Gönderen Konu: Cezayir Kuvvetleri Ordusu  (Okunma sayısı 36279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Cezayir Kuvvetleri Ordusu
« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2010, 21:42:12 »
Benim aldıgım kaynak ANP cezayir ordusun formunda öyle yazıyordu wiki de çogu şey dogru olmayabilir eger başka bir kaynakta gördüyseniz bildirin degişme yapılabilir

T-72AGleri Ukranyana tarafından modernize edilmiştir.
T-55AMV'ler sayisi 300 ile 500 arasinda

180 ile 300 arasinda T-90 Bulunmaktadır.2005'te Cezayir Rusya'dan 300 T-90SA sattin aldi, 180'e teslim edilmis ve de edilimeye devam ediliyor
Ayrıca  2001 yilinda, Cezayir Türkiye'den 600 Land Rover satılmıştır
Ayrıca 1996 yılnda 700 adette Akrep satmışız

Benim aldığım kaynak falan, hikaye mazaret.  Size bir tavsiyede bulunmuştum ama görüyorumki boşa gitmiş.

Böyle bir liste hazırlıyorsan sorumlluluğunu alacaksın. Yaptığın işide bileceksin. Cezayir yapımı! 12 Korvet! gördüğünde ve 2011 de tamamlanması gereken 180 T-90 nın birden 300 adete fırlaması dikkatini çekecek. Kaldıki listenin tamamına dikkat etmedim ben, şöyle bir baktım.

Şimdi; o izlediğin forumda eminim doğru bilgiler ve ilgili başlıklarda vardır, sen bu konuyu araştır ve işini de lütfen başkasına  yükleme.

Sana küçük bir iz;

http://www.losbarcosdeeugenio.com/barcos/en/dz/arg_352.html
http://fofanov.armor.kiev.ua/Tanks/MBT/t-90.html

Üslubunuz biraz sert olmamış mı tahtaya sözlüye kaldırır gibi azarlayarak pek fayda sağlanmaz bence  :)

Eğer elinizde burada yazılanlardan farklı içerikte bir kaynak varsa paylaşırsınız arkadaşımız da düzeltir fakat iki mesajınızda da resmen fırça atmışsınız bu pek hoş değil bence..

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2010, 22:55:59 »
Cezayir Ordusuna  ait Lockheed C-130H/H30 Herculesler

RIAT 2009 Chapter 2
Cezayir ordusuna ait bir video
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9L3SRgLeqnE&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=9L3SRgLeqnE&amp;feature=player_embedded</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5VQQpbxzvUY&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=5VQQpbxzvUY&amp;feature=player_embedded</a>
!

Cezayir Kuvvetleri baya saglammış hea :)
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2010, 22:59:27 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #12 : 13 Kasım 2010, 23:06:03 »
Gulfsteamler

Çevrimdışı balıkcı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 13 Kasım 2010, 23:34:34 »
Üslubunuz biraz sert olmamış mı tahtaya sözlüye kaldırır gibi azarlayarak pek fayda sağlanmaz bence  :)

Eğer elinizde burada yazılanlardan farklı içerikte bir kaynak varsa paylaşırsınız arkadaşımız da düzeltir fakat iki mesajınızda da resmen fırça atmışsınız bu pek hoş değil bence..

Sertlik kişiye yapılmaz, ukalalığa yapılır. Örneğin senin yaptığın ukalalık sertliği hak eder. Mesajların gelişimi izlemeden, birini alıp eleştirirsen, buna ukalalık denir.

İlk mesajımda ne demişim, cevabı ne olmuş, ona bakacaksın. Kaldıki, bu forumda bu işler bu kadar kolaysa, bilgiye falan ne gerek var, herkes aklına geleni döksün buraya.

Ha; ''forum yönetimi ne yapıyor'' dersen, onu bende bilmiyorum. Seyrediyorlar herhalde.

Vakit harcıyorum. Bari basit yolu göstereyim. Bir bilgi konusunda uyarı aldığınızda, bilginizi kontrol edin. ''Şöyleydi  böyleydi, ama benim kaynağım, falan filan''; bırakın bunları.

Sizi ciddiye alıp yazıyorum bunları, yoksa ciddiye alınmamak mı daha hoşunuza gidecek. Daha da ciddiye alınmamak ise, yazdıklarınıza hiç bir tepki gelmemesidir, bu daha hoş bir durummu?

