmaylar ayrı bir askeri birlik olarak oluşturulmalıdır..

saygılar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #12 : 20 Kasım 2010, 11:44:55 »
Yazıcı bir erin bu kadar bilgiyi ele geçirip beraberinde götürmesi tuhaf. Hani askerlik hatırası olarak mermi vs yanında götürenleri anlarım da, bu ne demek oluyor! Mutlaka bulunduğu yerde kendisiyle işbirliği içerisinde olan birileri vardır. Dilerim herşey ortaya çıkar.

Şahsi görüşüm, Ergenekon vs gibi isimlerle adlandırılan gizli örgüt adı verilen örgütlerden çok daha tehlikeli bir örgüt var ülkemizde. Ülkenin gizli belgeleri, askeri sırları vs medyanın eline kolayca geçebiliyor. Bütün bunlar planlı olarak yapılıyor. Toplum bu plan kapsamında birilerine karşı nefretle doldurulurken nedense bu bilgilerin gerçekliği ve kimler tarafından ele geçirildiği merak edilmiyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #13 : 20 Kasım 2010, 11:51:25 »
Emniyeti bilemem. Benim bildiğim imam imamlık yapar:) orduya karışmaz. Valla ben şahsi gözlemlerimle söyleyeyim varsa bile oranı çok düşüktür. Artı fetullahçı denen adam niye ordu projelerine destek yapıyor onu hala anlıyamıyorum(devletin hangi kademesi olduğunu anladınız) o tarikat cemaat karışık yani onun yerine yazı büroda görevli bir askerin yazışmaları çalması sonra da bilinçsizce bunu satçak birilerini ararken yakalanması daha mantıklı bence.
Bilmiyorsan niye yorum yapıyorsun, yaptığın yorum kahvehanedekilerin her habere her konuya çemkirmesi gibi olmuş.
İmamdan kasıt, camide imamlık yapan imam değil. Dini duyguları sömüren, siyaset yapan şarlatanlardır. Ordu projelerine gelelim kendileri mi başlattığı hayır hani derler ya yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik onların tek yaptığı kuyruğu da yüzmek. Ayrıca bunları seçim propagandası olarak kullandılar. Bugün konuştuğumuz projelerin kökeni geçmişe dayanıyor akp de seçimlerin olduğu zaman yada seçimlerin konuşulduğu zaman projeleri nihai sonuca erdiriyor ve kendisi başlatmış kendisi bitirmiş gibi kamu oyunu kandırıyor. Atak ihalesi başlangıcı  1990lara dayanır, Seçim zamanında nihai sonuca varıldı top hükumetin oldu Milgem o da 1990lara dayanır o da ne hikmetse seçimlerin olduğu zaman nihai sonuca erildi.(2007 ekim ayında imzalandı ama seçimlere az bir zaman kala karar açıklandı) Zıpkın KMS, onunda başlangıcı 90ların sonunda başlandı seçimlerin konuşulduğu dönem nihai sonuca erildi. Daha bir sürü örnek...

Bizim askeriyeyi artık darbeci olarak değilde daha vahim salak olarak ele alalım. Hadi bu adamlar yaptılar diyelim bizzat üzerlerine gidildiği bir dönemde bu yazışmaları yaparlar mı? Sana kızmıyorum sizin inandığınız haber, yayın organları insanları salak yerine koymada bir numara.

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 20 Kasım 2010, 11:52:06 »
Yazıcı bir erin bu kadar bilgiyi ele geçirip beraberinde götürmesi tuhaf. Hani askerlik hatırası olarak mermi vs yanında götürenleri anlarım da, bu ne demek oluyor! Mutlaka bulunduğu yerde kendisiyle işbirliği içerisinde olan birileri vardır. Dilerim herşey ortaya çıkar.

