Gönderen Konu: Türkiye KF X Projesi ile ilgileniyor iddası  (Okunma sayısı 22151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Türkiye KF X Projesi ile ilgileniyor iddası
« Yanıtla #20 : 10 Eylül 2010, 21:43:12 »
Ben F-35 ve KFX den sadece birinin tercih edilebileceğini söylemek istemiştim.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #21 : 10 Eylül 2010, 23:56:21 »
Arkadaşların da belirttiği gibi F-35'leri F-4'lerin yerine alıyoruz. Öyle ki F-4'lerimiz uzatmalarında uazatmalarını oynuyorlar ve 2020'de hayat onlar için tamamen bitecek. Bu 10 yıllık dönem içerisinde F-35, tüm aksaklıklarına rağmen hava kuvvetlerimizde göreve başlamalı. Bu saatten sonra F-35'lerin yerin KFX gibi bir uçağı düşünemeyiz. Çünkü henüz ortada bir uçak yok. 10 yıl içerisinde olacağı da şüpheli. O nedenle arkadaşlerın da belirttiği gibi KFX çok daha sonrası için, F-16'ların yerine olabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #22 : 11 Eylül 2010, 14:49:30 »
Aslında KFX iyi bir uçak ama daha ortada bir şey belli değil.Eğer büyük ihtimal ortak olursak tüm ihtiyaçları bize iterler buda kötü olur.
F-35 bitsin F-16 ile birlikte kullanırız aslında F-4'leride kullanabiliriz biri işaretler biri vurur şeklinde zaten büyük bir ihtimal silahlı iha'da olursa KFX gibi bir ihtiyaç pek olmaz onun yerine bence Ruslara yanaşmalıyız böyle daha iyi olur olmayan bir proje yerine olan bir proje daha iyi olabilir.Gözümde PAK-FA var :)

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #23 : 11 Eylül 2010, 18:06:41 »
F-4ler ömürlerini çoktan doldurdular bu uçakların 2020'den sonra kulanılması mümkün değil.F-16ların zamanı gelince değiştirilmesi düşüncesi ise KF-X en mantıklı seçenek olur eğer böyle bir uçak ortaya çıkarsa ama F-16ların gelecekte silahlı stratejik ihalarla değiştirilmesi aynı derecede imkansızdır kanatindeyim.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #24 : 12 Eylül 2010, 00:08:11 »
Zaten Hava Harp Okulu artık F-4 lere pilot çıkarmıyor. KF X e katılsak iyi olur en azından F-22 önünde şansı olan bir uçağa ihtiyacımız var.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #25 : 12 Eylül 2010, 00:10:47 »
F-4'lere gerekli bakımlar yapıldımı uçar buna kimse karşı çıkamaz nostalji yaparız hatta eğitim uçağı olabilir.F-4 için her şey olabilir illa alıp çöpe atmayacaksın belirli bir zaman içinde emekli olur bu doğru.F-16ların silahlı ihalar ile değiştirmeli demek istemedim yani bir çok görevi o yapıcak.

Her şeyi düşünüp tartışıyoruz fakat daha gelecek belli değil ne olacağını bilemeyiz.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #26 : 12 Eylül 2010, 00:23:41 »
Hocam F-4 leri akrobotik şirketlere satarız onların parçalarını satarız yani farketmez f-4ler bize her türlü yeter de envanterden çıkartırız çok

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #27 : 12 Eylül 2010, 02:58:21 »
F-4'lere gerekli bakımlar yapıldımı uçar buna kimse karşı çıkamaz nostalji yaparız hatta eğitim uçağı olabilir.F-4 için her şey olabilir illa alıp çöpe atmayacaksın belirli bir zaman içinde emekli olur bu doğru.F-16ların silahlı ihalar ile değiştirmeli demek istemedim yani bir çok görevi o yapıcak.

Her şeyi düşünüp tartışıyoruz fakat daha gelecek belli değil ne olacağını bilemeyiz.

2020'den sonra sadece hurda olurlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #28 : 12 Eylül 2010, 04:09:31 »

2020'den sonra sadece hurda olurlar.
SKYWOLF hocam hurda olup çürümesini bekleyeceksin ? Yoksa değerlendirilmelimi ? Bazı bombardıman görevlerini yerine getirebilir bence.Fakat giderleri çok olur bir yandan haklısınız ama şu F-4'lere sempati duyuyorum bir tane almak lazım.:D

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #29 : 12 Eylül 2010, 10:09:21 »
Hocam sempatiyle olsaydı bu iş şimdiye orduya f-22 katmıştık... 8)  :P