Siz seçin, bana hepsi uyar.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #14 : 13 Kasım 2010, 23:43:04 »
Sayın balıkcı ben kaynaklarıma baktım bir sorun yok bir ekleme yada gücelleme yapılmadıysa o benden degil o forumdan kaynaklanmaktadır sonuçta şu anda en geniş kapsamlı olarak bilgi bulabilidim forumda o eger bir kaynagınız varsa güncelse buyrun paylaşın yanlışımızı bilelim.Hata varsada eleştiriye sonsuzca açıgım ama yeterli seviyede kimsenin ukalalık yaptıgı yok!Biz buluyoruz forumumuz genişlesin insanlar birşeyler bilsin ögrensin birşeyler katalım diger ülkelerin güçlerinide görsün  diye elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.Eger hata varsa düzeltmek size düşer sonuçta hatayı yapan belki fark etmeyebilir.Eger güncel ve güvenilir bir kaynagınız varsa paylaşın gerekli olan düzenlemeyi yapalım.Bilgi yanlışlıgınıda düzeltmiş oluruz.Korvet sorununa gelince tam bir bilgi bulamadım bakmaya devam ediyorum.Eleştirileriniz yeterli seviyede tutmanızı rica ediyorum.Eger begenmiyorsanız ve şikayetçiyseniz buyrun bir tane siz düzenliyin yada konu araştırın bizde bakalım.Hodri meydan.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #15 : 13 Kasım 2010, 23:52:54 »
T-72 tankları

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #16 : 14 Kasım 2010, 00:02:30 »

Ayrıca  t-90 alımıyla ilgili olarak 180 lik bir parti alınmış.300 taneye tamamlamak için 120 lik bir parti alım yapılacakmış.

Çevrimdışı balıkcı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 14 Kasım 2010, 00:29:32 »
  Hodri meydan.  :) İlahi, yapma yahu.

Hadi üzmeyeyim seni, bir yanlışlığıda düzeltelim.

http://www.algaf.bravehost.com/chenoua01.htm

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #18 : 14 Kasım 2010, 00:32:48 »
Teşekkür ederim sayın balıkçı hatayı gösterdiginiz ve ek kaynak buldugunuz için teşekkür ederim.
Djebel Chénoua
El Chihab
adlı korvetlermiş

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 14 Kasım 2010, 22:18:49 »

Sertlik kişiye yapılmaz, ukalalığa yapılır. Örneğin senin yaptığın ukalalık sertliği hak eder. Mesajların gelişimi izlemeden, birini alıp eleştirirsen, buna ukalalık denir.

İlk mesajımda ne demişim, cevabı ne olmuş, ona bakacaksın. Kaldıki, bu forumda bu işler bu kadar kolaysa, bilgiye falan ne gerek var, herkes aklına geleni döksün buraya.

Ha; ''forum yönetimi ne yapıyor'' dersen, onu bende bilmiyorum. Seyrediyorlar herhalde.

Vakit harcıyorum. Bari basit yolu göstereyim. Bir bilgi konusunda uyarı aldığınızda, bilginizi kontrol edin. ''Şöyleydi  böyleydi, ama benim kaynağım, falan filan''; bırakın bunları.

Sizi ciddiye alıp yazıyorum bunları, yoksa ciddiye alınmamak mı daha hoşunuza gidecek. Daha da ciddiye alınmamak ise, yazdıklarınıza hiç bir tepki gelmemesidir, bu daha hoş bir durummu?

Siz seçin, bana hepsi uyar.

Ukalalık lafını aynen ve misliyle iade ediyorum,görülüyor ki size daha çok yakışıyor ayrıca tanımadğınız insanlara hitab ederken sen denmez siz denir temel nezaket kurallarını öğrenmeniz dileğiyle..Mesajların gelişimini okudum merak etmeyin,başkalarını da kendinizle karıştırmayın..Bilgi kaynağındaki bir eksiklik veya güncel olmama meselesini bu kadar kaba bir üslupla hatta tabir-i caiz ise kahve ağzına benzer bir biçimde dile getiriyorsanız demek ki bunu kendinize yakıştırıyorsunuz demektir,o halde benim için sorun yok,size yakışanı yapmaya devam edin..Yönetimle alakalı öfkenizi yada hıncınızı biryerlerden çıkartmak istiyorsanız,yöneticilerin kimler olduğu belli.Özel mesajla bu kıymetli düşüncelerinizi onlara da iletirsiniz olur biter..

Ciddiye alınıp alınmama meselesine gelince;şahsınızın beni ciddiye alıp-almaması konusunda size "rahatınıza bakın" diyebilirim zira beni ciddiye almamanız zerre kadar umrumda olmaz,kerameti kendinden menkul sözünü hatırlatır geçerim  :)

Bu size son cevabımdı artık ne yazarsanız yazın görmeyeceğim..

İyi Forumlar