Gönderen Konu: Güney Kıbrıs Rum Kesmi Silahlı Kuvvetleri  (Okunma sayısı 15586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Güney Kıbrıs Rum Kesmi Silahlı Kuvvetleri
« Yanıtla #30 : 18 Eylül 2022, 12:45:00 »
Bop nedir?

ABD'nin kendine muhalif devletlerdeki rejimleri yıkma projesidir. Tunus'ta başlamış sağ tarafa doğru ilerlemiş Cezayir,Mısır,Suriye vb devam etmiştir. Bunu gören Arap devletlerindeki sülale rejimleri yıkılmamak için ABD'ye silah parası rüşveti ,petrol üretim kontrolünü verip bu ayaklanmalardan kurtulmuşlardır...
Türkiye'yi nasıl kandırmışlar ve bu projeye ortak etmişler?
Yıkılacak ülkelerde Sünni hükümetler işbaşına getirilecek yalanıyla ...Çünkü siyasal İslamcılar çok sever bu yalana inanmayı ...

Sn Serkan1976 , paylasmis oldugunuz yorumda " Türkiye'yi nasıl kandırmışlar ve bu projeye ortak etmişler?" sorusundan BOP konusunda bir miktar bilgi eksikliginiz oldugunu anliyorum.  Turkiye bu projeye dahil olmasi icin kimler tarafindan tesvik edildigi " Fuller" ve kimlerin desteklenmesini isaret ettigini iceren konulara bir goz atmak sureti ile sorunuzun cevabini bulmakta yardimci olacagi kanisindayim.

Konu basligimiz BOP  olmadigi icin burada duruyorum. ;)

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #31 : 18 Eylül 2022, 14:20:04 »
Tamam da Fuller siyasal İslamcıları kullandığını düşünürken siyasal İslamcılar ABD desteğini alıp , iktidara geldi yani onu kullandı galiba. Teşekkürler konu başlığı uymadı dediğiniz gibi

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 18 Eylül 2022, 14:43:00 »
Kıbrıs ta derhal deniz üssü kurulumuna başlanmalıdır. Aynı zamanda kara unsurları da yeni gelişmelere göre güncellenmelidir. Adam boğazımıza ilmeği geçirmek için urganı her taraf doluyor.