Gönderen Konu: İsrail Silahlı Kuvvetleri  (Okunma sayısı 846 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

 • 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 2480
 • 272
 • DefenceTurk.com
İsrail Silahlı Kuvvetleri
« : 28 Ekim 2019, 15:53:46 »
İsrail hakkında bir değerlendirme yazısı yazmak istedim ;

Popülerce söylenen İsraillilerin Büyük İsrail'i kurmak istemesinden falan değildir.  Açıkcası bilmiyorum belki kapalı kapılar ardında bazı aşırı yahudi lobilerinin Büyük İsrail gibi hayalleri vardır. Ancak ben şu an standart israillilerin Büyük israil istediğini düşünmüyorum zaten nüfusları öyle bir bölgeyi himaye edemeyecek kadar az. Aynı bizdeki Turan ideali gibi düşünün millet ve devlet tarafından ne kadar önemseniyorsa en fazla o kadardır. Ama bu heriflerin çok büyük bir hastalıkları var. Tatmin olmaz bir güvenlik endişesi. Her an birileri bunlara saldıracakmış ve kendilerine yönelik ve oluşabilecek her tehditi ortadan kaldırmak üzerine bir anlayışları var. Bunun sebebide çok öncelere dayanıyor aslında.

Bu adamlar varoluşlarının başından beri devamlı ezilen ve kötü işkencelere maruz kalmış itilmiş kakılmış bir topluluk. Dinleri ve toplum gelenekleri ve ana odaklı toplumlarından fazla sayısal olarakta çoğalamamış toplumlara karışamamış (nüfus artışı çiftleşerek değil başka toplumları etki alanına katarakta olur.)  bir toplum olmuşlardır. Bu yüzdende devamlı itilen kakılan ve şiddet görmüş bir ırk olmuşlar.
Tabi kapalı bir toplum olduklarından dayanışma ve adanmışlık üst seviyede o  yüzden eğitim, çalışkanlık vb.  gibi konularda iyiler. Buna ek finikelilerden zamanında ticaret ve parayı kullanmayı çok güzel öğrenmişler ve bunuda geliştirmişler. Hatta genlerine işlemiş.

Bu yüzden o tarihten sonra içine karıştıkları tüm toplumlarda kendilerini korumak için o toplumun derinliklerine sızmış , para piyasasını eline almışlar en önemli mevkilere girmişler ve en sonunda da bu problem olup devamlı tekmeyi yemişlerdir. Şimdi fetönün bu malum yöntemleri kimlerden öğrendiğini aslında ne projesi olduğunu umarım anlamışsınızdır. Konuya dönersek bu adamlar bu yüzden Endülüsten tekme yemiş , daha sonra Almanlar ekonomik krizde bu herifleri er iş dalında görünce buhrana girip hitlere destek verip bu adamları doğramış . Şu anda Amerika'da aynı işi yapmakla meşguller. Amerikada hangi kazançlı işi hangi önemli işe bakarsanız altından bu adamlar çıkarlar. Amerikan senatosunda bu adamlar hakkında kötü bile konuşamazsın adamı oyarlar. Hani Fetö bize sızmışken en iyi zamanında ne ise bu adamlarda Amerika için odur.

Bu adamların askeri kuvvetleri bir yana bu sızma ve ele geçirme konusunda o kadar iyiler ki dünyayı da ellerinde oynatmaya çalışıyorlar. Dünyadaki çoğu finans kuruluşu bunlara ait ve büyük şirketler görünüşte bazı ülkelerin gözükse de bağlı oldukları üst şirketler hep sonunda yahudi vakıf ve kuruluşlara bağlanıyor aslında. İşte bu yüzden Türkiye Suriye'ye girdiğinde birden tüm ülkeler aynı anda tepki gösterebiliyorlar.  O kadar kuvvetliler ki Amerika iç siyaseti şu an karışık olmasa , Türkiye devlet bilinci yüksek güçlü bir ülke olmasa ve batıya yakın yani hedef tahtasına daha zor oturtulacak bir ülke olmasa ve savaşın maliyeti daha zor karşılanacak bir ülke olmasa emin olun bizi çoktan hedef tahtasına oturtur ve bize karşı bir askeri koalisyon kurdurup bunu finanse ederlerdi. Hatta en başta buna araplar katılırdı.

