Gönderen Konu: Turan İçin İlk Adım ; Ankara-Tebriz-Bakü  (Okunma sayısı 13692 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı diyarbakirlialperen

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • ''Ucu bir olan ayrılır, Kökü bir olan birleşir.''
Turan İçin İlk Adım ; Ankara-Tebriz-Bakü
« Yanıtla #10 : 08 Eylül 2010, 02:10:23 »
:) dalganızı geçin ama turan olacaksa bizde içinde olacaksak bu iş ankara bakü tebrizden geçer unutmayın...

Öte yandan taşlamayı biliyonuz oğlum hadi bakalım siz yazın bide biz okuyalım  ;)

''Düşman ülkesi viran olacak Yurdumuz büyüyüp Turan Olacak.''

'Doğuyor bir güneş doğarak coşuyor'

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #11 : 08 Eylül 2010, 02:27:44 »
Turan hayalden öteye gidemez. Öncelikle Türk devletlerinin bunu istemeleri gerek, ki bazıları asıllarını inkar ediyorlar. İkinci olarak buna bizden başka kimsenin olumlu yaklaşacağını sanmıyorum. Ancak böyle hikayelere konu olur.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 08 Eylül 2010, 02:39:23 »
Yorumların benim için hep önemli olmuştur ve biraz daha önem vererek okurum yazdıklarını lakin;

Azerbaycan Türk'leri aslında istiyor o ortamı oluşturmazsak tabiki kimse yanaşmaz,mesela kazaklarda istiyorlar ama lider vasfında bir ara macarlar bile liderliğe kalkmışlardı...

Türk Cumhuriyeti ''Türk'e göre Cumhuriyet'' bu kavrama göre yeniden yapılanırsak neden olmasın ?

Güçlü bir ekonomi güçlü bir ordu bunları bize gerçekçi kılacaktır ama önce kültür devrimi yapılmalı...

En basitinden İstanbul lehçesi diğer Türk devletlerinde öğretilebilir bazı cemaatler afrikaya kadar gidip öğretiyorlar yaptıkları o yatırımların hepsini Türk ülkelerine yapsalardı inanın bugün daha iyi olurdu.

Hem medya ve halk bilinci bazında konuşursam daha Türki Cum. başkentlerini bilmeyenler var kırgızca şarkı dinliyorum bir ara forumda bir lise öğrencisinin yazdığı yorum ''nece la bu çincemi'' babadan ne öğreniyolarsa öyle büyüyorlar.

Nese çok uzattım sadece bir senaryoydu bişiler yapılmak için asla geç değil güç ve iman birliği olduktan sonra Turan hayal değil. :)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #13 : 08 Eylül 2010, 10:37:17 »
Hocam turan hayal degil ama birşey daha söyleyeyim izninizle
evet bazı devletler destekliyor mesela türkmenistan özbekistan azerbaycan ama kırgızistan ve kazakistan'nın bizden koptugunu görüyoruz.
Daha çok Rusya nın yanında ama hiç birşey imkansız degildir dünyada bunun için teori hayal olmayabilir.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 08 Eylül 2010, 13:50:39 »

;D

Ben yazarsam 3.Dünya savaşından çıkarım 4.Dünya savaşına girerim aklımda var 2-3 fikir. ::)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #15 : 08 Eylül 2010, 15:25:08 »
Ben yazarsam 3.Dünya savaşından çıkarım 4.Dünya savaşına girerim aklımda var 2-3 fikir. ::)
Aman aman hocam :D

Çevrimdışı süvari

• Süvari
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 08 Eylül 2010, 22:09:28 »
Turan devleti kurmak beklentisini bence hoş bir hayal olarak görüyorum,ve bu hayalinde gerçekleşmesinin çok çok çok zor olduğunu iddia ediyorum.açık konuşacağım beni mazur görün;şu anda Türk dünyasında birlik ve beraberlik manasında en ufak bir işbirliği yoktur.rahmetli haydar Aliyev'in bir millet iki devlet dediği Azeri dostlarımız dışında Türkiye ile sıkı bir dostluk kurmak düşüncesi diğer Türki cumhuriyetlerinde maalesef mevcut değildir.hoş Azerbaycanlı kardeşlerimizin de dostluk duygularını "gafilce bir politika olan ermeni açılımı rezaleti ile" zedeledik,bunu hepinizi biliyorsunuz.kulakları çınlasın çektiğimiz yıl ülkemize bulunan ve kendisiyle sohbet etme fırsatı bulduğum Azeri milletvekili Genire Paşayeva hanımefendinin deyimiyle Hükümetimiz dostluğumuza pranga bir politika yürüttü.(bu gafilliğin karşılığınıda ermenilerden hakarete uğrayarak aldık ya o da başka bir konu).