Şahsi görüşüm, Ergenekon vs gibi isimlerle adlandırılan gizli örgüt adı verilen örgütlerden çok daha tehlikeli bir örgüt var ülkemizde. Ülkenin gizli belgeleri, askeri sırları vs medyanın eline kolayca geçebiliyor. Bütün bunlar planlı olarak yapılıyor. Toplum bu plan kapsamında birilerine karşı nefretle doldurulurken nedense bu bilgilerin gerçekliği ve kimler tarafından ele geçirildiği merak edilmiyor.
+1

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #15 : 20 Kasım 2010, 13:20:36 »
Emniyeti bilemem. Benim bildiğim imam imamlık yapar:) orduya karışmaz. Valla ben şahsi gözlemlerimle söyleyeyim varsa bile oranı çok düşüktür. Artı fetullahçı denen adam niye ordu projelerine destek yapıyor onu hala anlıyamıyorum(devletin hangi kademesi olduğunu anladınız) o tarikat cemaat karışık yani onun yerine yazı büroda görevli bir askerin yazışmaları çalması sonra da bilinçsizce bunu satçak birilerini ararken yakalanması daha mantıklı bence.
Bilmiyorsan niye yorum yapıyorsun, yaptığın yorum kahvehanedekilerin her habere her konuya çemkirmesi gibi olmuş.
İmamdan kasıt, camide imamlık yapan imam değil. Dini duyguları sömüren, siyaset yapan şarlatanlardır. Ordu projelerine gelelim kendileri mi başlattığı hayır hani derler ya yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik onların tek yaptığı kuyruğu da yüzmek. Ayrıca bunları seçim propagandası olarak kullandılar. Bugün konuştuğumuz projelerin kökeni geçmişe dayanıyor akp de seçimlerin olduğu zaman yada seçimlerin konuşulduğu zaman projeleri nihai sonuca erdiriyor ve kendisi başlatmış kendisi bitirmiş gibi kamu oyunu kandırıyor. Atak ihalesi başlangıcı  1990lara dayanır, Seçim zamanında nihai sonuca varıldı top hükumetin oldu Milgem o da 1990lara dayanır o da ne hikmetse seçimlerin olduğu zaman nihai sonuca erildi.(2007 ekim ayında imzalandı ama seçimlere az bir zaman kala karar açıklandı) Zıpkın KMS, onunda başlangıcı 90ların sonunda başlandı seçimlerin konuşulduğu dönem nihai sonuca erildi. Daha bir sürü örnek...

Bizim askeriyeyi artık darbeci olarak değilde daha vahim salak olarak ele alalım. Hadi bu adamlar yaptılar diyelim bizzat üzerlerine gidildiği bir dönemde bu yazışmaları yaparlar mı? Sana kızmıyorum sizin inandığınız haber, yayın organları insanları salak yerine koymada bir numara.
Ben hiçbir yorumumda emniyetten bahsettim mi? Sanki emniyet hakkında bir bilgim varmış gibi konuştum mu? Hayır! emniyet hakkında hiçbir şey demedim. İmam TDK Sözlüğünde cemaate namaz kıldıran kimsedir, bunun gibi söylemler bence asıl yobazlığa kaçıyor aynı kafir söylemi gibi. Ama siz işin içindesiniz galiba bu kadar net şeyler söylediğinize göre. Babamın mesleği yüzünden deniz kuvvetlerinin içinde olan benim az çok bildiğim şeyler var, yani kahvede vakit öldüren, çemkiren tiplerden değilim. Merak etmeyin askeri birlikler içinde kimin ne olduğu biliniyor ona göre davranılıyor ve her birlikte istihbaratçılar var(bu mit değil baş çarkçı idi, deniz piyade idi gibi bir sınıf). Ben sadece bir şeyler hakkında kalıplaşmış fikirlerin sürekli bilinçsizce tekrarlanmasından yana değilim. Bir taraf Ergenekon diye belirsiz örgüte bağlayan daha ortalıkta çıkmaz varken ne olduğu belli olmadan 1 seneyi aşkın zamandır hapse insanları tıkan güruh var. Diğer tarafta da her şeyi cemaat, tarikat, yobaz zart zurta bağlayan güruh var onlar da cumhuriyet ilk kurulduğundaki potansiyel bilinçsiz cumhuriyete ayak uyduramayan halkın hala risk olduğunu düşünüp sabit fikirlerden çıkıp daha önemli sorunlara bakmıyorlar. Ben sağda solda ne olduğu belirsiz yayın yapan taraflı hükümete yakın veya hükümetle kavgalı yayın kuruluşlarından etkilenmiyorum, sırf onların yüzünden her haberde sarı veya turuncu alrm verilip duruyor birliklerde. Ben sadece bazı saplantıları aşıp her şeyi komplo teorilerine bağlamaktansa önemli konular üzerinde durmalıyız diyorum.

