Gönderen Konu: KC-390  (Okunma sayısı 14827 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
KC-390 İçin Radar
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2015, 08:41:07 »
KC-390 İçin Radar

Brezilya Hava Kuvvetlerinin KC-390 nakliye uçakları için İtalyan Selex ES firmasının X-band  Ganniano T20 radarı tercih edildi. Embraer Savunma ve Güvenlik şirketi bu uçaklarda kullanılmak üzere Ganniano T20 radarı siparişi verdi. Selex ES şirketinin yaptığı açıklamaya göre teslimatlara bu yıl içerisinde başlanılacak. Açıklamada kaç radar sisteminin anlaşmaya dahil olduğu ve anlaşmanın değeri hakkında bir bilgiye yer verilmedi.

Gabbiano derece hassas istihbarat, gözetleme ve keşif bilgileri sunmak için bir katı-hal verici temelli bir X-band radardır. Yetenekleri arasında havadan deniz gözetim, yüksek çözünürlükle haritalama, gemi hedef görüntüleme ve sınıflandırma, navigasyon özellikleri bulunuyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
KC-390 Test Uçuşları 100 Saati Aştı
« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2016, 12:35:06 »
KC-390 Test Uçuşları 100 Saati Aştı

Embraer, KC-390 askeri nakliye uçağı için yürüttüğü test uçuşu çalışmalarının 100 saati aştığını duyurdu. Testlere, Brezilya hükümetinin iki yıllık bütçe kısıtlamaları sonrasında geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlanmıştı. Uçağın 2017 yılının ilk yarısında sertifika alması bekleniyor.

Brezilya Hava Kuvvetleri 28 KC-390 almayı hedefliyor. Teslimatlar 2018 yılında başlayacak. Ayrıca Arjantin, Şili, Kolombiya ve Çek Cumhuriyeti de KC-390 sahibi olmak isteyenler arasında.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
KC-390 Operasyonel Testlere Başladı
« Yanıtla #12 : 27 Haziran 2016, 12:16:22 »
KC-390 Operasyonel Testlere Başladı

Bir süredir uçuş testlerini sürdüren KC-390, operasyonel testlere başladı.

Uçağın nihai yapılandırılması için gerçekleştirilen bu testlerin ilki bu ayın başında gerçekleştirildi. Testte paraşütçüler ve destek malzemeleri havadan bırakıldı. Uçağın aerodinamik değişimleri izlendi. test sonuçlarının olumlu bulunduğu açıklandı.Bu testlerin 9 Temmuz tarihine kadar devam etmesi bekleniyor.

Brezilya Hava Kuvvetleri'nin 28 adet sipariş ettiği KC-390 iki motorlu, rota ölçekli bir nakliye uçağıdır. 80 kadar yolcu veya 59.500 pound yük taşıyabilir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: KC-390
« Yanıtla #13 : 09 Temmuz 2016, 16:46:09 »

Embraer KC-390, Brezilya dışında ilk defa Farnborough Havacılık Fuarında sergilenecek.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 16 Ekim 2018, 21:17:46 »
Seri üretim ilk KC-390 gökyüzüyle buluştu

Brezilya’da geliştirilen ve üretilen en büyük uçak olma özelliğini taşıyan Embraer’in çift jet motorlu seri üretim ilk KC-390 askeri nakliye uçağı ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Embraer, ilk seri üretim KC-390 askeri nakliye uçağının ilk uçuşunu 9 Ekim’de yaptığını açıkladı.

Embraer’in, Brezilya Hava Kuvvetleri ile anlaşması gereği uçak, halihazırda 1900’ün üzerinde uçuş saati olarak kaydedilen uçuş testlerine katılacak. Uçağın sivil sertifikasının da Brezilya havacılık otoritesi ANAC (Agência Nacional de Aviação Civil) tarafından kısa süre içerisinde verilmesi bekleniyor.

2006 yılından bu yana geliştirilmekte olan çift motora sahip KC-390 modeli, 80 asker veya 64 tam teçhizatlı paraşütçü komando taşıyabiliyor. Saatte 870 kilometre hız yapabilen uçak 26 ton kadar taşıma kapasitesine sahip.

TAI’ye teklif geldi

Embraer firması projenin başında KC-390’nın geliştirilmesi ve üretimi konusunda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI)’ye ortaklık teklif etmiş fakat bu teklifi teknik altyapı ve tecrübe eksikliği nedeniyle kabul edilmemişti.

http://defenceandtechnology.com/2018/10/15/seri-uretim-ilk-kc-390-gokyuzuyle-bulustu/

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 16 Ekim 2018, 22:03:24 »
Zamanında şunların hem teklifini kabul edip, hem şirketiyle kâra ortaklık kuracaktık.

Bunun birde 4 motorlu daha fazla kapasiteli olanını yapardık.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 16 Ekim 2018, 23:36:29 »
Zamanında şunların hem teklifini kabul edip, hem şirketiyle kâra ortaklık kuracaktık.

Bunun birde 4 motorlu daha fazla kapasiteli olanını yapardık.
Kime satacaktınki kar elde edeceksin ? Satış potansiyeli olsa elin Brezilyalısı sana gelene kadar kaç kişi sıra olurdu kapısında. Büyük ordusu olupta şu ucaklardan yapamayan ender ülkelerdeniz onlarda bize yükselmişler işte
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Brezilyalı KC-390 teslimata hazırlanıyor
« Yanıtla #17 : 26 Kasım 2018, 23:51:21 »
Brezilyalı KC-390 teslimata hazırlanıyor

Brezilya’da geliştirilen ve üretilen en büyük uçak olma özelliğini taşıyan Embraer’in çift jet motorlu KC-390 nakliye uçağı yeni bir test aşamasını daha geride bıraktı.

