Gönderen Konu: F-22 RAPTOR  (Okunma sayısı 11632 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +24/-0
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-22 RAPTOR
« Yanıtla #30 : 14 Mayıs 2015, 15:24:02 »

F-22 Raptor, AIM-9X füzesi ateşledi!
İleri gizlenebilirlik “Stealth” teknolojisinin barındıran ve halen dünyanın en iyi savaş uçağı kabul edilen F-22 Raptor, ilk kez bir AIM-9X Sidewinder havadan-havaya füzesi ateşledi.
http://kokpit.aero/index.php?route=content/secret_file_list

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +344/-47
F-22 Karacılığa Alıştı
« Yanıtla #31 : 14 Eylül 2015, 17:52:00 »
F-22 Karacılığa Alıştı

23 Haziran tarihinde Suriye üzerinde uçan iki F-22 Raptor, bir hava desteği haberi aldı. Hedef Işid tarafından kullanılan  iki toptu. Müşterek Operasyon Merkezi, Uzaydaki gözetleme uyduları ve insanız hava araçları tarafından koordinatları belirlenen hedefler hakkında bilgiyi Raptorlara iletti. Birkaç dakika içerisinde Raptorlar uydu güdümlü küçük çaplı bombalarla hedefi yok etti.

Haftalar sonra Irak üzerinde uçan başka bir çift F-22 benzer bir hava saldırı gerçekleştirdi. El-Anbar kentindeki Işid'e ait iki kontrol noktası, iki GBU-32 Müşterek Doğrudan Saldırı Mühimmatı ile imha edildi.

Uçağın tasarımı ile ilişkin olmayan bu görevler, F-22'nin ilk yakın hava desteği görevleriydi.

F-22 uçakları sahip oldukları gelişmiş sensörler sayesinde Işid'e karşı görev yapan koalisyon güçlerinin durumsal farkındalık yetenekleri artırırken, aynı zamanda havadan komuta kontrol platformlarına destek sağlıyorlar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +344/-47
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +123/-28
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-22 RAPTOR
« Yanıtla #33 : 01 Nisan 2019, 11:38:26 »
ABD Alaska'daki bir hava üssünde 24 adet F-22, bir C-17 Globemaster III nakliye uçağı ve bir E-3 Sentry ile fil yürüyüşü gerçekleştirdi.