Gönderen Konu: AÇIK İSTİHBARAT  (Okunma sayısı 8505 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı süvari

• Süvari
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
AÇIK İSTİHBARAT
« : 06 Eylül 2010, 00:48:35 »
sayın adminler,moderatörler ve forum üyeleri

bildiğiniz üzere istihbaratın %50 lik kısmı açık istihbaratın yorumlanmasında ileri gelmektedir.iletişim çağında olduğumuz şu dönemde dağdaki terörist bile elinde laptop ile istediği açık istihbari bilgiye ulaşabilir ve de aklınca yorumlayabilir.

BU NEDENLE BİRLİKLERİMİZDEN SÖZ EDERKEN İLGİLİ BİRLİĞİN KONUMU,KULLANDIĞI SİLAHLAR,BİRLİKLERİN PROFESYONELLİK DÜZEYLERİNDEN BAHSEDERKEN İTİNALI DAVRANMALIYIZ.FALANCA YERDE BULUNAN BİRLİKTEKİ SİLAHLAR ŞUNLARDI DİYEREK BİR DE FOTOĞRAF EKLEYEREK PKK VE DİĞER TERÖRİST ÖRGÜTLERE İSTEMEDEN İSTİHBARİ BİLGİ VERMİŞ oluyoruz.hatırlasanız bir süre önce Genelkurmay Başkanlığı'mızda bir genelge yayınlayarak facebooktaki fotoğraf paylaşımlarına dikkati çekmiş ve karşı açık istihbarat sağlama yanılgısına düşülebileceği konusunda kuvvet komutanlıklarını uyarmıştı.

Bir süre önce sizinde adını bildiğiniz diğer savunma forumunda KENDİNİ POLİS OLARAK LANSE EDEN VE BENCE POLİS OLMAYAN BİR ŞAHIS POLİS PANZERLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ SORMUŞ BENDE MÜMKÜN OLDUĞUNCA DETAYA GİRMEDEN CEVAPLANDIRMIŞTIM.ANCAK SÖZ KONUSU ŞAHIS POLİS OLDUĞUNU İDDİA ETMESİNE RAĞMEN POLİS PANZERLERİNİN RPG TİPİ ROKETLERE DAYANIKLI OLUP OLMADIĞINI SORARAK DEYİM YERİNDEYSE KENDİNİ ELE VERMİŞTİ.(GERÇEK BİR POLİS OLSAYDI BU BİLGİYE KOLAYCA ULAŞIRDI) BENDE FORUMUN YÖNETİCİSİNE DURUMU BİLDİREREK SÖZ KONUSU KİŞİYİ YASAKLANMASINI SAĞLAMIŞTIM.

LÜTFEN BU TÜR TUZAKLARA DİKKAT EDELİM.DEYİM YERİNDEYSE BU TİP ŞAHISLARIN TUZAK SORULARINA BİLGİÇLİK TASLAYARAK ATLAMAYALIM.SONUCUNDA Bİ TERÖRİSTE ÖNEMLİ BİR BİLGİYİ FARKINDA OLMADAN VERMİŞ OLABİLİRİZ.BEN ASKERDE ŞU BİRLİKTE ŞU MARKA SİLAHLA BİLMEM KAÇ KİŞİYİ VURDUM DENİLEREK YAPILACAK BİR ÖVÜNME BİLE O BİRLİKTEKİ ATEŞ GÜCÜ HAKKINDA BİLGİ İÇERMEKTEDİR.DOĞRU OLMASA BİLE TERÖRİSTİN HAZIRLIK YAPMASINA NEDEN OLABİLİR.

TSK'nın kullandığı silahlar konusunda çeşitli yerlerde bilgiler mevcut.ancak dikkati çektiğim husus birliklerin donanım kapasitelerinin açık bilgi olmamasıdır.

ADMİNLER,MODERATÖRLER VE YÖNETİCİLER SİZİN DE DİKKATLİ OLMANIZI RİCA EDİYORUM...

SAYGILARIMLA...

Süvari...
EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI!
İŞTE,BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE DAHİ, VAZİFEN; TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİ'Nİ KURTARMAKTIR!
MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
AÇIK İSTİHBARAT
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2010, 10:12:02 »
Uyarınız için teşekkür ederiz. Dikkat etmeye çalışıyoruz. Ama bazen yoğun tartışmalar içerisinde gözden kaçırdığımız da oluyor. Sizlerin bu konuda her zaman yardımcı olacağınızı umuyoruz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
AÇIK İSTİHBARAT
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2010, 14:25:29 »
Facebook paylaşım platformunda profilleri bulunan bu şerefsizler bunuda yaparlar.Facebook yönetimi bir şey yapmıyorki nasıl bir yönetim ise.Profiller Türk hackerlar tarafından hackleniyor fakat her gün artıyor.Bizimde dikkat etmemiz lazım.

