Gönderen Konu: Cezayir Kuvvetleri Ordusu  (Okunma sayısı 36257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: Cezayir Kuvvetleri Ordusu
« Yanıtla #30 : 22 Eylül 2019, 18:38:46 »
Alıntı
Cezayir Mers-el-Kébir limanı.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #31 : 01 Ekim 2019, 11:36:39 »
Alıntı
Cezayir Kilo sınıfı denizaltılarla kazandığı Club-S füzesini başarıyla denedi. Cezayir artık Akdeniz'de, Arap ve İslam aleminde denizaltıdan karaya atılan füzeye sahip tek ülke.

youtu.be/1AKqhHlOQfQ

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 01 Ekim 2019, 12:51:59 »
Ruslar Cezayir'i her zaman çok iyi silahlandırdı. Donanmaları hiçte yabana atılır bir donanma değil. Tabi ki şu yaptıklarını bizim yapamamış olmamız biraz bizim zafiyetimiz birazda batı arsenalinin eksikliğidir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #33 : 01 Ekim 2019, 13:00:05 »
Elimizde atmaca füzesi var ve bu füze kara hedeflerinede atılabiliyor. Bu füze peyderpey karadan havadan ve en nihayetinde denizaltıdan da illaki atılacak bu tür füzelerin hepsinde bunlar hedeflenen aşamalardır. O gün geldiğinde bizimde denizaltıdan karaya füzemiz olacak doğal olarak. Ama şimdi ben bilmiyorum modelini ancak denizaltıdan harpoon atma yeteneğimiz var. Bu harpoon lar karaya karşı kullanılabilen modelse bu yetenek şimdide bizde var demektir. Ama değil galiba. ama sonuçta olacak bunun Savunma ve Havacılıkta haberi bile çıkmıştı Atmaca özelinde.
beğen

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 01 Ekim 2019, 13:10:01 »
Evet Preveze sınıfı denizaltılarımızda sub harpoon atma kabiliyeti bulunuyor. Sub harpoonlar sadece suüstü hedeflere karşı kullanılıyorlar.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2019, 13:19:02 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #35 : 01 Ekim 2019, 13:18:33 »
Evet Preveze sınıfı denizaltılarımızda sub harpoon atma kabiliyeti bulunuyor. Bizimki bir gemisavar füzesi tabiki.

Ama karadaki uygun bir hedefi vurmak için de kullanılabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 01 Ekim 2019, 13:37:55 »
Preveze denizaltılarında sub-harpoon kabiliyeti olsada bizde ugm-84 harpoon var mı ?  Şüpheliyim. Olsa bir kaç tatbikatta denerdik.

Birde harpoon club-s ile kati suretle eşdeğer bir füze değil club-s 220-300 km menzilli terminal aşamada supersonic ilerleyen çok amaçlı bir füzedir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 01 Ekim 2019, 13:46:41 »
Preveze denizaltılarında sub-harpoon kabiliyeti olsada bizde ugm-84 harpoon var mı ?  Şüpheliyim. Olsa bir kaç tatbikatta denerdik.

Birde harpoon club-s ile kati suretle eşdeğer bir füze değil club-s 220-300 km menzilli terminal aşamada supersonic ilerleyen çok amaçlı bir füzedir.

Var hocam birkaç tatbikatta atış yapılmıştı.

https://www.dzkk.tsk.tr/guncelduyuru.php?id=1075&dil=1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #38 : 01 Ekim 2019, 13:47:52 »

Türk Deniz Kuvvetlerinde ilk  Sub Harpoon Güdümlü Mermi atışı , 27 Mart - 07 Nisan 2017 tarihleri arasında Karadeniz’de icra edilen DENİZ YILDIZI Tatbikatında TCG ÇANAKKALE(S-358) tarafından yapılmıştır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #39 : 01 Ekim 2019, 14:06:04 »

Türk Deniz Kuvvetlerinde ilk  Sub Harpoon Güdümlü Mermi atışı , 27 Mart - 07 Nisan 2017 tarihleri arasında Karadeniz’de icra edilen DENİZ YILDIZI Tatbikatında TCG ÇANAKKALE(S-358) tarafından yapılmıştır.

Var hocam birkaç tatbikatta atış yapılmıştı.

https://www.dzkk.tsk.tr/guncelduyuru.php?id=1075&dil=1

A evet ben bunu görmüştüm ama unutmuşum. Hatırlattığınız iyi oldu hocalarım.

Ancak haberdeki denizaltı Gür sınıfı biz Prevezelerde olduğunu biliyorduk. Evet Gür sınıfları daha yeniler ama bilgimiz yoktu. Eğer gür sınıfları da sahipse güzel. Reis sınıfıda sahip olacağından bütün denizaltılarımız (atılaylar envanter dışı olacağından) sahip olacak.

Tabi sub harpoon kabiliyetli denizaltılarımızın sub-atmaca kabiliyetini belki direkt belkide ufak bir modernizasyonla sahip olabileceğini düşünüyorum. Kale motorlu arttırılmış menzilli atmacalarla dolu denizaltılar deniz etki gücü ve alanımızı çok arttıracaktır.