Gönderen Konu: Turan İçin İlk Adım ; Ankara-Tebriz-Bakü  (Okunma sayısı 13693 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Turan İçin İlk Adım ; Ankara-Tebriz-Bakü
« Yanıtla #20 : 09 Eylül 2010, 01:35:43 »
Tamam türkmenistana lafım yok abi orayı zaten seviyorum onlarda beni seviyorlar  ;D Türkmenbaşı güzel şeyler yaptı zaten bir Azerbaycan ve Türkmenistan Kazaklar nerde kırgızlar özbekler kırgızlara bak ya çin tarafında ya rus kazaklar rus özbekler rus
önemli olan evet bizim ataklarımız biz zaten çok eksiklik yaptık adamlar da sovyet yıkıldıktan sonra edep adap kavramı yoktu.Daha yeni yeni gelişti
yeni yeni bişeyler çıktı Azeriler ve Türkmenistan'da yaşayanlar milli benliklerinden ödün vermedi neden çünkü din onları korudu.İslamı biliyorlardı.Bir etki altında kalmadılar gizli gizli de olsa geçen televizyonda dinlemiştim adam diyor gizli gizli namaz kılıyorduk ibadet ediyorduk kurban kesiyor kendi geleneklerimizi yaşatıyor rusların aramıza soktuklarıyla kaynaşmayıp kendi milli benligimizi kaybetmiyorduk.Türkmenistan'da bir uygulama vardır.Orda yetişen Turan ovasında yetişen bir siyah pirinç vardır sadece o ülkeye hastır.Ondan pilav yapıp yerler satışı yok sadece ülke içidir.Bu uygulama şöyle biraz bahsedeyim :
Pilav piştikten sonra  her perşembe günü komşular birbirlerine 1 tabak yada daha fazlası olarak ikram ederler yada birbirlerine misafirlige giderler.Bununla beraber sohbet ortamı ve birlik beraberlik gelişir.Bu uygulama günümüzde hala devam etmektedir.Devlet desteklidir.Şimdi böyle bir ülkeyle aramız iyi
Ayrıca Türkmenistanda çogu binanın üzerinde Türkmenistan bayragının yanında Türkiye bayragı vardır.Çogu şehri Türkiye'den giden mütahitler yapmış bununla berarber sokakları gerçekten çok güzeldir.Şimdi birazda Azerbaycandan bahsetmek gerekir çogu şeyimiz aynı ve yakınız cografi olarakta ama durum diger türk cumhuriyetlerinde yoktur.Onun için insanlar birbirlerini tanır.Azerbaycanda bir çok dükkan türklere aittir bir çok elektrik firması ve dagıtım şirketi Türk yatırımcılara aittir.Bu iki ülkeden bahsettim şöyle buralarda bu bilinç var yani bizi bir lider olarak görüyorlar digerleri pek böyle degiller hocam yani arada bişey var ama işte selamın aleyküm aleyküm selam hesabında bir durum onlarda 

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #21 : 09 Eylül 2010, 01:48:30 »
Zaten Turan'ı bölen felsefe şudur Ruslar zamanında Türk denilen kavmi böldüler işte sen şusun sen nesin kırgızsın sen kazaksın sen türkmensin sen felansın sen filansın işte bundan dolayı birada olmuyor geçenlerde Kırgızistanda kırgızlar özbeklere saldırdı.Ama kök aynı mesela size küçük bir ayrıntı vereyim Azerbaycan ile biz aynı boydan geliyoruz ama Rusların yaptıgı bir hile vardır.Normalde onlara Azerbaycan Türkü dememiz gerekirken biz degil kendi aralarında bile azeri dediler ve azerice diye bir durum tabi oldu.Azeri demek hintçe ayrılık ayırmak demektir.Asıl anlamı budur.Ama sonradan anlaşıldı ruslar ayrıp milli benliklerini korumak için ugraştılar bu durum Türkmenistanda da oldu türkmen dediler normalde suanda Türkmenistan türkmen degil Türktür orasıda milli benligini korudu ama gidin özbekistana ben özbekim der gidin kazakistan ben kazakım der gidin kırgızlara kırgızım ben der tamam Türk oldugunu kabul eder ama boylar birbirine hep üstünlük saglak istemiştir tarihimizde.Hun devleti bütün türkleri tek bayrak altında toplamış mesela ama şimdi yok önemli olan büyük topraklara sahip olabilmek degil yönetmek Asya senin olsa ne olur avrupa senin olsa ne olur yöneticeksin oralarda  birşeyler yapıcaksın oraların insanları çekiceksin kendine ki sonra onlar zaten kendiliginden gelicektir bugun bir sevgi varsa Türkiye' ye bu zorda kalan yada islam devletleri ile arasındaki bagı koparmayan dini farklı olsun bizim milletimizden olup olmasın düşmana bile yardım götürmüş oralarda faaliyetler yapmıştır.Gene TRT nin programında duymuştum Gürcistanda yoksul insanlara Türkiye'deki zenginler gelip aş iş evlilik saglıyormuş.Yani önemli olan kısacası Toprak Degil Gönül Fetih Etmek  önemli olan bir gönül bagı kurdunmu gerisi zaten geliyor.Tarihimize bakıp örnek alırsak bunu görebiliriz.
Saygılar ...
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2010, 01:51:13 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı diyarbakirlialperen

