Gönderen Konu: Turan İçin İlk Adım ; Ankara-Tebriz-Bakü  (Okunma sayısı 13691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı diyarbakirlialperen

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • ''Ucu bir olan ayrılır, Kökü bir olan birleşir.''
Turan İçin İlk Adım ; Ankara-Tebriz-Bakü
« : 07 Eylül 2010, 23:43:25 »
Bu bir senaryodur...

Yıl 2015 Azerbaycan ve Ermenistan tekrar savaşa girmiş durumdalar...

Rus desteğiyle Ermenistan 1-2 bölgeyi daha işgal etmiş ve geri çekilmişti...Amaçları de facto bölgeyi siyasi bir kaos sonrası ermenistan'la birleştirmekti ama en büyük destekçilerinden iran yıkılmıştır artık...

İran'daki dünyada baska benzeri olmayan rejim'i yıkan Türk'ler ve demokrat Fars'lar değildir.İran'da tam anlamıyla büyük bir istikrarsızlık vardır rejimi yıkan muharif güçler alacaklarını çoktan almışlardır ve yapılan bu harekete devrim demek bile güçtür tam bu bilinmezliğin içinde Türkiye'de bir toplantı vardır başbakan cumhurbaşkanı genelkurmay başkanı mit müsteşarı ordu komutanları ve bazı bakanlıklar Amerika'dan , İsrail'den ve Azerbaycan'dan daha sonra toplantıya dahil olacak 3 ateşe ankara'ya gelmiştir.

Türkiye İran'da Türk devleti kurma fikrini tartışmıs toplantı 7 saat sürmüştür.O dönemde koalisyonda milliyetçi bir partide vardır ve propagandaya başlamıştır...

İranda molla yanlıları devrim muhafızları ve besicler çökmüştür...İç savaş sonucu harabeye dönen iran ve iran halkı belirsizlik içindeyken Türkiye'den 7 kişilik heyet Tebriz'e gelir...

Bakü'yle anlaşan Ankara Rusya'da büyük bir terör örgütü yaratacaklardır.Çeçen mücahitlerden destek gören bu örgüt aslında Türk'ler tarafından kurulsada medyada çeçen örgütü olarak lanse edilmeye başlanacak...

İsrail ve Irak'ta eğitimden geçirilecekler ve profesyonel bir terörist olarak rusyaya gideceklerdir.Rusya'nın eğer başını kaşıcak vakti olmazsa Türk'ler rahatça karabağ'a girip güney azerbaycanla kuzeyi birleştireceklerdir...

Abd ve israil'e üs sözü vererek onlarıda ikna eden Türk hukümeti 2 yıl süren hazırlıktan sonra harekete geçmeye başlar...

Ordusu azda olsun toparlanmış ve İslam cumhuriyetini tekrar diriltilen iranda Türk bölgelerine yoğunluk verilmemiş daha çok israil'e ve abd'e yönelik önlemler almışlardır 2 yılda...Ama zaten ne abd nın ne israil'in iran cehennemine girmeye niyeti yoktur...

Türkiye plana başlar komşularıyla büyük çaplı barış ve ticaret anlaşmaları imzalar...

Rusya'dan her gün patlama haberleri suikast haberleri geliyordur bu arada Türk dış isleri bakanı Rusya'ya giderek temaslarda bulunur ve yardım sözü verir istihbarat ve lojistik destek sağlar(tam anlamıyla bugün amerikanın yaptıgı gibi)

İran'da Tebrizden bağımsızlık haberi gelir azerbaycan hukümeti kurulmuştur...

İsrail bu haberden dakikalar sonra iran'a göstermelik bir savaş açar ve ellerindeki uranyumu vermeyeceklerini bile bile BM'e teslim etmesi için nota verir.

İran israilin göstermelik saldırılarından ürkünce tebrizdeki harekete karşı çıkamaz az olan ordu güçlerini israil tehlikesine karşı kullanır ama Türkmenlerin destek vermesiyle büyük çaplı sivil saldırılar başlar...

Rusya'da dünyadaki en büyük terör olaylarından biri yaşanır artık hukümet kırmızı alarmdadır hassas Rusya ekonomiside zarar görmüştür.

Türkiye Rusya'ya terör istihbaratı karşılık Ermeni desteklerini çekmelerini teklif eder ve çeçen mücahitlerinin yanında bir çok Türk ajanının bulunduğunu örgütü bitirmek için büyük istihbaratlar vereceğini söyler...

