Gönderen Konu: İsrail'in Nükleer Kapasitesi ve Füze Gücü  (Okunma sayısı 21253 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mukon

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İsrail'in Nükleer Kapasitesi ve Füze Gücü
« Yanıtla #10 : 19 Ekim 2010, 15:48:49 »
ilk resimdeki füze Jericho III  degil arrow füzesidir. !!! Jericho III adında bir füze varsada o menzilde o kadar olamaz , en azından o kamyonet ile fırlatılamaz.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 19 Ekim 2010, 17:51:21 »
Vietnamda neden nukleer silah kullanılmadı 100 bine yakın askerinin olduğu minnacık adaya atom bombası atmak pek zekice görünmüyor...

Demek ki nükleer silaha sahip olan ülkeleri, bu silahları kullanmaktan alıkoyacak sebepler olabiliyormuş.

Ancak öte yandan burada farklı bir şeyden bahsediyorum, Hiroşima ve Nagazaki örnekleri anlatmaya çalıştığım şey ile doğrudan ilgili değil. Kaldı ki bu kentlere atom bombası atılırken ABD askerleri bir yandan da Japonya'yı istilaya başlamıştı.

Yorum yapmadan önce neye yorum yaptığınız hakkında bir fikriniz olsun. Konuşulan konuyu bir anlayın hele. Dam - saksağan olmasın diye...

[/quote]

Şunu söylemeye çalıştım o günkü durum uygun olsaydı abd çok rahat bir biçimde vietnamı  dümdüz ederdi.(nükleer ile)Baştan yaptıkları taktik hata(konvansiyonel güç kullanarak kolayca kuzeylileri ezeriz) ileriki dönemde nük. kullanamamalarına yol açtı.(ada ağzına kadar abd askeri ile doluydu)Bu yüzden nük. kullanamadılar.

Japonyada ise durum tamamen farklı yüzlerce adacıktan oluşan japonyayı işgal çok zordu ufak adaları bile alırken abd korkunç kayıplar verdi kaldı ki japon anakarasındaki kayıplar inanılmaz boyutlara ulaşacaktı bunun üzerine abd japonyaya atom bombası attı.Sizin söylediğiniz japonya zaten işgal ediliyordu sözü yanlış işgal edilen japon anakarası değil anakaradan çok uzaktaki küçük adacıklardı.

Tabi 2 durumda da sovyet faktörüde var japonyaya atılan bomba sovyetlerede bir mesaj niteliği taşıyordu fazla ilerleme yoksa sende japonyanın durumuna düşerbilirsin gibi bir mesajdı bu.Vietnam da ise atom bombası kullanmak hem riskliydi(kendi askerlerini nükleer serpintiden koruyamayacağı için) ayrıca kuzey vietnama rusya ve çin el altından destek veriyordu eğer nükleer kullanılsaydı muhtemelen sovyet rusyada aynı şekilde karşılık verebilirdi.

Ama iran da öyle bir durum yok israil irana nük. kullanırsa israile karşı missilemede bulunabilecek ülke ya da örgütlerde nük. yok.İsrail de bunun bilincinde ve köşeye sıkışırsa emin olun rahatça atom bombası atar.Bize bile atar sivil kayıpşar umurunda bile olmaz...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2010, 18:09:29 »
Israel 'offered to sell South Africa nuclear weapons'
Shimon Peres, the Israeli president and Nobel Peace Prize recipient, was facing deep embarrassment yesterday after it emerged that he allegedly offered to sell Apartheid South Africa nuclear weapons.

According to secret South African documents, Mr Peres, then Israel's defence minister, responded to a request in 1975 from the white minority government for Jericho Missiles by offering to fit them "in three different sizes", The Guardian reported.

güney afrika nükleer silahlarının varlığını açıklıyormu? yoksa gizlimi tutuyor

Çevrimdışı colt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2011, 22:01:40 »
ABD sırf gövde gösterisi yapmak için 2 şehri dümdüz etti bu uğursuz silahlarla. ve zerre pişmanlık duymadılar ve hala daha duymuyorlar olsa gerek ki "enola-gay" isimli uçağı ( adından  belli zaten ABD nin ne halt olduğu )
bugün hala müzelerde sergilerler gurur duyarak. gel gelelim israil sahip olduğu nükleerleri kullanır mı ? şu kadar söyleyeyim ; ABD bile israilin yanında merhametli kalır...

Çevrimdışı süper çavuş

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #15 : 03 Şubat 2011, 01:45:09 »
İsrail ekim 73 te baskına uğrayınca bizzat Golda hanım o zaman için ellerinde bulunduğu söylenen 40 bombayı Tel-Nof hava üssündeki F-4 lere yükletmiş eğer araplar dahada ilerleseydi muhtemelen birkaç arap şehri yok olacaktı
tabi aynı dönemde sovyetlerinde israili tehdit ettiğini unutmamak gerek eğer israil çılgınlık yapsaydı kendide yok olacaktı ve 3. harb başlayacaktı.

Saygılar.

Çevrimdışı mclaner

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 07 Nisan 2011, 17:00:35 »
@ süper çavuş

Yom kippur savaşında böyle bir tavır  takınması normal çünkü savaş meir i bitirdi.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 07 Nisan 2011, 17:52:38 »
RE KORNA suç sende değil senin gibi cobanı buraya koyan SKYWOLF da elaman sen benim kaydı acilen sil ben diğer işleri hallettim....
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2011, 08:53:49 Gönderen: ist_eternal »

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 07 Nisan 2011, 17:54:56 »
RE KORNA suç sende değil senin gibi cobanı buraya koyan SKYWOLF da elaman sen benim kaydı acilen sil ben diğer işleri hallettim....
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2011, 08:53:37 Gönderen: ist_eternal »