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • ''Ucu bir olan ayrılır, Kökü bir olan birleşir.''
« Yanıtla #22 : 09 Eylül 2010, 01:50:29 »
Türki cumhuriyetler Rus hegemonyasında maalesef kurtulamadılar.daha da önemlisi Türki cumhuriyetler bağımsız devlet olmanın gereklerini henüz taşımadıkları için eski alışkanlık gereği Moskova'nın görüşünü almadan pek adım atma taraftarı değiller.

Türkmenistan Tüm inancımla iddaa ederimki bizden daha bağımsız ve Türk töresinin yaşadığı bir ülkedir...
Kazakistan zira...

Kiril alfabesinden vazgeöircek ne yaptık kardeşlerimizi daha 10 sene evvel ne kadar ekonomik bağıntımız vardı ne kadar destek veriyordunuz evet rus a muhtaç ettik onlarda birbirlerini rus a muhtaç etti malesef...

Kazaklar bizi pek sevmezler. Rusları tercih ederler.

Hayır yanılıyorsunuz muhtaçlar Rus'lara o yüzden öyle gözüküyor nazarbayev'in biraz icraatlarını gözden geçiriniz.

Aynı zamanda 2002'de biz 3.'ü olduğumuzda kazakistan Türk'ü arkadaşım beni arayıp çok mutluyum üçüncü olduk demiştir aynı zamanda Türk malı tercih edilir hep kazakistanda Türkiye'li şirketler her zaman revaçdadır böyle hukümet böyle bilinç böyle medya olursa kimse bunları bilmez tabiki yadırgamıyorum halkımı

''Düşman ülkesi viran olacak Yurdumuz büyüyüp Turan Olacak.''

'Doğuyor bir güneş doğarak coşuyor'

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #23 : 09 Eylül 2010, 01:52:42 »
Türki cumhuriyetler Rus hegemonyasında maalesef kurtulamadılar.daha da önemlisi Türki cumhuriyetler bağımsız devlet olmanın gereklerini henüz taşımadıkları için eski alışkanlık gereği Moskova'nın görüşünü almadan pek adım atma taraftarı değiller.

Türkmenistan Tüm inancımla iddaa ederimki bizden daha bağımsız ve Türk töresinin yaşadığı bir ülkedir...
Kazakistan zira...

Kiril alfabesinden vazgeöircek ne yaptık kardeşlerimizi daha 10 sene evvel ne kadar ekonomik bağıntımız vardı ne kadar destek veriyordunuz evet rus a muhtaç ettik onlarda birbirlerini rus a muhtaç etti malesef...

Kazaklar bizi pek sevmezler. Rusları tercih ederler.

Hayır yanılıyorsunuz muhtaçlar Rus'lara o yüzden öyle gözüküyor nazarbayev'in biraz icraatlarını gözden geçiriniz.

Aynı zamanda 2002'de biz 3.'ü olduğumuzda kazakistan Türk'ü arkadaşım beni arayıp çok mutluyum üçüncü olduk demiştir aynı zamanda Türk malı tercih edilir hep kazakistanda Türkiye'li şirketler her zaman revaçdadır böyle hukümet böyle bilinç böyle medya olursa kimse bunları bilmez tabiki yadırgamıyorum halkımı