Rus'ların kabul etmesi bir dönüm noktası olur ve Ermenistan'la bazı antlaşmalar fes edilir ermenistandaki rus ordusu sayısı komik sayıda bırakılmıştır Ermeniler rus kazığından sonra iran desteğinide kaybettiği için yeni destek kapısı arar ancak bulamaz çünkü Türk hukümeti mükemmel bir denge politikasıyla ermenistanın kapılarını kapatmıştır ve Ermenistan neler olacağını kestirir barış görüşmesi ister...

4 Hukümet lideri görüşür ermenistan bölgelerden çıkmayı kabul eder ancak karabağdaki de facto devletin tanınmasını ve özerk bir yapıya kavuşturulmasını tek şart olarak ortaya koyar Türk hukümeti elindeki kozu mükemmel kullanır ve barış görüşmelerinden hiç bir sonuç alınamaz 1 saat sonra Türkiye Ermenistana savaş açar...

Azerbaycan hemen destek verir açıktan ...Türkiye'nin bu hareketinden hoşlanmayan çin avrupa'nın elinden bişi gelmemektedir...

Profesyonel askerlerden kurulu özel bir kara ordusu harekat'a başlarlar...

Pakistan'dan gelen füzeler ve tanklarda kullanılacaktır bu savaşta açık noktalar imha edildikten sonra kara harekatına geçilmiştir...

İlk gün büyük kayıplar veren ermeni ordusu sınıra yaptığı yığınağı geri çekmek zorunda kalmıştır ve erivan ve çevresine kadar geri çekilen ermeniler tekrar barış görüşmesi istemiştir Türk hukümeti Türk milletinin güvenliği gerekçesiyle ermenistan'ın güneyini işgal eder ve o bölgeyi sivillerden arındırır azeriler azerbaycana ermeniler ermenistana gönderilir bir kaç ülkenin amborga isteği abd ve israil tarafından onaylanmaz amerika rusların yan kapısına bir üs daha kazanacaktır israilde iranı hep dizginde tutabilecektir kuracakları üs ile...

Guney azerbaycan ve Azerbaycan'ın birleştiğini 2017'nin sonlarında açıklayıp Azerbaycan Türk Devleti kurulmuştur.

''Türk Cumhuriyeti'' Bir rejim olarak tanımlanacak ve Türk anayasası Türk töresine göre yapılarak ankara tebriz ve bakü bileşecektir.

ilk dönem federasyon olarak kalacak gerekli yapılanmalar oluştuktan sonra ulus devlet modeline geçilecektir ve Turan'a doğru ekonomik atılımlar'a başlamak gerekmektedir...

Sağlıcakla kalın

Metin Çağrı YILDIRIM
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2010, 23:46:28 Gönderen: diyarbakirlialperen »

''Düşman ülkesi viran olacak Yurdumuz büyüyüp Turan Olacak.''

'Doğuyor bir güneş doğarak coşuyor'

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2010, 23:49:04 »
ellerinize saglık güzel olmuş fikirlerinizi bizle paylaştıgınız için  teşekkürler bende az sonra bir tane yazcam 3.cü dünya savaşı teorisi bakalım az önceki şamata teoriden sonra nasıl olur begenirmisiniz...

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2010, 23:51:23 »
Yaz yaz bence güzel oluyor böyle bir topic güzel olur valla

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2010, 23:53:22 »
Şimdi düşünmeye başladım hocam nerden başlaşam diye

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2010, 23:54:35 »
Hadi bakalım bekliyorum yaz güzel bişi

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2010, 00:00:42 »
Aceleye gelmesin aceleye gelirse o amcam gibi sallama olur

Çevrimdışı süvari

• Süvari
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2010, 01:03:11 »
yukarıda okuduğum senaryo açıkçası bir hayalin ölçülü olup olmadığı düşünülmeden yazılmış komedyası gibi.
EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI!
İŞTE,BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE DAHİ, VAZİFEN; TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİ'Nİ KURTARMAKTIR!
MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Mustafa Kemal ATATÜRK

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2010, 01:06:12 »
;) yorumuna saygı duyarım ama bu yoldan gidelim demiyorum olabilir böyle diyorum dünyaca ünlü istatistik şirketleri gibi polonyayı dünya gücü yapmadım en azından değilmi  :-*

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2010, 01:13:48 »
Serin hikaye reis.
Resimde ekleyecem ama nereye kayboldu bilmiyom :)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2010, 01:15:47 »
Black bekliyorum COOL STORY BRO