Brezilyalı Embraer firması yaptığı açıklamada, “21 Kasım’da Brezilya’nın Brasília Hava Kuvvetleri Üssü’nde KC-390’ın ön ve arka kapıları üzerinden birlik boşaltma ve acil tahliye senaryoları testleri başarıyla tamamlandı” bilgisini paylaştı.

Embraer, Brezilya Hava Kuvvetleri için tam operasyonel kabiliyetin sağlanması amacıyla gerekli testlerin yapıldığını belirtti.

2019 yılında ilk uçağı teslim alacak olan Brezilya toplamda 28 adet KC-390 siparişi verdi. Embraer gelecek 15 yıl içinde 700 adet KC-390 modelinin satışını yapmayı planlıyor. Şuana kadar Arjantin, Şili, Kolombiya, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti toplamda 30’un üzerinde KC-390 siparişi verdi.

2006 yılından bu yana geliştirilmekte olan çift motorlu KC-390, 80 asker veya 64 tam teçhizatlı paraşütçü komando taşıyabiliyor. Saatte 870 kilometre hız yapabilen uçak 26 ton kadar taşıma kapasitesine sahip.

http://defenceandtechnology.com/2018/11/26/brezilyali-kc-390-teslimata-hazirlaniyor/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Portekiz Brezilyalı KC-390 için imza attı
« Yanıtla #18 : 14 Temmuz 2019, 12:09:39 »
Portekiz, Brezilyalı Embraer firması ile beş adet KC-390 askeri nakliye uçağının alımı için anlaşma imzaladı.

Portekiz Hükümeti, Portekiz Hava Kuvvetleri envanterini modernize etme sürecinin bir parçası olarak en yeni KC-390 uçaklarını satın alacak. 932 milyon dolar değerindeki anlaşma bir uçuş simülatörü, personel eğitimi ve lojistik desteği de içeriyor. NATO üyesi ülkeye Şubat 2023’te ilk teslimat yapılacak, geri kalan teslimatların ise Şubat 2027’ye kadar tamamlanması planlanıyor.

KC-390’ları hizmetteki C-130’ların yerine alacak olan Portekiz, böylelikle bu uçaklar için sipariş veren ilk yurt dışı kullanıcı oldu. Hali hazırda Brezilya 28 adet sipariş verirken Arjantin, Çekya, Kolombiya ve Şili de uçakları almak için üretici firma EMBRAER ile görüşmelerini sürdürüyor.

Brezilya’da geliştirilen ve üretilen en büyük uçak olma özelliğini taşıyan Embraer’in çift jet motorlu KC-390 nakliye uçağı  80 asker veya 64 tam teçhizatlı paraşütçü komando taşıyabiliyor. Saatte 870 kilometre hız yapabilen uçak 26 ton kadar taşıma kapasitesine sahip.

TAI’ye teklif geldi

Embraer firması projenin başında KC-390’nın geliştirilmesi ve üretimi konusunda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI)’ye ortaklık teklif etmiş fakat bu teklifi teknik altyapı ve tecrübe eksikliği nedeniyle kabul edilmemişti.

http://defenceandtechnology.com/2019/07/13/portekiz-brezilyali-kc-390-icin-imza-atti/

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
Ynt: Portekiz Brezilyalı KC-390 için imza attı
« Yanıtla #19 : 14 Temmuz 2019, 14:02:07 »
Portekiz, Brezilyalı Embraer firması ile beş adet KC-390 askeri nakliye uçağının alımı için anlaşma imzaladı.

Portekiz Hükümeti, Portekiz Hava Kuvvetleri envanterini modernize etme sürecinin bir parçası olarak en yeni KC-390 uçaklarını satın alacak. 932 milyon dolar değerindeki anlaşma bir uçuş simülatörü, personel eğitimi ve lojistik desteği de içeriyor. NATO üyesi ülkeye Şubat 2023’te ilk teslimat yapılacak, geri kalan teslimatların ise Şubat 2027’ye kadar tamamlanması planlanıyor.

KC-390’ları hizmetteki C-130’ların yerine alacak olan Portekiz, böylelikle bu uçaklar için sipariş veren ilk yurt dışı kullanıcı oldu. Hali hazırda Brezilya 28 adet sipariş verirken Arjantin, Çekya, Kolombiya ve Şili de uçakları almak için üretici firma EMBRAER ile görüşmelerini sürdürüyor.

Brezilya’da geliştirilen ve üretilen en büyük uçak olma özelliğini taşıyan Embraer’in çift jet motorlu KC-390 nakliye uçağı  80 asker veya 64 tam teçhizatlı paraşütçü komando taşıyabiliyor. Saatte 870 kilometre hız yapabilen uçak 26 ton kadar taşıma kapasitesine sahip.

TAI’ye teklif geldi

http://defenceandtechnology.com/2019/07/13/portekiz-brezilyali-kc-390-icin-imza-atti/

TAI mi teklifi reddetmiş? Kendi başına (sanırım) uçak üreten bir şirketi tecrübe eksikliği sebebiyle reddetmek?! 🤔