Gönderen Konu: Erdogan Time !!  (Okunma sayısı 19466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Ynt: Erdogan Time !!
« Yanıtla #50 : 08 Ekim 2022, 17:13:10 »
Çok derken?
+1
Komedi gibi!
Rusya, İngiltere dışında benim aklıma başka gelmiyor.
Çin’in kendisi muhtaç. Hala motor teknolojisinde Ukrayna ve Rusya’nın kuyruğunda. Pakistan bile Çin’den gelen uçaklara Rus motor takıyor.
İsveç’e başvuru yapmak lazım; ambargoyu kaldırdıkları ve müttefik oldukları konusunda içten mi değiller mi tartmak için en azından. (Tabii ABD motorunun varlığını hiç saymıyorum)
Fransa, verir belki ama şart koyar Ege’de, Libya’da ve D Akdeniz’de uçuramazsın diye.
G Kore desen ABD motoru kullanıyor. Uçak daha hazır bile değil. Bize ancak Hürjet muadili FA-50 satabilir.
Rus uçaklarının nasıl madara olduklarını gördükten sonra onlardan uçak alanı tefe koyarlar.
Eeee!! Geriye bir İngiliz kaldı. Typhoon!! O da Almanın iki dudağının arasına sıkışmış bir durumda.

Yalnız dün bir emekli havacı general TV kanallarından birinde 120 adet Typhoon T4 için görüşülüyor dedi. Hava kuvvetlerini 2040’ların ötesine taşıyacak uçak alımı bu dedi. Bu rakam demek, TR’de üretim demek. Bu, motorun da burada üretim demek (en az 260 adet motor konuşuluyor). Bu, MMU’nun motorunu da bunun içine katarlar demek.
ABD’deki seçimi bekleme modunda değilsek önümüzdeki hafta kokusu çıkar.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2022, 17:14:45 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #51 : 08 Ekim 2022, 18:56:58 »
Siz Reis'ten daha mı iyi biliyorsunuz... F-16'nın alternatifi çok diyorsa çoktur...

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 08 Ekim 2022, 19:09:02 »
"Edinilen bilgiye göre; Alman Federal Meclisi (Bundestag) Bütçe Komitesi, Alman Hava Kuvvetleri (Luftwaffe) için 38 adede kadar Eurofighter Typhoon savaş uçağı alımını onayladı. Toplam değeri 5.4 milyar avro olan sözleşme kapsamında Airbus, Alman Hava Kuvvetleri’ne, 7 adedi çift kişilik eğitim ve 4 adedi test konfigürasyonunda olmak üzere toplam 38 adet Eurofighter Typhoon teslim edecek."

https://www.savunmasanayist.com/almanyadan-38-adet-eurofighter-typhoon-siparisi/

bu fiyatlamayı  dikkate almak gerek.

ara uçak alımı,  yerli motor üretimi, TFX  üretimi ve tabi altıncı nesil uçaklara "Tempest"  ortaklık gibi başlıkların hepsini tek bir dosyada çözme taraftarıyım.

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2022, 19:12:00 Gönderen: korsan2 »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #53 : 08 Ekim 2022, 19:21:50 »
Çok derken?
+1
Komedi gibi!
Rusya, İngiltere dışında benim aklıma başka gelmiyor.
Çin’in kendisi muhtaç. Hala motor teknolojisinde Ukrayna ve Rusya’nın kuyruğunda. Pakistan bile Çin’den gelen uçaklara Rus motor takıyor.
İsveç’e başvuru yapmak lazım; ambargoyu kaldırdıkları ve müttefik oldukları konusunda içten mi değiller mi tartmak için en azından. (Tabii ABD motorunun varlığını hiç saymıyorum)
Fransa, verir belki ama şart koyar Ege’de, Libya’da ve D Akdeniz’de uçuramazsın diye.
G Kore desen ABD motoru kullanıyor. Uçak daha hazır bile değil. Bize ancak Hürjet muadili FA-50 satabilir.
Rus uçaklarının nasıl madara olduklarını gördükten sonra onlardan uçak alanı tefe koyarlar.
Eeee!! Geriye bir İngiliz kaldı. Typhoon!! O da Almanın iki dudağının arasına sıkışmış bir durumda.

Yalnız dün bir emekli havacı general TV kanallarından birinde 120 adet Typhoon T4 için görüşülüyor dedi. Hava kuvvetlerini 2040’ların ötesine taşıyacak uçak alımı bu dedi. Bu rakam demek, TR’de üretim demek. Bu, motorun da burada üretim demek (en az 260 adet motor konuşuluyor). Bu, MMU’nun motorunu da bunun içine katarlar demek.
ABD’deki seçimi bekleme modunda değilsek önümüzdeki hafta kokusu çıkar.

İsveç motoru, ABD'den ithal kritik parça içeriyor mu acaba?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #54 : 08 Ekim 2022, 19:44:56 »
Motorun kendisi ABD malı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 08 Ekim 2022, 20:06:56 »
Motorun kendisi ABD malı.

Gripen motoru direkt ABD'den mi geliyor  , İsveç'te bir üretim tesisi var mı?
Gripen'ler klasik  F414-GE-400  yerine F414-GE-39E kodu ile üretiliyor çünkü...

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 08 Ekim 2022, 21:18:43 »
RB kodlu İsveçlileştirilmiş motor diye biliyorum ama tüm parçaları mı

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 08 Ekim 2022, 23:10:34 »
TF6000 moturunun uçuş testleri Milli Muharip Uçak'ta yapılacak

Mahmut Akşit,  TFX motoru TF6000 turbofan motorundan büyük olacagini söyledi

https://www.youtube.com/watch?v=dCQ74q_MBSw

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 09 Ekim 2022, 01:39:45 »
İsveç’in Volvo Aero firması (iflas ettikten sonra 2012’de İngiliz GKN firması tarafından satın alınmış haliyle) GE-F404 (RM12) motorunu lisans altında imal etmiş. İsveç’in tek kristal teknolojisine vakıf olduğunu gösteren bir bilgi yok. En azından bu parçalar ABD’den geliyor olmalı.
Şu anda üretilen E ve F Block Gripenlerin motoru GE-F414 ve bunlar ABD’den geliyor. Zaten Gripen’i F16’nın önüne çıkaran modeli de E ve F bloklar.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2022, 01:43:54 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Bana terörün merkezi neresi diye sorarsanız, ben size bunu söylerim.
« Yanıtla #59 : 12 Kasım 2022, 13:28:23 »
Alıntı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "ABD'deki seçimle birlikte bazı olumlu haberler geliyor. Temennim gelecek ay müjdelerle dolu olsun ve F16 konusunu çok daha olumlu istikamette geliştirelim. Tahıl Koridoru Anlaşması'nın uzatılması) Süre tahdidi koymak yanlış olur. Kendilerine bu işi ne kadar uzun tutarlarsa o kadar isabetli olacağını belirttik. Kuzey Kıbrıs olayı Kosova kadar kolay değil ama elimizden geleni yapacağız. İşin üzerine üzerine gidecek, inanıyorum ki dünyaya tanıtma imkanı bulacağız.
(FETÖ elebaşı Gülen) ABD saklıyor, Pensilvanya’da verdikleri devasa kaşanede yaşıyor. Bana terörün merkezi neresi diye sorarsanız, ben size bunu söylerim.

https://mobile.twitter.com/Frknwar/status/1591356825156390912