Gönderen Konu: Türkiye KF X Projesi ile ilgileniyor iddası  (Okunma sayısı 21849 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türkiye KF X Projesi ile ilgileniyor iddası
« Yanıtla #10 : 09 Eylül 2010, 14:28:03 »
arkadaşlar aslında  gerçekleşmesi durumunda beni sevinçten ağlatacak bir proje zira bu o kadar basit birşey değil ben çok ümitlenmeyin derim

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 09 Eylül 2010, 16:39:36 »
Evet çok iyi olur bu tercihe "EVET" diyorum ;D ama bu açıklanmadan önce mevcut F-16 sayısı yükseltilmeli ve yedek parça vs alınmalı tahminime göre  f-35 terkedilirse ABD bize mevcut uçaklarımızla ilgili sorun çıkarabilir... düşünsenize adamlar krizde 30 milyar dolar harcayıp bu uçağı yaptılar maliyeti sürekli yükseliyor ve projeyi bir ülke terkettiğinde çatlak sesler çıkmıştı.Eğer biz de çekilirsek kesin tamamlanmaz f-35 hem bahanemizde hazır İsrail e f-35 de diğer ortaklardan farklı olarak ayrıcalık tanınacakmış.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #12 : 09 Eylül 2010, 16:49:49 »
Gelelim uçağa delta kanat ve stealth . Gövde altına 4 silah paylonu var kanat altındaki gizli silah paylonlarının her birinede 2 tane füze kapasitesi var. yani sol kanata 2 sağa 2 gövde altı 2 : 6 füze. gövde altı 2 de bomba gbu yada small diameter bomb gibi stealth özelliğiini kaybetmiyor ve silahları yeterli. motor irtifa menzilde f-22 burun farkıyla önde ama yapısı irtibariyle (delta kanat) f-22 yi manevrada geçebilir.
Alıntıdır...
Trmilitary hawkerx'ten 

Bende diyorum bu yorum biryerlerden tanıdık geliyor ama. :)

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #13 : 09 Eylül 2010, 17:36:13 »
Insallah bu ortaklik gerceklesir

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 09 Eylül 2010, 18:53:28 »
Eğer KF-X gibi bir projeye girme ihtimalimiz olursa F-35 iptali olmıyacaktır bu KF-X 2020 ve sonrası eskiyecek F-16larımızın yerine geçicektir nasıl F-35ler F-4lerin yerine geliyosa.Eğer bu ihtimalini düşük gördüğüm haber gerçekleşirse KF-X ve F-35 kombinasyonlu bir hava kuvveti görüceğimizdüşüncesindeyim,ihtimali düşük olsada eğer bu projeye katılma gibi bir olay gerçekleşirse sevinçten havalara uçarım herhalde.  :D

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 09 Eylül 2010, 19:51:44 »
Eğer KF-X gibi bir projeye girme ihtimalimiz olursa F-35 iptali olmıyacaktır bu KF-X 2020 ve sonrası eskiyecek F-16larımızın yerine geçicektir nasıl F-35ler F-4lerin yerine geliyosa.Eğer bu ihtimalini düşük gördüğüm haber gerçekleşirse KF-X ve F-35 kombinasyonlu bir hava kuvveti görüceğimizdüşüncesindeyim,ihtimali düşük olsada eğer bu projeye katılma gibi bir olay gerçekleşirse sevinçten havalara uçarım herhalde.  :D
Yanlarına F-22 yi eklemeyi unutmuşsun hatta T-129 ların yanına da AH-64...
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 09 Eylül 2010, 20:15:59 »

Henüz hava kuvvetlerimizde göremediğimiz F-35'in yanına, henüz ortalıkta olmayan KFX'i ekleyelim de, F-22 ve özellikle AH-64 eksik olsun.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 09 Eylül 2010, 21:30:36 »
Biz F-35leri 2020 ve sonrasında sayısal açıdan tamamlanmış olarak kulanmaya başlıyacaz e F-16lar 2020 ve sonrası eskimeye başlıcak bunları neyle değiştirmeyi planlıyoruz ek F-35lerlemi?Hava-Hava kabiliyeti soru işareti olan bir uçaklamı?Belki kuvvet uçağın Hava-Hava kabiliyetinden memnun kalır buda gerçekleşebilir.Nasıl F-4lerin yerini F-35ler alıcaksa F-16larda değiştirilicektir ha bu KF-X olur başka bir uçak olur ama bu tip bir uçak 2020'den sonra THKK da envantere giricektir kanaatindeyim.

Çevrimdışı Yatağan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 09 Eylül 2010, 23:16:27 »
Türkiye´nin KF-X  projesi ilen ilgilenmesi normal, cünkü Türkiye´nin daha öncede bu proje´ye büyük ilgisi vardi. Fakat Amerika´nin etkisi´den, Kore proje´den vazgeçdi diye bir idda vardi. Amerikan´lar Kore´ye F-22 Savas ucaklarini vermeyince, KF-X Projesi yine gündeme geldi. bu haberi bir yerde okumusdum, kesin emin oldumu bilyorum ama kaynak linki bulamadim.

(eger yaniliyorsam SKYWOLF veya bir bilgsi olan, not atarsa sevinirim  :) )

SAYGILAR

« Son Düzenleme: 09 Eylül 2010, 23:40:00 Gönderen: Yatağan »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #19 : 10 Eylül 2010, 06:04:32 »

Henüz hava kuvvetlerimizde göremediğimiz F-35'in yanına, henüz ortalıkta olmayan KFX'i ekleyelim de, F-22 ve özellikle AH-64 eksik olsun.
Aynen aynen bi f-22 ile Ah-64 eksik olsun aman aman bu proje gerçekleşsinde