Gönderen Konu: Siber Güç Türkiye  (Okunma sayısı 12577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Siber Güç Türkiye
« Yanıtla #20 : 21 Aralık 2010, 18:25:30 »
Bende BLACKHAWK -a katiliyorum.Rusyanin bu konuda en iyilerden belkide en iyi olmasina.
Hemde Rusya su anda matematikte nerdeyse dunyanin en iyisi.Bu da bizzat proqramlamanin alt yapisini olusturuyor.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
Siber Güç Türkiye
« Yanıtla #21 : 21 Aralık 2010, 22:13:32 »
Bana kalirsa Rusya simdilik bir haker cenneti o kadar , genelde menfaat amaçli bireysel saldirilar düzenledikleri herkesçe malum ama bunlari Rusya nin Ulusal güvenligine ne kadar katki sagladiklari meçhul. Ruslarin siber savasta bir birimi vardir ama ABD ye oranla ne kadar bûtçe ayirabiliyor ne kadar egitiliyorlar orasi önemli.
Rus devleti kendi ülkelerine tehditte bulunmayanlara göz yumuyor belkide destekliyordur ama gerek mali yönden gerek teknoloji sevyesinde ABD nin gerisinde kalmistir.  Siber savunmayi bir saha savunmasindan pek farkli görmüyorum, ruslarin klavye tutan 10 personeline ABD nin 2-3 disiplinli ve tam donanimli adami yeter düsüncesindeyim
Sonuç olarak savunmanin her alaninda oldugu gibi güçlü ekonomiye dayali güçlü savunma ABD yi bu konudada en iysi yapiyordur

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Türkiye’nin stratejik iletişim alanındaki yeni kalesi.
« Yanıtla #22 : 18 Eylül 2020, 13:14:45 »
Alıntı
Türkiye’nin stratejik iletişim alanındaki yeni kalesi.

İletişim Başkanlığı bünyesinde kurulan Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi, yurt içinde ve yurt dışında Türkiye'ye karşı yapılan algı operasyonları ve yalan haberleri bertaraf edecek.

http://ehamedya.com/gundem/stratejik-iletisim-ve-kriz-yonetimi-dairesi-baskanligi-kuruldu

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
"Hackzeugma"
« Yanıtla #23 : 27 Eylül 2020, 11:30:18 »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
Ynt: "Hackzeugma"
« Yanıtla #24 : 27 Eylül 2020, 11:43:56 »
Alıntı
youtu.be/Yk4q8wPqryA

Gaziantepte beyran ve katmer olayına kadar iyi gidiyordu :)
Bu Anteplilerin yemek sevdası ve işin içine yemeği sokmadan yaşayamamaları.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Siber Güç Türkiye
« Yanıtla #25 : 24 Ekim 2020, 04:42:42 »
Alıntı

Türkiye'nin senaryo bazlı hacking yarışması Battleware başlıyor

8 haftalık maratonun sonunda dereceye giren ilk üç takıma toplamda 50.000 TL değerinde ödül verilecek.

@CyberThinkorg

Türkiye’nin beyaz şapkalı hackerları 6. kez bir arada

STM’nin düzenlediği Türkiye'nin en önemli siber güvenlik etkinliklerinden olan ‘Capture The Flag-CTF’ (Bayrağı Yakala), 30 Ekim 2020'de gerçekleşecek. 90 bin TL Ödül.
https://mobile.twitter.com/Defence_Turk

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Pardus...
« Yanıtla #26 : 14 Nisan 2023, 11:22:34 »
Alıntı
TÜBİTAK

🔷Pardus, 130 binin üzerinde etkileşimli tahtada ve TÜBİTAK başta olmak üzere toplam 200 binin üzerinde bilgisayarda kullanılıyor. 2022 yılının ilk 11 ayında 896 bin kere Pardus kurulum dosyaları indirildi.

🔷Okullarda Pardus Kurulu etkileşimli tahta sayısı 130 bini aştı. TÜBİTAK başta olmak üzere toplam 200 binin üzerinde bilgisayarda Pardus kullanılmaktadır. 2022 yılının ilk 11 ayında 896 bin kere Pardus kurulum dosyaları indirildi.

Ayrıca, Pardus’ün topluluk desteğini artırabilmek için, pardus gönüllüsü herkesin kendi kapasitesinde katkı vereceği ve bilgi alacağı makalelerle, internet yayınlarıyla dolu Pardus Topluluk Portalını kullanıma açtık.

🔷Milli İşletim Sistemi Dağıtımı Pardus'un yeni nesil sürümü olan Pardus 21.2 ve 21.3 sürümlerini çıkarttık. ARM işlemci bazlı ucuz ve verimli  Raspberry Pi bilgisayarlara özel Pardus sürümünü yayınladık. Masaüstü ve sunucular için yıl boyunca sık sık güncellemeler yayınladık.

🔷Türk Telekom ve Netaş ile Yerli ve Milli Çözümler İçin Güçlerimizi Birleştirdi.

🔷Türk Telekom ve Netaş ile yerli ve millî çözümler için güçlerimizi birleştirdik, yerli sunucu ve işletim sistemini birlikte çalıştıran bir projede buluştuk! Türk Telekom’un öncülüğünde, yerli Netaş Bulut Sunucu ve TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen millî işletim sistemi Pardus, Türk Telekom’un altyapısında tüm paydaşlarla birlikte test edildi. Operasyonel ve performans testleri ile sertifikasyon süreçleri başarı ile tamamlanan iş birliği sonucunda Türkiye'nin ilk ve tek yerli bütünleşik donanım ve işletim sistemi çözümü hayata geçirildi.

https://mobile.twitter.com/Keremhok/status/1646732702819799041?cxt=HHwWgsC--eOqr9otAAAA