Türki cumhuriyetler Rus hegemonyasında maalesef kurtulamadılar.daha da önemlisi Türki cumhuriyetler bağımsız devlet olmanın gereklerini henüz taşımadıkları için eski alışkanlık gereği Moskova'nın görüşünü almadan pek adım atma taraftarı değiller.
içlerinde sadece Azerbaycan biraz daha bağımsız ve de karakterli politika izleyebiliyor.Azerbaycan dışındaki Türki cumhuriyetlerle Türkiye arasında bağlar resmen pamuk ipliğine bağlı.bırakınız savunma ticari anlaşmalarımız bile laf ola anlaşma olmaktan öteye gidemiyor.1991-1995 arasında Rusya'nın kendi sorunları ile boğuşup Türki cumhuriyetlere yeterince önem vermemesinin yarattığı boşluğu maalesef Türkiye dolduramadı.Ve açıkçası ne Azeriler dışında Türki Cumhuriyetlerin halkları ne de yöneticileri Bizlere çok muhabbetle yaklaşmıyor.bu yüzden tam bir bilik olmasa bile bir gümrük anlaşması bile kuramayacak durumdayız.

kısacası hoş bir hayal fakat gerçekleşmesi imkansız...

saygılarımla...
EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI!
İŞTE,BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE DAHİ, VAZİFEN; TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİ'Nİ KURTARMAKTIR!
MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #17 : 08 Eylül 2010, 23:32:11 »

Türki cumhuriyetler Rus hegemonyasında maalesef kurtulamadılar.daha da önemlisi Türki cumhuriyetler bağımsız devlet olmanın gereklerini henüz taşımadıkları için eski alışkanlık gereği Moskova'nın görüşünü almadan pek adım atma taraftarı değiller.
içlerinde sadece Azerbaycan biraz daha bağımsız ve de karakterli politika izleyebiliyor.Azerbaycan dışındaki Türki cumhuriyetlerle Türkiye arasında bağlar resmen pamuk ipliğine bağlı.bırakınız savunma ticari anlaşmalarımız bile laf ola anlaşma olmaktan öteye gidemiyor.1991-1995 arasında Rusya'nın kendi sorunları ile boğuşup Türki cumhuriyetlere yeterince önem vermemesinin yarattığı boşluğu maalesef Türkiye dolduramadı.Ve açıkçası ne Azeriler dışında Türki Cumhuriyetlerin halkları ne de yöneticileri Bizlere çok muhabbetle yaklaşmıyor.bu yüzden tam bir bilik olmasa bile bir gümrük anlaşması bile kuramayacak durumdayız.

kısacası hoş bir hayal fakat gerçekleşmesi imkansız...

saygılarımla...

Çok dogru demişssiniz hocam Azerbaycan sadece bize bu konuda yakın digerleri hala Rus hegemonyasındalar.Geçenlerde bir özbek parası elime geçmişti üzerinde eski türkçe yada normal türkçe yoktu rusça yazıyordu.

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 09 Eylül 2010, 00:37:59 »

Türkmenistan Tüm inancımla iddaa ederimki bizden daha bağımsız ve Türk töresinin yaşadığı bir ülkedir...
Kazakistan zira...

Kiril alfabesinden vazgeöircek ne yaptık kardeşlerimizi daha 10 sene evvel ne kadar ekonomik bağıntımız vardı ne kadar destek veriyordunuz evet rus a muhtaç ettik onlarda birbirlerini rus a muhtaç etti malesef...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #19 : 09 Eylül 2010, 01:03:55 »

Türkmenistan Tüm inancımla iddaa ederimki bizden daha bağımsız ve Türk töresinin yaşadığı bir ülkedir...
Kazakistan zira...

Kiril alfabesinden vazgeöircek ne yaptık kardeşlerimizi daha 10 sene evvel ne kadar ekonomik bağıntımız vardı ne kadar destek veriyordunuz evet rus a muhtaç ettik onlarda birbirlerini rus a muhtaç etti malesef...

Kazaklar bizi pek sevmezler. Rusları tercih ederler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com