Gönderen Konu: M1 Carbine  (Okunma sayısı 12697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
Ynt: M1 Carbine
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2010, 16:22:28 »
hayır. ilk yarı otomatik silah m-1 garand
Ben olaya M1 olarak bakmıştım sadece  ;D ;D

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #11 : 24 Ocak 2010, 19:38:26 »
Güzelim silah depolarda çürütülüyor,yeni bir düzenleme yapmışlar 300 başın üzerindeki hayvan sahiplerine AK-47 verilcekmiş,AK-47ye para vereceğine M-1leri al ver adamlara kullansınlar.

Silahların depoda çürüdüğü yok. şu anda tören kıtaları ve özel birliklerde kullanılıyor. özel dediysem bordo bereliler değil. kıbrıstaki askerlere verildiğini duymuştum ama üzerinden bayağı zaman geçti.

silah şu anda hala küçük ülkelerin ordularında kulanılmakta. bunlar güney amerika ve ada ülkeleri diye biliyorum.

Türkiyede ak-47 yeterli sayıda var.genelde koruculara veriliyor. bunlarda parayla alınmadı diye zannediyorum. ayrıca 300 baş hayvanı olan adamda zaten silah kesin vardır. nerden çıktı bu olay anlamadım..

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #12 : 24 Ocak 2010, 19:42:01 »

konu m-1 carbine ama ben nedense m-1 garanda takıldım  :D

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2010, 20:08:21 »
Silahların depoda çürüdüğü yok. şu anda tören kıtaları ve özel birliklerde kullanılıyor. özel dediysem bordo bereliler değil. kıbrıstaki askerlere verildiğini duymuştum ama üzerinden bayağı zaman geçti.

silah şu anda hala küçük ülkelerin ordularında kulanılmakta. bunlar güney amerika ve ada ülkeleri diye biliyorum.

Türkiyede ak-47 yeterli sayıda var.genelde koruculara veriliyor. bunlarda parayla alınmadı diye zannediyorum. ayrıca 300 baş hayvanı olan adamda zaten silah kesin vardır. nerden çıktı bu olay anlamadım..
Tören kıtalarında kullanılan silahlar tahmin ettiğiniz gibi sınırlıdır,Kıbrıstaki askerlere eğitim amaçlı veriliyor.

Yarı otomotik tabanca ve tüfek ile 7.62 mermi atan otomatik,bir tüfek aynı değildir.

Sanırım,bu konu üzerinde fazla yazmama gerek yok,ne demek istediğimi anlamışsınızdır.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2010, 22:16:13 Gönderen: FNSG »

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 24 Ocak 2010, 22:18:55 »
Sanırım ilk semi-auto silah,discovery channel de izlemiştim, savaşta bir amerikan biriminde bunları kendileri modernize edip full auto hale getirmişler.
Bende önceden havalı tüfeğe şarjör yapmak için uğraşırdım,güzelim iki tane hatsan fert oldu. :)

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
M1 Carbine
« Yanıtla #15 : 11 Mayıs 2010, 18:50:08 »
Biraz uzun zaman geçti ama Kıbrıstaki askerler M-1 değil,G-1 kullanıyorlar :D

Çevrimdışı Sİlahtar

• DefenceTurk
  • *
  • 0
M1 Carbine
« Yanıtla #16 : 11 Kasım 2010, 16:33:17 »
Biraz uzun zaman geçti ama Kıbrıstaki askerler M-1 değil,G-1 kullanıyorlar :D

G1'in asıl adı FN FAL dır...
Religion is hate,Religion is fear,Religion is war...

TRDefence Forum: http://www.trdefence.com/forum/index.php
Explain Turkish Military in English...