Savunma sanayii projelerine gelince bence son dönem olumlu 10-20 yıldır proje yapılcak denmesine rağmen hiç bir şey duymamıştık. ATAK projesinin temel önceye dayanıyor ama proje bataklıktan yeni çıkartıldı, füze kalkanı projesi yeni önem kazandırıldı, Altay tankları prototip üretim çalışmaları daha yeni başlatıldı. Milgemi ben kendimi bildim bileli duyardım ama icraatlar 5-6 yıldır yapılıyor.

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 05 Aralık 2010, 12:44:23 »
Alıntı
ATAK projesinin temel önceye dayanıyor ama proje bataklıktan yeni çıkartıldı
Atak projesinin bu kadar uzun zaman sürmesinin sebebi beceriksizlik değildir. Proje iktidar öncesi teknoloji transferi olmadan yani sıfırdan üretilmesi planlanıyordu. Ayrıca da bu kapsamda kendi görev bilgisayarımızı, kendi elektronik kaskımızı ve aviyoniklerimizi, çeşitli optik ürünlerimizi ürettik.
İktidar da teknoloji transferine yönelerek bu projeyi yürütmeyi başardı yoksa bu projenin en az bir 10 yıl daha sürerdi. Ayrıca daha önce ihale kapsamında geliştirdiğimiz ürünleride atakta kullandık.

Alıntı
Altay tankları prototip üretim çalışmaları daha yeni başlatıldı
Emin misin? Altay konusunda daha önceden fatih tank projemiz vardı bunda prototip çıkarttık hemde öyle ordan burdan yardım alarak değil, kendi özgün çalışmalarımızla yaptık.

Alıntı
Milgemi ben kendimi bildim bileli duyardım ama icraatlar 5-6 yıldır yapılıyor.
Vay Canına, yok artık.

Yani buradan çıkan anlam sorun sende sen duymamışsın!
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2010, 12:53:38 Gönderen: aliarslan »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #17 : 05 Aralık 2010, 12:54:07 »
Fatih Tank değil, bugünkü fırtına obüsünün ilk çalışma örneğiydi diyebiliriz.

Diğer konularda haklısın. Bugün savunma sanayiindeki projelerin temelleri çook eskilere dayanıyor. Savunma sanayine sonradan merak salmış olan bazıları bunları mevcut hükümetin projeleriymiş gibi algılıyorlar. Eh kendilerine bu şekilde yedirildiği için olabilir belki de.

