Gönderen Konu: ABD’yi endişelendiren savaş tatbikatı  (Okunma sayısı 25190 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
ABD’yi endişelendiren savaş tatbikatı
« Yanıtla #30 : 11 Ekim 2010, 20:33:43 »
Rekarno hocam zaten Su-27 kesin uçakta mig 29 yada türleri varmı onu bilmiyoruz.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: ABD’yi endişelendiren savaş tatbikatı
« Yanıtla #31 : 12 Ekim 2010, 11:41:56 »
Hocam mig-29 kesin olarak yok diyebiliriz. Ama ben olmadığına açıkcası inanmıyorum. Çinliler ruslarla aynı teknoloji ve araçları kullanıyorlar. sadece su-27 lerle bir ortaklık olduğunu düşünmüyorum. Biiyorsunuz ki çinliler araçlarını ve teknolojilerini saklamaya bayılıyorlar. bence düşük bir ihtimal ortaya çıkarmadıkalrı mig-29 ları var.
Diyeceksiniz ki varda neden göztermiyorlar...

bende bilmiyorum :D

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #32 : 12 Ekim 2010, 14:02:04 »
Aslında bir de..

Çinli MiG-29'u ne yapsın?.. Haydi Su-27'yi mebzul miktarda üretmesi için sebepleri var.. Adam düşmanını yanıbaşındaki okyanustan bekliyor..

MiG-29 ise o minvalde bir tayyare değil.. Daha fazla miktarda üretilip özellikle Sovyetler'in Doğu Avrupa'daki ileri üslerinden uçup görece kısa bir menzilde önleme ve saldırı yapacak bir tayyare.. Çin'in bu ne derece önceliği belli değil..

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #33 : 12 Ekim 2010, 17:38:59 »
Hocam mig-29 kesin olarak yok diyebiliriz. Ama ben olmadığına açıkcası inanmıyorum. Çinliler ruslarla aynı teknoloji ve araçları kullanıyorlar. sadece su-27 lerle bir ortaklık olduğunu düşünmüyorum. Biiyorsunuz ki çinliler araçlarını ve teknolojilerini saklamaya bayılıyorlar. bence düşük bir ihtimal ortaya çıkarmadıkalrı mig-29 ları var.
Diyeceksiniz ki varda neden göztermiyorlar...

bende bilmiyorum :D
Bende  inanmıyorum ama şu anda ne oldugunu da bilmiyoruzda bencede mig-29 bu adamların elinde olmaması düşük bir ihtimal bakalım gelecekte tatbikatla ilgili birşey yayınlanırmı acaba

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
ABDyi endişelendiren savaş tatbikatı
« Yanıtla #34 : 12 Ekim 2010, 18:29:19 »
lale kemal gibi cok saglam baglantilari olan bir muhabirin yazdigi habere kisa sure sonra hava kuvvetleri milliyet gazetesi araciligiyla gayriresmi dogrulama getirmis ve resmi bir yalanlama yayinlamamisken ve dahasi abd disisleri bakanligi olayi dogrulamisken ve hatta hava kuvvetleri anadolu kartali RESMI web sitesinde tatbikata katilan ulkeler arasina cini de eklemisken daha hala cinde mig29 var mi yok mu muhabbetinden gidim oteye gidilemiyor olmasi, bu detayin haber metnine tam da bu amacla yerlestirilmis olabilecegini dusundurtuyor. 

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #35 : 12 Ekim 2010, 19:56:06 »
lale kemal gibi cok saglam baglantilari olan bir muhabirin yazdigi habere kisa sure sonra hava kuvvetleri milliyet gazetesi araciligiyla gayriresmi dogrulama getirmis ve resmi bir yalanlama yayinlamamisken ve dahasi abd disisleri bakanligi olayi dogrulamisken ve hatta hava kuvvetleri anadolu kartali RESMI web sitesinde tatbikata katilan ulkeler arasina cini de eklemisken daha hala cinde mig29 var mi yok mu muhabbetinden gidim oteye gidilemiyor olmasi, bu detayin haber metnine tam da bu amacla yerlestirilmis olabilecegini dusundurtuyor. 
işin orasında degiliz sayın orko_8 bu adamlar mig 29 nerden aldı ya almıştırlarda keşke fotograflar da olsa gerçekten güzel olurdu hem daha ayrıntılıca konuyuda tartışabilirdik. RESMİ sitede Çini eklemişler altta ülke bayraklarına
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2010, 19:58:54 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #36 : 12 Ekim 2010, 20:13:05 »
Çin'de yayınlanan bir gazetenin haberi.

