Gönderen Konu: DÜNYANIN EN GÜÇLÜ 10 ORDUSU  (Okunma sayısı 24464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
DÜNYANIN EN GÜÇLÜ 10 ORDUSU
« Yanıtla #30 : 28 Aralık 2010, 23:22:59 »
mesela bir g.Kore şu an  silahlarının niteliği ve niceliği bakımından bizden önde değilmi.savunma sanayileride bizden iyi.peki bu listede neden biz varızda onlar yok?objektif olmak lazım sonuçta.ha askeri eğitim,disiplin cesaret yönünden eywallah ama beni düşündürdü.Sizce?

Kardeş Güney Kore'nin silahları dediğin gibi niteliği ve niceliği bakımından bizden önde ama bizim onlara göre en büyük avantajımız olası bir  savunma savaşında , savunma derinliğimizin olmasıdır ama Güney Korede bu yok.Yani yüz ölçüm olarak Güney Kore küçük bir ülke o yarımada da çıkacak bir savaşta her kilometrekare savaşın kaderini değiştirebilir..

ben bu sıralamanın bu kadar geniş düşünülerek yapıldığını sanmazdım,haklı olabilirsiniz tabi ama bu kadar fark yaratırmı bilemiyorum.

Elbette yaratır kardeş topyekün bir savaşta büyük fark yaratır
Türkiye yüzölçümü olarak Güney Kore'den 7-8 kat daha büyük bir ülke ,bunun dışında nufus faktörünüde unutmayalım
Türkiye : 73 milyon
Güney Kore :50 milyon
Arada 23 milyon kadar bir fark var...İnsan gücü olarakta üstünlük bizde.

Site böyle bir sıralamayı veriyorsa herşeyi en ince detaya kadar incelemelidir.

Çevrimdışı ArroWBLooD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #31 : 04 Mayıs 2011, 19:10:29 »
1-ABD
2-RusYA
3-ÇİN
4-HİNDİSTAN
5-İNGİLTERE
6-FRANSA
7-ALMANYA
8-TÜRKYE
9-JAPONYA
10-BREZİLYA

Japonya'nın  Türkiye'den önce gelmesi lazım bana göre.
∂ιzℓєяιмιη üzєяιη∂є уαşαмαктαηѕα αуαкℓαяιмιη üzєяιη∂є öℓмєуι тєя¢ιн є∂єяιм

¢нє

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #32 : 13 Mayıs 2011, 22:54:08 »
bence
1-abd
2-rusya
3-cin
4-ingiltere
5-hindistan
6-fransa
7-israil
8-guneyKore
9-turkiye
10-pakistan
11-s.arabistan
12-misir
benim dusuncem boyle simdi diceksinizki turkiye nasil 9 da falan acikliyayim fransa diceksiniz fransa bugun kendi savas ucagini ucak gemisini fuzesini radarini bagimsiz yapabilen bir ulke israil deseniz hava gucu bizden ustun ayriyetten kendi tankini kendi fuzesini kendi savunma sistemini fuzesini yapiyor guney Kore diceksiniz ayni israil gibi hava gucu yuksek bir ulke malum yaninda Kuzey Kore var ve 3 4 projemizi guney Kore yardimiyla yapiyoruy milli torpido tank vs vs aslinda pakistan turkiyeden ustundur nukleer silahi var turkiye kadar hava gucu var 1500 km fuzeleri var s.arabistan onunda en ay turkiye kadar hava gucu var hatta daha fazlasi hala teslim edilmekte olan eurofighter savas ucaklari f.16lar apacheler vs vs misir 240 civari f 16 lari var 100 mirage, 62 mig 21 ,32 f4 eski mig ve su serisi ucak sayisi ise 453 en cok misira sasiricaksiniz kisa bi aciklama yapicam misir jeopolitik durumu yuzunden surekli savas gormustur bu denli hava gucu boyle bir ulkeye normaldir ve saydigim ulkelerin hemen hemen hepsi turkiye kadar gucluler
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Türkistan

• İntikam Sıcak Yenen Bir Yemektir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • '' ... Bekle Beni İntikam !!! ... ''
« Yanıtla #33 : 04 Temmuz 2012, 13:06:19 »
... Benim Düşüncem

1.ABD
2.Rusya Federasyonu
3.Çin Halk Cumhuriyeti
4.Hindistan
5.Birleşik Krallık ( EF-2000 , F-35 Ve Özellikle Yapımını Planladıkları 2 Uçak Gemisi Ve Type 26  Fırkateynlerine Bakarak Ama Tank Sayısı Bakımından Hayli Gerideler )
6.İtalya ( Yine Envantere Girecek F-35 Ve EF-2000'Lerin Sayısal Üstünlüğü Bakımından 6. Yaptım )
7.İsrail
8.Fransa
9.G.Kore
10.Japonya

11.Almanya
12.Suudi Arabistan
13.Pakistan
14.Türkiye
15.Yunanistan
16.İspanya
17.Mısır

''  İntikam'ın Kanlı Olanı Makbüldür !!! ... ''