Şimdi Tekrar Türkiye İsrail Özeline dönelim. Aslında İsrail ve Türkiyenin arası Ak partiden sonra bozulmadı. Türkiye israil için her zaman bir tehditti . Ama daha yakında tutulan bir tehditti.  Ülkemizde son 8 senede gerçekleşen bir çok olayın sebebi İsrail'in güvenlik kaygıları ve Amerikanın bölgedeki emellerinden ötürü yaşanmıştır. 50-60 Arası başlarda Türkiye Amerikalılar için müthiş bir müttefikti Kore'ye asker yolladık marshall yardımlarıyla ekonomimizi kendi kapitalist düzene bağladılar devletciliği öldürdüler. Ancak ne zaman menderes amerikalıların direktifiyle devam etmenin karın doyurmayacağını anladı ve fabrika kurmak için sovyetlerden destek istedi ve getirdi. İşte o zaman Atatürkçü görünümlü natocu askerler 60 darbesini yaptılar.

Evet mhpli kardeşim bende bir milliyetçi olsam da ve tam inanmasam da Alparslan Türkeş'in içinde bulunduğu milli birlik komitesinin nato güdümünde olduğu ve hatta mhp ve ülkücülük kavramının da Türkiye koministleşmesin diye Amerikan direktifiyle milliyetçilik ve dini kullanan bir yapı olarak kurulduğuna dair söylentiler var. Ben her ne kadar inanmasamda. Sonuç olarak Kıbrıs Harekatı ve Türkiyenin Amerika ya postayı koyması ve devamında Demirel'in Sovyetlere yanaşıp kredi alması ve sonrasında yine gelen Atatürkçü görünümlü natocu subayların darbesi. Bizim çocuklar başardı sözü unutulmasın . Türkiyenin Rusyayla yakınlaşması İsrail için çok tehlikeliydi çünkü o sıralar uğraştıkları bütün araplar Rus destekliydi.  İşte o tarihten sonra Türkiyede 20 senede bir devrim yaparak dizginlenemeyeceği ve sovyetlere tarafına kaymasın diye Sovyet ideolojili pkk  ortadoğuda tampon bölge olarak ortaya çıkarıldı . Buna ek yine aynı dönemlerde Bu siyonist fetöcüler devlete sızma girişimlerine başlatıldılar. Türkiye iki koldan ele geçirilmek istendi. Zatem devamındaki son vuruş darbe girişiminin başarısız olması ve şu an geldiğimiz durumda herkesin malumudur.

Konumuza geri dönersek İsrail bölgede şu an ne istiyor ona bakalım.

İsrail bölgede daha önce savaştığı ve kendine tehdit olacak hiçbir kuvvet istemiyor. Arap baharı ve ırak'ın işgali ile bu zaten tamamlandı. Türkiye'ninde savunma sanayisi ve ekonomisinin güçlenmesini ve  bölgedeki parçaladıkları devletlere hamilik yapıp israil'e tehdit yaratmasını istemiyor. Çünkü biz şu an muhafazakar bir hükümete sahip olduğumuz için normal olarak bölgedeki müslümanları savunup himaye etmeye çalışıyoruz özellikle müslümanları.  O yüzden israil  darbe denendi ama olmadı.
İsrail'in bir başka isteği de tüm arap petrol ve gazını suriyeden açacağı bir koridorla en kısa yoldan kendi bulacakları gazla birleştirip italyadan Avrupaya satmak . Böylece Ruslar Avrupaya gaz satamayacak hem avrupa bağımlı olmayacak hemde Rusların en büyük kazanç kapılarından birisi kesilecek. Çünkü Ruslar İsrail'e karşı bir çok oluşum ve devlete himayedarlık yaptı.


Ha bizimde ülke olarak dış siyasette yaptığımız bazı yanlışlar var neler ?

Bir kere biz evet müslüman sünni muhafazakar bir devletiz ve müslümanları korumak ve himaye etmek bizim boyun borcumuz. ancak bizim himaye etmek istediğimiz arap devletlerinin hepsi (iran dışında) Ya israil'e boyun eğmiş ve tıpkı avrupalılar gibi güdümlerine girmiş kukla liderler tarafından yönetiliyor ve baş kaldıranın başı eziliyor. Son harekatta adamların verdiği tepkiyi hatırlayın. İran'a bakıyoruz . Oda en ufak aşağı tarafımızda bizi arkadan vuruyor. Neden şii siyaseti yönettiklerinden ve bizim tarihi ve jeopolitik rakipleri olduğumuzdan . Yani bizim şu an varımızla yoğumuzla himaye etmek için  mücadele ettiğimiz halkların yaşadığı devletler bir savaş çıksa bize karşı ordu gönderecek kaypaklıkta adamlar tarafından yönetiliyor.

