Gönderen Konu: ASELSAN kaybetti, İsrail şirketi kazandı  (Okunma sayısı 14276 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
ASELSAN kaybetti, İsrail şirketi kazandı
« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2010, 17:50:10 »
Toprakları işgal olmuş, can derdindeki bir ülke. Zaten  savaş çıktı, çıkacak diye diken üzerinde duruyor. Bakarmı silahın Türkü'ne Rumu'na.
Kendilerini bahsettiğin gibi hissetseydiler bizi tercih ederlerdi ancak  Türkiye samimi bir şekilde Azerbaycan a savaş durumunda destek verir.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı balıkcı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 23 Ekim 2010, 19:58:17 »
 Ben bu mantığı anlamadım ama. Hadi anlayışsızlığıma vereyim. De sen Türkiyenin yardım edeceğini, geçmişteki örneklerden yola çıkarakmı iddia ediyorsun.  Yoksa bu güne bakarakmı. Neyse bence o ladar emin konuşma. Muhtemel bir Türk-Rus savaşından da bahsediyor olabilrsin bu söyleminle. Türkiye gibi bir ülke böyle maceralara girermi sence.

Nihayetinde adamlar senin Türkiyene güvenmemişler yada işlerine öyle gelmiş silah alımlarında yada staratejilerinde Türkiyenin yeri yok. yada bu kadar işte.

Ha bana sorarsan ben bukadarda güvenmem Türkiyeye. Yahu düne kadar az daha sınırı falan açıyorduk. Muhalefet ayağa kalktıda hükümet çark etti falan.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2010, 01:19:47 »
Ben bu mantığı anlamadım ama. Hadi anlayışsızlığıma vereyim. De sen Türkiyenin yardım edeceğini, geçmişteki örneklerden yola çıkarakmı iddia ediyorsun.  Yoksa bu güne bakarakmı. Neyse bence o ladar emin konuşma. Muhtemel bir Türk-Rus savaşından da bahsediyor olabilrsin bu söyleminle. Türkiye gibi bir ülke böyle maceralara girermi sence.
Nihayetinde adamlar senin Türkiyene güvenmemişler yada işlerine öyle gelmiş silah alımlarında yada staratejilerinde Türkiyenin yeri yok. yada bu kadar işte.
Ha bana sorarsan ben bukadarda güvenmem Türkiyeye. Yahu düne kadar az daha sınırı falan açıyorduk. Muhalefet ayağa kalktıda hükümet çark etti falan.
Bahsettiğin maceralara girmek zorunda kayıtsız kalamaz kesinlikle bunu İsrail le yaşananlardan öngörebilirsin.Evet bunları bugüne bakarak söylüyorum eskiden Türkiye 8. sınıf bir ülkeydi 10 senede bir darbe yaşayan darbe korkusuyla hükümetlere görev bıraktırılan ve bu sebeplede  ekonomik krizler yaşayan fakir bir ülkeydi oysa bugün kamu maliyesi düzelmiş trilyon dolara varan GSYH si bulunan ve kendi silahlarını üretme arefesinde bulunan bir Türkiye var.Sınır konusunu katmıyorum siyasete kaçacak.

Çevrimdışı balıkcı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2010, 06:00:51 »
  Yok estağfurullah, ne kaçması. Tamam oyumu Akp ye vereceğim sen sevin yahu. Fakat bu  oyun böyle oynanmıyor dostum. Adam fikir falan arııyor işte. Yapacak bir şey yok. Adama dersini veriyorlar,  ben de aldım sağol.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2010, 06:34:03 Gönderen: balıkcı »

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2010, 14:55:08 »
 Yok estağfurullah, ne kaçması. Tamam oyumu Akp ye vereceğim sen sevin yahu. Fakat bu  oyun böyle oynanmıyor dostum. Adam fikir falan arııyor işte. Yapacak bir şey yok. Adama dersini veriyorlar,  ben de aldım sağol.
Yazdıklarına bir anlam veremedim , bana mı söylediniz bunları?

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 25 Ekim 2010, 01:41:54 »
Yabancıya bel bağlama kardeşim biz bağladık Kıbrıs harekatındaki halimiz ortadaydı...Hele Türkiye benzer sistemi üretirken ısrarla çakaldan almaya kalkarsan silahı kazık yediğinde de ses çıkarma zira kendi düşen ağlamaz derler...

Çevrimdışı colt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 16 Haziran 2011, 02:28:43 »
sistemler arasındaki teknik detay farkını, avantaj/dezavantaj durumunu bilmediğim için teknik konulara giremem. ama azerbaycanı eleştirirken aklımızda bulunması gereken birşey olsa gerek ki daha birkaç sene önce M60 ları israile yaptırdık dünyanın parasına. demek ki ya bu konuda yeterli değiliz, ya da işin içinde başka işler dönüyor. 1 tankın modifiye masrafına 1 yeni tank alınırdı deniliyordu çoğumuzun bildiği gibi. varın gerisini siz düşünün.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2011, 11:50:59 Gönderen: colt »

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #17 : 16 Haziran 2011, 12:27:16 »
 “Azerbaycan başkanı ilham Aliyev’i dış seyahatlerinde İsrail gizli Servisi Mossad koruyor.”
mossadin aliyevi koruyacak kadari onlar icin önemli olmasinin ardinda sade petrol yatmiyordur...
benim düsüncem

http://www.yakindoguhaber.com/haber_detay.php?haber_id=5193