Gönderen Konu: TSK'dan Matrix Şov  (Okunma sayısı 17347 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #30 : 31 Aralık 2010, 19:22:28 »
Hocam demagojinin alemi yok..Sayısal çoğunluk kimde,kim istediği zaman tezkereyi meclise getiriyor veya kabul yada reddine yetecek kadar el kaldırıp indiriyor,meclis kime yetki veriyor bu tezkereyle?

Tezkereyi meclise hükümet getiriyor meclis genel kurulunda kabul edilince sınır ötesi operasyon için TSK'ya direktif verme yetkisi hükümetin oluyor ve bunun süresi tezkerenin süresiyle sınırlı..Hadi şimdi hükümet direktif versinde TSK'ya yapalım sınırötesi operasyon neyi bekliyor hükümet..Ama öyle ya kürt açılımı yapıyordu en son,çapulcuların bi taraflarını öyle bir kaldırdı ki kendi kendilerine "özerklik" şarkıları söylemeye başladılar..
demokrasi  ;D   demekki  çoğunluğun her  istediği  güzel sonuçlar  doğuramıyormuş değilmi?  demekki demokraside  bazen kötü  sonuçlar  doğurabiliyormuş yada  iyilik yapayım derken (kürd açılımı gibi) ister istemez  bilinçli yada  bilinçsiz  geri dönüşü çok zor  hatalarda yapılabiliniyormuş

Sizce Türkiye'deki tablonun adı demokrasi mi  :)
Memlekette demokrasi var. :-X

Hani ne tarafa gitti  :D

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #31 : 31 Aralık 2010, 19:54:39 »
arkadaşlar  rüzgar  tünellerinin paraşütçüler için ne gibi faydaları vardır bileniniz varmı?  mesela bizim paraşütcü komandolarımızın kullandığı paraşütler  havada açılan türden  paraşütler değildir  yani serbest düşme  bizimkilerde yok  oysaki  bu rüzgar  tünellerindeki  eğitim alanlar  genelde serbes düşme (paraşütünü açmadan  havada süzülme)  şeklinde bir  eğitim  imkanı sunuyor  yoksa  tsk  paraşütleri mi değiştirmeyi düşünüyor ki?  en azından benim mantığıma göre  klasik  uçakta  açılan paraşüt yerine  havada  açılan paraşüte geçilmeyecekse  bu eğitimin  gereksiz olacağı kanaatindeyim  sizce  yalnışmı düşünüyorum...

Bildiğim kadarıyla kayseride ki hava indirme birliğindeki paraşütçüler uçaktan atlarken paraşütleri kendiliğinden açılıyor, ama özel kuvvetlerde sınır gerisine sızma gibi görevler olduğu için serbest düşüşte paraşütlerini kendileri açıyorlar.

Bu nedenden ötürüde rüzgar tüneli serbest düşüşün simüle edilmesi açısından oldukça önem kazanıyor.