Bunun sebebi artık araplarda bir millet devlet bilinci kalmaması ve ümmet anlayışınında modern dünyada zayıflaması şu kargaşada herkes çıkarına bakar olmuş durumda. Bana bir tane üniter ulusal arap devleti gösterin ? Yok . Hepsi ismi bölgeyle anılan demokratik olmayan yapay devletler. Düşününsene iç anadoluyu devlet yapıp başına bir diktatör ailesi getirdiklerini ve 100 sene öyle takıldığınızı içinizde bir devlet millet bağlılığı kalırmı ? Kalmaz. Ama ingilizler osmanlıdan böyle kopardı bu adamları.

Ha bizim ne yapmamız lazım benim bir fikrim var ama onu burada yazmam. Onuda stratejistler düşünsün ama durum bundan ibaret.
Savaş Var Denildiğinde Biz;


Çevrimdışı UYVAR

 • Özel Üye
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1991
 • -118
Ynt: İsrail Silahlı Kuvvetleri
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2019, 16:19:00 »
Uzun ama bence yanlis bir yazi.

Abd'deki yahudi lobisi yukselen anti-islamizmin ileride anti-semitizme donecegini gordu ve obama-trump tandemine oynadi. Dikkat edersen cumhuriyetci parti bile tam sahip cikmiyor kayinbabaya.

Bu ikilinin gorevi abd'yi demilitarize edip, bolgeden cekmek ve sakinlestirmek. Yoksa 1934 is loading...

Menderes'i sovyetlere ceken zaten sovyetlerdeki yahudilerdi. Bir nevi copcatanlik, kizkaciranlik yaptilar. Sam amca dugunu basti, kiyim yapti.

1974 bizim icin donum yili oldu. 1960 darbesinde sovyetlere gitmesine izin verilmeyen turkiye o zamanlar ortadogu anabayisi olan İsrail'i tehdit etmeye basladi. Feto yaratildi. Amac Turkiye'yi demilitarize etmekti. 12 eylul, 28 subat kadrolari bile fetoye ellesmedi. 15 temmuzda hedefe ulasildi.

Bunlarin en buyuk korkusu, yine birseylerin ters gidip herseylerini kaybedecekleri paranoyasi. Etraflarini sucluyorlar ama asil sorun kendilerinde!

Abd senatosu icin dediklerine gelince... Senato, konusmaz idam fermani imzalar. İsrail Lavi ucaginin planlarini Çin'e satti, izak rabin filistin'le anlasma yaptigi icin yanudi bir radikal tarafindan vuruldu.

Yahudi yahudidir. Ne eksik ne fazla!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Alpars

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 535
 • 17
 • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail Silahlı Kuvvetleri
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2020, 19:54:24 »
Dünyaya böyle ilan ettiler: İsrail ile savaş halindeyiz


Lübnan Dışişleri Bakanı Nasif Hatti, işgalci devlet İsrail ile savaş halinde olduklarını açıkladı.


Lübnan Dışişleri Bakanı Nasif Hatti, Siyonist rejimin Lübnan’ın sahasını ihlal etmeye devam ettiğine işaretle, bu rejim ile savaş halinde olduklarını kaydetti.

El Alem televizyon kanalında yer alan habere göre, Lübnan Dışişleri Bakanı bugün Suudi İndependet Arapça gazetesine yaptığı açıklamada, Siyonist rejimin Hizbullah üyesini taşıyan araca saldırısını da kınadı.

Lübnan Dışişleri Bakanı, Lübnan için önem arz eden konunun dost ülkelerle en iyi ve güçlü ilişkilere sahip olmak olduğunu kaydetti.

https://bundle.app/idqRDS0N

Son zamanlarda israil lübnan üzerinden suriyeye füze atıyordu. Belki de iran yanlılar buraya hss gönderip bu füzeleri önledilerse israil de çözüm olarak hizbul u bastırmaya çalışıyor olabilir.