17 Ağustos 1999'da gereçkleşen deprem ve sonrasındaki krizler pek çok projenin askıya alınmasına veya değiştirilmesine neden oldu. Hiçbirşey toz pembe değildi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 05 Aralık 2010, 13:01:05 »
Her söylediğimiz tdk'ya uyacaksa konuşmalarımızın yarısını filtremeliyiz. Argo halk arasında çirkin, kötü söz manasında kullanılmaktadır oysa TDK'ta anlamı ''Genel dilin sözcüklerine yan anlamlar kazandırarak genel dilden ayrılan, bir meslek ya da topluluk arasında kullanılan özel dil''
İmam sözcüğü kullanıldığı göre değişiyor bir resmi kurumla imam sözcüğünü bir arada kullandığınız zaman insanların aklına caminin kadrolu memuru olan imam gelmiyor. Dini siyasete alet eden şarlatan geliyor.
Bir şeyi bilmek için illaha birinci ve ikinci kaynak olmaya gerek yok takip etmek ve düşünmek yetiyor.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #19 : 05 Aralık 2010, 18:30:56 »
Bana direkt olarak bu konu hakkında bir halt bilmeyen kahvede oturan bir adam diyorsunuz ondan sonra birinci veya ikinci kaynak olmaya gerek yok diyorsunuz. Bence burda kahvede oturan sizsiniz. Bu yakıştırmayı direkt olarak bir konuda bana yakıştırdıysanız sizden argo kullanmamanız beklenemez zaten. TDK sözlükte bir kelimenin argo dahil tüm anlamları da vardır ve dilimizde deyimler sözlüğüne bakarsanız bir dolu da argo deyim vardır. Ben bunun sadece yabancıya gavur, kafir demek gibi kalıplaşmış söylemler olduğundan bahsettim. Benim aklıma imam geliyor, şarlatan diyecekseniz lafı uzatıp biraz açın kod adını kullanmak yerine.

Bu saydığınız konuları zaten biliyorum bu forumda zaten 1 yıldır bu konularda mesajlar yazıyorum. Bu projeler yeni başladı da demedim mesajlarımın tamamını okuyun lütfen yazmadan önce. Altay tankının  prototip çalışması ne zaman başladı acaba? M.Ö 2000'de mi? Daha yeni duyuruldu prototip çalışması. Milgem için 10 yıl önce ne yaptılar oliver hazard sınıfı fırkateyn aldılar gidip ve Tf-2000 in saysını sadece depremle birlikte düşürdüler. Hadi düşürdüler anladım ama neden işletme maliyeti yüzünden bazılarını kullanamadığın fırkateynleri aldın? Teknoloji transveri Atak projesinde daha önce de düşünüldü ama gelin görün ki bizim koalisyon hükümetimiz ve ondan öncekiler bir türlü bir projede karar kılamadı ve nedense bir gecede tüm bankalar hortumlandı devletin cebinden bir ton para çıktı. Bir zahmet çözmeye bile çalışmadılar şu sorunları. 90'ların başındaki helikopteri 2000 e kadar bir şeye varamadılar sonra da kriz girdi iş bitti. Şimdi ekonomimiz çok mu güzel derseniz güzel değil, ÖTV oranları %80 lerde ve vergiler sayesinde devlet kendi kendini götürüyor.

Ama her şey abartılmakta, orduyu ele geçirdiler, ülke dincilerin elinde elden gidiyor v.s. Biz her şeyi başka tarafımızdan yorumladığımız için demokrasiyi aldığımız ülkelere laiklik emsali olduk. 1923 yılı ile şimdiyi bir tutmayın o zaman yapılanlar o zamanda kaldı, siz saltanattan demokrasiye geçtiğinizde mecbur eski rejim yanlılarını bastıracaksınız. O zaman genç demokrasi korunmak zorundaydı. Şimdi Avrupaya bakın lütfen Avusturyada 18'inden sonra kliseye otomatik olarak bağış yapmaya başlıyorsun. ABD'de manasız saçma tarikatları vergiden muaf tutuyorlar ve din olarak kabul ediyorlar. Biz daha bizim alevilerin cem evlerini ibadethane kapsamına alalım mı almayalım mı onu tartışıyoruz. Avrupada sağcı partiler iktidara geliyor ama ortalıkta demokrasiye aykırı bir şey gözükmüyor. Bunlar olurken biz bu konuları tartışmaktan bir arpa boyu yol alamıyoruz. Daha türbanın akıbeti için tartışma yaparken bazıları ilkokul çocuğunu kapatıp okula gönderip işi karıştırıyor.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2010, 19:52:08 Gönderen: EfsaneAsker »