Gönderen Konu: Turan İçin İlk Adım ; Ankara-Tebriz-Bakü  (Okunma sayısı 13694 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Turan İçin İlk Adım ; Ankara-Tebriz-Bakü
« Yanıtla #30 : 09 Eylül 2010, 02:44:20 »
Hocam gelecek neyi ifade eder bilinmez  ;D söz sahibi falcon

Çevrimdışı diyarbakirlialperen

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • ''Ucu bir olan ayrılır, Kökü bir olan birleşir.''
« Yanıtla #31 : 09 Eylül 2010, 02:51:06 »
Bugün 2 milliyetçi genç bile birbirlerini öldüresiye dövüyor olaylara ve nedenlere bakmak gerek.

Yeri geliyor kardeş kardeşe vuruyor şimdi kazakistanlı işçiler Türk olduları içinmi işçilerimize saldırdılar sizin söylediklerinizden bu çıkıyor...

Bizde nasıl bilinçsiz insanlar varsa kazakistandada var bugün sokaktan 3 kişi çevirin sorun 2 si kazakistanın başkentini bilemez iddaa ediyorm bunu e bu adamdan ne beklersin ?

Turan konusuna gelince ;biz dava olarak gördüğümüz odağı bir anda olur kılacağız demiyoruz ki bunun alt yapısı yok kültür odağı yok bunu bizde biliyoruz bunları düzelmek belki 100 yıl alacak belki ama biz düzelime başlamak taraftarıyız.

Bugüne kadar Turan'cılara hep bunu söylediler gerçekçi olun hikayedir bunlar bağımız kalmadı vs.. Mete'yede Attilayada bunu söylemişlerdi biliyorsunuz...

Biz biliyoruz yeni dünya düzenlerinde Turan'ın zor olacağını ancak birşeyler yapmazsak zor olan imkansızda olur her şey olur...

''Düşman ülkesi viran olacak Yurdumuz büyüyüp Turan Olacak.''

'Doğuyor bir güneş doğarak coşuyor'

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #32 : 09 Eylül 2010, 03:35:36 »
Birlik kurmaya çalıştığınız insanlar, sizin pembe gözlüklerle baktığınız gibi gerçekten birbirlerini seviyorlar mı?
Bakalım...

http://www.milliyet.com.tr/kirgizistan-da-ramazan-karmasanin-golgesinde-geciyor/dunya/sondakikaarsiv/09.09.2010/1283837/default.htm

http://www.tumgazeteler.com/?a=6175819

http://www.tumgazeteler.com/?a=6174975

Özbekistan, Kırgızistan`ın gazını kesti

Kırgızistan ile Kazakistan arasında Issık-Kul gerginliği

Kırgızistan`da ölü sayısı 264`e ulaştı

Kırgızistan bölünebilir

Rusları tercih ediyorlar...

KIBRIS TÜRKLERİNE SAHİP ÇIKIN

Hayal kurmak güzeldir. Kurulan hayal de güzel aslında. İmkansız birşey değil. Ancak imkansıza yakın birşey. Kendi içlerinde birlik olmakta zorlanan, büyük devletlerin hegemonyasından kurtulamayan, en ufak bir gerginlikte karışmaya ve hatta iç savaşa yatkın, zulme uğradıktan sonra kurtarılan soydaşlarının kurduğu devleti bile onlarca sene geçmesine rağmen resmi olarak tanımayan devletçikleri bir araya getirmek... Tabi bunu asla istemeyecek, çıkarlarına son derece ters olan büyük devletleri de hesaba katmak gerek. Bu kadar sorunlu bir coğrafyadaki insanlalrı tek bir amaç altında birleştirmeyi başarsak bile, bunu ne kadar sürdürebileceğimiz şüpheli.

Yine de son dönemlere baktığımızda bu kardeş bildiğimiz ülkelerde oldukça sevindirici gelişmeleri görebiliyoruz. Ümidi kesmemekte fayda var.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 09 Eylül 2010, 03:41:23 »
Benim en çok yıkmak istediğim bu nalet medya zaten ...

Ben istiyorumki kazakistan maçını izlerken kardeşlik yorumları yapılsın medyada boyle sunum yapılsın ama tam tersi yapılıyor ve buna siz simdi objektif ve gercekcimi diyorsunuz ?

Bilerek yapıyorlar beğ bilerek !...

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 09 Eylül 2010, 03:45:06 »
ASTANA- Ali Hakan Der bildiriyor - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,`Kazakistan başta olmak üzere kardeş ülkelerin,Kıbrıs Türklerinin hakkına, hukukuna sahip çıkması ve onları kucaklaması doğal beklentimizdir` dedi.

Kıbrısı bır sat kurtul olarak gören bu zihniyet bunu söylüyor gözlerim yaşardı

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #35 : 09 Eylül 2010, 04:28:06 »
Tamam kestik kestik yeter bu kadar karmaşa yeni ülkenin adını ben koyuyorum adı Falconamania

Çevrimdışı süvari

• Süvari
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #36 : 09 Eylül 2010, 10:43:18 »
Azeriler ve Türkmenistan'da yaşayanlar milli benliklerinden ödün vermedi neden çünkü din onları korudu.İslamı biliyorlardı.

Azerbaycan ve Türkmenistan halkları özellikle de Azeriler milli benliklerini korumak için İslamı referans almadılar.Azeriler ve Türkmenler zaten Türk halkı olduklarının farkındaydılar.eğer bulabilirseniz Haydar Aliyev'in AZTVde zaman zaman yayınlanan 60-70 yılalrdaki demeçlerini takip etmenizi tavsiye ederim.Bu konuşmalarında Aliyev sık sık Türklüğünden övgüyle bahseder.(H.Aliyev Brejnev'in 1 numaralı adamıydı)
Üstelik Azeriler ve Türkmenler günlük hayatlarında da devlet yönetiminde de laik yapıya son derce önem vermektedirler.ancak müslüman olduklarınıd a unutmamışalrdır.Ama dediğim gibi milli benliklerini korumak için Türklüklerine sıkı sıkıya bağlı kalmışlardır.

EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI!
İŞTE,BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE DAHİ, VAZİFEN; TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİ'Nİ KURTARMAKTIR!
MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Mustafa Kemal ATATÜRK