Gönderen Konu: A-10 Thunderbolt  (Okunma sayısı 7440 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: A-10 Thunderbolt
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2023, 10:30:15 »
En sevdiğim uçaklardadır A-10. Soğuk savaş yıllarında belki ihtiyaç vardı ama günümüzde o kadar gerekli bir sınıf değil bence. ABD bunlardan da Ukrayna'ya göndersin. Ruslar nasıl olsa halen soğuk savaş yıllarının mantığıyla saldırıyorlar. yüzlerce zırhlı araç.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 23 Mayıs 2023, 10:45:16 »
Zamanında ABD bu uçakları bize itelemeye çalışmıştı neyseki reddetmiştik. Uçaklar hem yaşlı hem de bakımı ve idamesi pahalıydı. Birde bu uçaklar için altyapı kurulması lazımdı. Ayrıca uçakta kullanılan motorlar ve makineli top da yine Türkiye'nin alıştığı standartlarda olmadığı için böyle bir uçağı kuvvetlere sokup işletmek son derece zor olacaktı. Bizimkiler akıllık edip almadılar uçağı alsalardı belki de böyle sağlam bir sağlam taarruz helikopteri ve SİHA altyapımız olmayacaktı.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs 2023, 10:48:42 »
Senatör John McCain vardı, ABD Senatosunun Silahlı Kuvvetler Komitesi Başkanı, o olmasaydı çoktaaaan emekli edileceklerdi bu hurdalar.

Error 404 (Not Found)!!1
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2023, 10:49:44 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı buraktunahan

• DefenceTurk
  • *
  • 72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 23 Mayıs 2023, 12:04:27 »
ABD bunlardan da Ukrayna'ya göndersin. Ruslar nasıl olsa halen soğuk savaş yıllarının mantığıyla saldırıyorlar. yüzlerce zırhlı araç.  ;D ;D

Aynen katılıyorum. Emekli edeceğine Ukrayna'ya göndersin. Milletin başını derde sokmak için "Ukrayna'ya F-16 gönderin, tank gönderin, S-400 gönderin, onu gönderin bunu gönderin" deyip duruyor herkese. Hatta dün bir arkadaş paylaşmıştı "F-15'leri emekli ediyor" diye. Onları da emekli edeceğine Ukrayna'ya göndersin. Ne de olsa bu Amerikanın Rusyaya karşı Ukrayna üzerinden vekalet savaşı. Bizim savaşımız değil !  >:(

Bu kadar IHA, SIHA, gudumlu muhimmat, tanksavar vs varken "tank avcisi" icin ayri bir ucak tasarlamanin bir anlami kaldigini sanmiyorum..

40-50 sene oncesinin savas alaninda sovyet zirhlilarina karsi tasarlanmis bir ucak..

Gonlumuzde yeri ayri....kucuklugumden hatirladigim ilk askeri ucak bu...(yasimizda ortaya cikiyor :) )

+ 1
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2023, 12:06:37 Gönderen: buraktunahan »