Arkadaşımıza katılıyorum.

Sayın SKYWOLF forumumuza görünmeyen link ve resim sistemi eklersek çok güzel olur üye olamayanlar hiç bir paylaşımı görmesin yani.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
AÇIK İSTİHBARAT
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2010, 16:22:21 »
Üye olmayanların iletileri görememesi zaten bu sorunu çözmüyorki. Genelde iletileri göremedikleri yere de kimse üye olmak istemiyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
AÇIK İSTİHBARAT
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2010, 17:34:26 »
Facebook paylaşım platformunda profilleri bulunan bu şerefsizler bunuda yaparlar.Facebook yönetimi bir şey yapmıyorki nasıl bir yönetim ise.Profiller Türk hackerlar tarafından hackleniyor fakat her gün artıyor.Bizimde dikkat etmemiz lazım.

Arkadaşımıza katılıyorum.

Sayın SKYWOLF forumumuza görünmeyen link ve resim sistemi eklersek çok güzel olur üye olamayanlar hiç bir paylaşımı görmesin yani.
O zaman siteye üye olurlar bu bir çözüm değil.Çözüm başlığı açan arkadaşızın yazdığı gibi daha dikkatli bir şekilde paylaşıma devam etmek.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
AÇIK İSTİHBARAT
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2010, 19:23:13 »
Bazı üyeler olaylara karşı duygusal yaklaşarak bu konuda hataya düşüyorlar ve uyardığımızda davranışlarını düzeltiyorlar. Bazılarının ise amaçları yazdıkları iletilerden açık bir şekilde belli oluyor. Uyarılara kulak asmıyorlar ve sonuçta yasaklanıyorlar. Defenceturk.com emsalleri arasında en demokratik site dersek yalan söylemiş olmayız. Ancak bazıları, demokrasi kavramını kişi  ve kurum hakkında kanıtlanmamış iddialarla karama, iftira atma, hakaret etme vs özgürlüğü olarak gördükleri için gizli amaçlarını sitemizde gerçekleştirmeye yelteniyorlar. Bizleri aptal yerine koyduklarını sanan bu tip üyeleri yönetim olarak özellikle yakında takip ediyoruz ve zamanı geldiğinde de gerekeni yapıyoruz,  bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İletileri, IP adresleri vs hertürlü bilgileri de sitemizde kayıtlı ve gerektiğinde kullanılacaktır. Bu konuda özel mesajlar vs türlü iletişim yollarıyla bizlere yardımcı olan arkadaşlara da duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ederiz.

Çevrimdışı F-16 figthing falcon

• DefenceTurk
  • *
  • 0
AÇIK İSTİHBARAT
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2010, 20:49:51 »
Sayın SKYWOLF!!!
Şu f-4 olayına yorum yapmak istiyorum ama ''yanıtla'' kısmını kapatmışsınız sanırım!
Aramızda ''3 gramlık beyniyle'' TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE,ASKERİNE VE ATATÜRK'E laf eden,ağzı leş gibi ''Taraf'' ve ''Vakit'' gazeteleri kokan ''YARATIKLAR'' var!!!
Daha neyin sabrını gösteriyorsun???
Bayramlık ağzımızı mı açalım???

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
AÇIK İSTİHBARAT
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2010, 20:53:35 »
Sayın SKYWOLF!!!
Şu f-4 olayına yorum yapmak istiyorum ama ''yanıtla'' kısmını kapatmışsınız sanırım!
Aramızda ''3 gramlık beyniyle'' TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE,ASKERİNE VE ATATÜRK'E laf eden,ağzı leş gibi ''Taraf'' ve ''Vakit'' gazeteleri kokan ''YARATIKLAR'' var!!!
Daha neyin sabrını gösteriyorsun???
Bayramlık ağzımızı mı açalım???

Sabır falan gösterdiğim yok. Konuya iyi bakınız.

Çevrimdışı F-16 figthing falcon

• DefenceTurk
  • *
  • 0
AÇIK İSTİHBARAT
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2010, 20:55:10 »
Sen ne demek istediğimi anladın!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
AÇIK İSTİHBARAT
« Yanıtla #9 : 06 Eylül 2010, 20:56:00 »