Gönderen Konu: Polonya'nın Yeni Hafif Tank Projesi: ANDERS  (Okunma sayısı 24551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Polonya'nın Yeni Hafif Tank Projesi
« Yanıtla #40 : 28 Mayıs 2012, 09:12:20 »
Arkadaşlar bu sistem ukrayna üretimi aktif tank koruma sistemi adı Zaslon.Artık başka yorumlar yapmayın gerek kalmadı çünkü.

http://www.tetraedr.com/mupload/iblock/127/1278802da431d22e13c000a25b8f816c.pdf
http://www.army-guide.com/eng/product3706.html
bu alet mühimmata ateş mi ediyor yoksa manyetik kalkanımı var benmi yalnış gördüm?

Çevrimdışı heruamarth

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #41 : 28 Mayıs 2012, 15:49:47 »
Gelen antitank füzesi vb. mühimmata ateş ederek etkisiz hale getirmeye yarıyor. Bildiğimiz "hard kill" türü bir önleme sistemi. IMI Iron Fist, Rafael Trophy, Diehl AVePS, ki Altay için teklif edilmesi ihtimali konuşuluyordu, benzer sistemler.

Çevrimdışı cevdeath

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #42 : 03 Haziran 2012, 15:04:35 »
dikkatli bakınca o borular o sisteme ait olmadığını düşünüyorum.. çünkü hem ortasında hemde üstünde yok.. sonraki tespitim de arazide çekilmiş olan resminde yine yok.. ordaki borunun özelliğine bakarsak da taşımak için bir hidrolik sistemle çıkan borulara benziyor içinden çıktığı kanısıda borunun yüzeyinde bulunan vidalı yapıdır diye düşünüyorum..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Yeni Anders
« Yanıtla #43 : 31 Ağustos 2016, 04:14:18 »
Yeni Anders

Polonyalı BUMAR grubuna bağlı olan OBRUM şirketi Anders zırhlı savaş aracının yeni modelini tanıttı.

Başlangıçta hafif tank olarak tasarlanan Anders, çelik paletler üzerinde ilerleyen ve motoru önde bulunan bir zırhlı araç. Çelik parçaların kaynakla birleştirilmesi ile oluşan gövdenin bekasının artırılması için üzerine kompozit zırh eklenmiş.

Yeni Anders Oto-Melara HITFIST-30P tarete sahip. Bu taret Aliant Techsystems'in (ATK) 30 mm Bushmaster II topu ve buna  koaksiyel makineli tüfek ve Spike-LR tanksavar güdümlü füzeler ile donatılmış. Her biri birer Spike-LR füzesi bulunduran lançerler taretin iki tarafında bulunmaktadır. HITFIST-30P taret, İsrail firması Rafael tarafından yapılan seramik zırh eklenmesi ile  STANAG 4569 seviye 4 (14.5 mm API mermilere karşı) koruma sağlar.

Andersin gövdesi STANAG  4569 seviye 3 (tungsten karbür çekirdekli 7.62 mm NATO AP cephane karşı koruma) ve STANAG  4569 seviye 5 (25 mm mermilere karşı koruma) arasında değişen modüler koruma ile tasarlanmıştır. Araç amfibi değildir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com