Gönderen Konu: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI  (Okunma sayısı 23527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
« Yanıtla #20 : 30 Ağustos 2019, 10:02:49 »
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #21 : 30 Ağustos 2019, 12:42:14 »
30 Ağustos Zafer bayramımız kutlu olsun.Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kahraman komutanlarımız, şehitlerimiz, gazilerimiz,askerine destek olmak için canla başla mücadele eden halkımıza bize bıraktıkları bu vatan için sonsuz teşekkürler...

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 30 Ağustos 2019, 14:03:41 »
Nerde eski Zafer bayramları eskiden hava kuvvetlerinin yarısı Anakara'da pasaj uçuşu yapardı simdi dron bile yok.
Fakat yinede Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #23 : 30 Ağustos 2019, 14:24:28 »
Nerde eski Zafer bayramları eskiden hava kuvvetlerinin yarısı Anakara'da pasaj uçuşu yapardı simdi dron bile yok.

Geçiş törenleri olsun olmasın. Atalarımızın büyük bedel ödeyerek ve kendi canlarını seve seve feda eden kahramanlarımız sonsuzsa dek kalbimizde yaşayacaklar.

Zafer bayramınızı kutluyorum.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 30 Ağustos 2019, 14:37:59 »

Geçiş törenleri olsun olmasın. Atalarımızın büyük bedel ödeyerek ve kendi canlarını seve seve feda eden kahramanlarımız sonsuzsa dek kalbimizde yaşayacaklar.

Zafer bayramınızı kutluyorum.
Muhakkak lakin geçiş törenlerinde çocuklar askerleri  ,o saygı duyulan üniformayı yakından görüyordu. O heybetli askerlerin bir çekim gücü vardı. O kahramansı havanın insanlar üzerinde etkileyici bir aurası vardı.O yüzden yakın tarihe kadar zeki öğrencilerde subay olmayı düşünebiliyordu. Bugün nasıl yaşı ufak kitlenin teknolojiye havacılığa ilgi duymasını sağlamak için teknofest gibi güzel ve dogru  işler yapılıyorsa geçiş törenleride aynı yaş aralıgındaki çocukların subay olmasını sağlayan ilhamları sağlıyordu. Beni ufakken babam aile dostumuz bir subayın evine yemeğe götürmese asker denilen şeyin varlıgından bile bihaberdim.Yani olaya sadece bir geçiş töreni olsada olmasada üzerinden bakmak biraz yanlış olur kanaati taşıyorum.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 30 Ağustos 2019, 18:17:02 »

O eski ihtişam malesef yok, çünkü sözüm ona İslamcı/Arapçı bir bakış açısıyla karşı karşıyayız. Adamlar milli olan, içinde Atatürk olan her şeye karşı... Bunları bildiğimizden olacak ki, Zafer Bayramında Atamıza ziyaret edelim dedik... Fakat ne mümkün! bizim gibi düşünmüş on binlerce insan evladı, Anıtkabir' e adeta sel olmuş akmış. Buna mukabil Anıtkabir çevresinde ki bağlantı yollarını Polis çevirmiş, yollar kapalı... Büyükşehir Belediyesine ait harfiyat kamyonlarıyla bağlantı yolları ve girişlerini kapatmışlar... Şayet bunu yapan; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş değil de... hiç haz etmediğim ve zerre kadar saygı duymadığım Melih Gökçek olsaydı; işte O zaman bu işin içinde mutlaka bir bit yeniği arardım! Kesin olarak derdim ki, bu adam Atatürk' e kavuşmamıza engel olmaya çalışıyor! Fakat şimdilik diyemiyorum, çünkü arada Mansur Başkan var. İyi niyetli düşünüyorum ve diyorum ki, güvenlik nedeniyle olsa gerek bütün bağlantı yolları kapatılmış!

Neyse diyelim, Anıtkabir' in etrafında dolandık durduk; kaç tur attım bilmiyorum. Arabayı park edecek yer de bulamadım... En sonunda gerisin geriye evimize dolandık geri geldik. Yalnız beni mutlu eden en önemli şey; vatandaşların Anıtkabir' e olan yoğun ilgisi oldu. Ne yaparlarsa yapsınlar vatandaş Ata' sını unutmuyor... Zaten ne demişler;

Ata' sını bilmeyen evlattan,
Kocasını dinlemeyen avrattan,
Yedeğe gelmeyen At' tan hayır gelmez -demişler...

O nedenle bizlerde diyoruz ki; Ata' sını takmayan, sallamayan, saygı duymayan insanlardan bu cennet vatana hayır gelmez diyoruz.