SOUTH CHINA MORNING POST:
HKO JETLERİNİN TÜRKİYE'YE SÜRPRİZ ZİYARETİ

ANKARA, 06/10(BYE)--- Çin'de yayımlanan South China Morning Post gazetesinin 6 Ekim 2010 tarihli sayısında, Greg Torode imzasıyla ve yukarıdaki başlık altında yer alan haberin özet çevirisi şöyledir:

Çin Halk Kurtuluş Ordusu (HKO) savaş jetleri Türkiye'deki bir tatbikatta yer aldı. Bu tatbikatla birlikte Çinli havacılar ilk kez bir NATO ülkesinin hava kuvvetleriyle birlikte çalışmış oluyor.

Dün Türk basınında çıkan haberlerde, Türkiye'nin Anadolu Kartalı olarak bilinen yıllık ortak tatbikatlarına HKO jetlerinin beklenmedik bir şekilde katıldığı teyit edildi. Bu tatbikat, Başbakan Wen Jiabo'nun açıkça geçen yıl Sincan'da yaşanan şiddet olayları sonrasında bozulan ilişkileri düzeltmek amacıyla Türkiye'ye yapacağı ziyaret öncesine denk geldi.

HKO'nun bu hareketi ABD'nin yanı sıra Avrupa ve Asya ordularının da dikkatini çekti. Ankara'daki ABD elçileri tatbikat hakkında kısa bilgi talep ettiler.

Bu, Çin ordusunun bir NATO ülkesiyle tatbikat yaptığı ikinci sefer. HKO savaş gemileri, Afrika burnunda korsanlıkla mücadele için düzenli olarak yapılan devriye görevinden sonra ağustosta İtalya'yı ziyaret etmişti.

Zaman gazetesi, Türk F-16'larının Çin Su-27 jetleriyle tatbikat yaptığını söylese de askerî analizciler HKO'nun J-11B'lerini göndermiş olma ihtimalinin daha fazla olduğunu söylüyorlar.

Hem diplomatik hem de askerî analizcilerin kafasını kurcalayan soru, HKO jetlerinin nasıl bölgeye geldikleri. Orta Doğu'daki blogcular geçiş için İran'ın hava sahasını açtığını söyleseler de bu henüz teyit edilmedi.

HKO, Rusya ve Orta Asya ülkeleriyle Şanghay İş Birliği Örgütü kapsamında yıllık olarak yapılan Barış Misyonu tatbikatları için birkaç gün öncesinde Kazakistan üzerindeydi. HKO generalleri bu misyonu hava kuvvetlerinin artan gücünü göstermek için kullanmaya karar verdiler.

Türkiye'de uçakların Konya hava üssünden kalktıkları düşünülüyor. Geçen yıl ABD ile yapılan tatbikatlarda da bu üs kullanılmıştı.

Asyalı bir ateşe: "Türkiye tatbikatı tamamıyla yeni bir misyon gibi. Her seferinde HKO'yu daha uzun ve geniş menzillerde operasyonel becerisini test ederken görebiliyoruz. Bu noktada öğrenecekleri daha ne kadar şey olduğunu anlamaya çalıştıklarını farkediyoruz."

Çin ve Türkiye sağlam bir savunma ilişkisine sahip olsa da geçen yıl Türk liderler Sincan'daki şiddet olaylarıyla ilgili endişelerini dile getirince ilişkiler sarsıldı. Ilımlı İslam dünyasının bir lideri olan Türkiye çok sayıda Uygurlu sürgüne evsahipliği yapıyor.

Çin, Somali'deki devriye görevleri için NATO donanmalarıyla tatbikat yapsa da soğuk savaş günlerine uzanan şüpheler devam ediyor.
http://www.byegm.gov.tr/yayinicerikarsiv.aspx?Id=2&Tarih=20101006&Haftalik=0#14
Bu arada tatbikatta bizim pilotlar almış
TurAF=8
PLAAF=0
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2010, 20:23:53 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #37 : 12 Ekim 2010, 20:30:36 »

TRmilitary'den alıntıdır.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #38 : 12 Ekim 2010, 20:39:06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #39 : 12 Ekim 2010, 23:15:12 »
Uçakların kanat açılarına ve boyutlarına bakarsak galiba hepsi Su-27. Rus akrotimlerine göz atalım...

http://s45.radikal.ru/i110/0903/6e/ee8b51b989b0.jpg
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2010, 23:59:12 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com