Gönderen Konu: DÜNYANIN EN GÜÇLÜ 10 ORDUSU  (Okunma sayısı 24118 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
DÜNYANIN EN GÜÇLÜ 10 ORDUSU
« Yanıtla #20 : 25 Aralık 2010, 02:43:39 »
Cevabi olmayan asla sorulmamasi gereken bir konu

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #21 : 26 Aralık 2010, 10:59:05 »
Vall ben demiyorum adamlar araştırmış koymuş oraya ha sen ben saydım okadar yok diyosan bilemem tabiki.

O site bilgileri tamamen doğru değil yalnız. Enson 2008 verilerinin olaması 2011 gelememize rağmen ayrı bir olay.

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #22 : 26 Aralık 2010, 15:52:50 »
1-  U.S.A.
2- China
3- Russia
4- India
5- U.K.
6- France
7- Germany
8- Brazil
9- Japan
10- Turkey

ben de katılıyorum ;)

kaynak: http://www.globalfirepower.com/

Fark ettiyseniz en güçlü 10 ordu listesinde yerli sanayiyi de değerlendirmişler.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #23 : 26 Aralık 2010, 16:10:54 »
Babam 'in dedigi gibi, birakin elin 3 koyununu 5 keçisini  ;D
O listede kendine güvenen varsa böyle gelsin  8)

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #24 : 26 Aralık 2010, 19:11:43 »
Babam 'in dedigi gibi, birakin elin 3 koyununu 5 keçisini  ;D
O listede kendine güvenen varsa böyle gelsin  8)
Doğru Spartalılar misali küçük kuvvetlerle etkili savunma yapılabilir. Listenin bir numarası Amerika girdi de Irağa ne oldu illahlah geldi ve çekildiler.

Bu listede absürdlükler var Hindistanı çok tepeye koymuşlar ama insan sayısına yüz ölçümüne teknolojisine bakarsak Almanya'yı onu geçtim İngiltere'yi geçemezler. Türkiye'nin yüz ölçümünün 4-5 katına sahip olmalarına rağmen Türkiye'yi sollayacak bir güç değiller şu durumlarında ki savunma harcamaları arasında o kadar büyük coğrafya nüfus farkına göre sadece 2 m dolar fark var.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #25 : 26 Aralık 2010, 22:54:58 »

Bu listede absürdlükler var Hindistanı çok tepeye koymuşlar ama insan sayısına yüz ölçümüne teknolojisine bakarsak Almanya'yı onu geçtim İngiltere'yi geçemezler. Türkiye'nin yüz ölçümünün 4-5 katına sahip olmalarına rağmen Türkiye'yi sollayacak bir güç değiller şu durumlarında ki savunma harcamaları arasında o kadar büyük coğrafya nüfus farkına göre sadece 2 m dolar fark var.

katılıyorum.almanyayıda, ingiltereyide geçemezler bence.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #26 : 27 Aralık 2010, 22:32:41 »
mesela bir g.Kore şu an  silahlarının niteliği ve niceliği bakımından bizden önde değilmi.savunma sanayileride bizden iyi.peki bu listede neden biz varızda onlar yok?objektif olmak lazım sonuçta.ha askeri eğitim,disiplin cesaret yönünden eywallah ama beni düşündürdü.Sizce?

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #27 : 27 Aralık 2010, 22:57:50 »
Evet Güney Kore ile bizi karşılaştırırsak teknoloji ve yüz ölçümüne göre silah sayısı olarak bizden daha iyi.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #28 : 27 Aralık 2010, 23:36:04 »
mesela bir g.Kore şu an  silahlarının niteliği ve niceliği bakımından bizden önde değilmi.savunma sanayileride bizden iyi.peki bu listede neden biz varızda onlar yok?objektif olmak lazım sonuçta.ha askeri eğitim,disiplin cesaret yönünden eywallah ama beni düşündürdü.Sizce?

Kardeş Güney Kore'nin silahları dediğin gibi niteliği ve niceliği bakımından bizden önde ama bizim onlara göre en büyük avantajımız olası bir  savunma savaşında , savunma derinliğimizin olmasıdır ama Güney Korede bu yok.Yani yüz ölçüm olarak Güney Kore küçük bir ülke o yarımada da çıkacak bir savaşta her kilometrekare savaşın kaderini değiştirebilir..

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #29 : 28 Aralık 2010, 01:03:36 »

Kardeş Güney Kore'nin silahları dediğin gibi niteliği ve niceliği bakımından bizden önde ama bizim onlara göre en büyük avantajımız olası bir  savunma savaşında , savunma derinliğimizin olmasıdır ama Güney Korede bu yok.Yani yüz ölçüm olarak Güney Kore küçük bir ülke o yarımada da çıkacak bir savaşta her kilometrekare savaşın kaderini değiştirebilir..

ben bu sıralamanın bu kadar geniş düşünülerek yapıldığını sanmazdım,haklı olabilirsiniz tabi ama bu kadar fark yaratırmı bilemiyorum.