Anıtkabir' e bugün gidemesek bile yarın mutlaka gideceğiz. Zaten sürekli gittiğimiz yer... 1 ay içerisinde 3 kere gittim; yarın dört olacak. En son gittiğimde, eşe dosta hediye etmek üzere hediyelik eşyalar almıştım. Güzel bir Anıtkabir albümü alıp, çok sevdiğim bir abime hediye etmiştim. Rozetler, kitap ayraçları, kalemler, cüzdanlar, kitaplar... çok güzel  hadiyelik Atatürk eşyaları mevcut. Gidenler Anıtkabir müzesinden hediyelik eşyalara ulaşabilir.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2019, 18:20:19 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 30 Ağustos 2019, 21:47:51 »
Bununla birlikte darbe girişiminden beri Türk Yıldızları Ankara'nın sağından solundan bile geçmiyor 4 yıl oldu. İnsanlar sevgilisini bekliyor yıllarca ben türk yıldızlarını bekliyorum. :'( :'(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #27 : 29 Ağustos 2020, 11:35:46 »
Zafer Bayramımız Kutlu Olsun...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 29 Ağustos 2020, 21:25:10 »

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98. yıldönümü kutlu olsun...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #29 : 29 Ağustos 2020, 23:16:48 »

Büyük zaferden önceki yıl...
Milli mücadele devam ediyor. Büyükannem, babamın annesi Sapanca'nın bir köyünde yaşıyor. Daha çocuk sayılacak yaşta. Zaten ihtiyarlar ve çocuklar var genelde. İşgal dönemi... Bir gün büyükannem hasta olduğu için evde kalıyor. Diğerleri tarlarlarda vs işinde gücünde. Yunan askerleri köye geliyorlar. Daha doğrusu baskına. Köydekilerin çoğu dağlara kaçıyor. Yunan askerleri eve kadar geliyorlar. Aralarında Türkçe bilen rumlar da var. "Ailen nerede bre?" diye soruyorlar ona. "Bilmiyorum" diyor. Her tarafı arıyorlar. Bütün hayvanları süngüyle öldürüyorlar. Cicivleri bile. Civcivlerin anası olan tavuğu ve fırındaki ekmeği süngülerine takıp, taşıyabilecekleri yiyecekleri alıp gidiyorlar. Ona dokunmuyorlar...

Birkaç ay sonra Yunan askerleri tekrar köye geliyorlar bir anda...
Bu sefer köy daha kalabalık. Herkesi bir araya topluyorlar. Sapanca gölünün kenarına getiriyorlar. Sıraya diziyorlar. Amaçları belli, öldürüp göle atmak! Ancak o anda bizimkiler yetişiyor. Ya Kuva-i Milliye, ya da hızlarına bakılacak olursa muhtemelen 33. Süvari Alayı... Yıldırım gibi geliyor. Yunanlılar ardlarına bile bakamadan onları bırakıp kaçıyorlar.

Muhtemelen aynı gün, başka bir köyde Yunan askerleri annemin dedesini bir ağaca bağlamış işkence ediyorlar. Bilgi almaya çalışıyorlar. Ama konuşmuyor. Öldürecekler. O da benzer şekilde son anda bizimkiler tarafından kurtarılıyor...

Bu anılar gibi pek çok anı var Milli Mücadelede...
Kimi son anda kurtulurken kurtulamayan çok insan daha var. Katledilen var, tecavüze uğrayan var, işkence gören var...

Bu kadar çok olay, bu kadar çok anı, bu kadar çok tanık var.
Ve günümüzde bütün bunlar yok sayılmak isteniyor. Ülkenin milli değerleriyle oynanıyor.
Mesela "keşke Yunan galip gelseydi" diyen, ülkenin kurucusuna hakaretler eden raporlu deli, "üstad" olarak nitelendirilerek ülkenin vergileriyle yapılan sarayda ağırlanabiliyor. Milli mücadeleye katılanların kemikleri sızlatılıyor.

Milli mücadelenin gerçekte var olmadığını öne süren ve buna  gerçekten inanan aptallar var.
Ne yazık ki var.
Ülkenin kuruluş ayarlarıyla, temelleriyle uğraşanlar var!

Çarpık ideolojileri uğruna milli mücadeleyi yok sayanlar, milli mücadelede şehit olanlara,  o mücadelede herşeylerini feda edenlere saygısızlık edenlerin hainlik olarak Fetö'den aşağı kalır yanları yok.

Milli mücadeleye katılan tüm şehit ve gazilerimiz saygı ve rahmetle anıyor, bizlere bıraktıkları bu vatan için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu millete en ihtiyaç duyduğu anda Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lider gönderdiği için Yüce Allah'a şükranlarımı sunuyorum.

Zafer bayramımız kutlu olsun...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com