Hocam işte o muhtaçlıgı ortadan kaldırmak gerekiyor

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #24 : 09 Eylül 2010, 01:59:27 »
Zaten Turan'ı bölen felsefe şudur Ruslar zamanında Türk denilen kavmi böldüler işte sen şusun sen nesin kırgızsın sen kazaksın sen türkmensin sen felansın sen filansın işte bundan dolayı birada olmuyor geçenlerde Kırgızistanda kırgızlar özbeklere saldırdı.Ama kök aynı mesela size küçük bir ayrıntı vereyim Azerbaycan ile biz aynı boydan geliyoruz ama Rusların yaptıgı bir hile vardır.Normalde onlara Azerbaycan Türkü dememiz gerekirken biz degil kendi aralarında bile azeri dediler ve azerice diye bir durum tabi oldu.Azeri demek hintçe ayrılık ayırmak demektir.Asıl anlamı budur.Ama sonradan anlaşıldı ruslar ayrıp milli benliklerini korumak için ugraştılar bu durum Türkmenistanda da oldu türkmen dediler normalde suanda Türkmenistan türkmen degil Türktür orasıda milli benligini korudu ama gidin özbekistana ben özbekim der gidin kazakistan ben kazakım der gidin kırgızlara kırgızım ben der tamam Türk oldugunu kabul eder ama boylar birbirine hep üstünlük saglak istemiştir tarihimizde.Hun devleti bütün türkleri tek bayrak altında toplamış mesela ama şimdi yok önemli olan büyük topraklara sahip olabilmek degil yönetmek Asya senin olsa ne olur avrupa senin olsa ne olur yöneticeksin oralarda  birşeyler yapıcaksın oraların insanları çekiceksin kendine ki sonra onlar zaten kendiliginden gelicektir bugun bir sevgi varsa Türkiye' ye bu zorda kalan yada islam devletleri ile arasındaki bagı koparmayan dini farklı olsun bizim milletimizden olup olmasın düşmana bile yardım götürmüş oralarda faaliyetler yapmıştır.Gene TRT nin programında duymuştum Gürcistanda yoksul insanlara Türkiye'deki zenginler gelip aş iş evlilik saglıyormuş.Yani önemli olan kısacası Toprak Degil Gönül Fetih Etmek  önemli olan bir gönül bagı kurdunmu gerisi zaten geliyor.Tarihimize bakıp örnek alırsak bunu görebiliriz.
Saygılar ...
Yazdıklarının çoğu gerçek ve doğru bilgiler...

Azeri kelimesini farslar 19.yy'da çıkarmışlardır ve Türklükle alakasıı yoktur çok tehlikeli bir sözdür ancak yobaz milletimiz bilmiyor bu konularda hiçbirşey malesef.

Azeri kelimesini İran yasaları; eskiden kafkasyada yaşamış farsların türkçe öğrenmeye zorlanmalarıyla ortaya cıktıgını söyler ve bugün iranda birçok devlet adamı azerileri fars kökenli türkçe konuşan halk olarak tabir eder...

Kazakların bir kökeni var boy olarak kazak sözcüğünün tarihi derindir moğollar ve moskoflar kazak demişlerdir çok önce...

Türkmen'lerin lideri Türkmenbaşının tek hatası Türkmen Milleti kavramını kullanmasıdır Türk Töresini Sadece Türkmen olan kısmını yaşamaktalar ancak şu anda bütün Türk'lerden daha bağımsız ve töreye sadıklar...

Tatarlar kırgızlar özbekler hepsının bırer tarıhı ve cıkıs nedenleri var burda yazmak cok uzun surer kısa kısa yazıpta gecmek istemiyorum daha sonra belkı bir makale yazarım

saygılar

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #25 : 09 Eylül 2010, 02:04:22 »
Dogru yazmışsınız hocam gerçektende öyle hepsininin bir çıkısı var ama kök bir işte ama bu bölen felsefe sayesinde çok birliktelikte olmamış gerçektende bir şekilde bir bag kurmak gerekiyor sonuçta aynı kökteniz

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #26 : 09 Eylül 2010, 02:10:12 »
Yeni dünya düzeni aslında buna en büyük etken

Eskiden bir çok kez Türk'ler birbirleriyle savaştılar bazen birbirlerinden haberleri olmadı ama bazı dönem geldi bütün asyayı ve avrupayı Türk boyları yönetti tek sancak tek devletle şimdi bunu yapamıyoruz çünkü yeni demokrasi ve hukuk kavramları içinde boğulmuş durumdayız dünkü köpekler bile meclisimizde anlatabiliyormuyum nedemek istediğimi Türk töresi çok az yerde uygulanıyor .

Osmanlı'nın son yüzyılında zedelenen birde Türklüğümüz var...

İlk adım Lider olacaksak bizde olmalı Turkuaz devrim ile Mustafa Kemal'in eksik bıraktıkları tamamlanmalı bu devrim sadece ideolojik değil kültürelde olmalı daha üstüne konusulacak o kadar şey varki...

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #27 : 09 Eylül 2010, 02:13:40 »
Dogru hocam dediklerinize katılıyorum.Size bir özel mesaj atmıştım geldimi acaba

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #28 : 09 Eylül 2010, 02:15:21 »
Geldi yanıtladım

Aslında Güzel bir makale yapabiliriz bayramdan sonra  :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #29 : 09 Eylül 2010, 02:40:01 »
Türkiye'li şirketler her zaman revaçdadır böyle hukümet böyle bilinç böyle medya olursa kimse bunları bilmez tabiki yadırgamıyorum halkımı

Daha birkaç yıl evvel Türk işçileri öldüresiye dövmüşlerdi. O işçilerden biri de tanıdık sayılır. Orada Türklere hiç de sandığın gibi iyi gözle bakmıyorlar. Turan sadece hikayelerde kalacak olan bir hayalden öteye gidemez.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com