Gönderen Konu: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI  (Okunma sayısı 23984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2016, 01:51:49 »

Ülkemizin var olma mücadelesinin özellikle bu günlerde çok daha önemi çok büyük. Ülkemiz geçtiğimiz günlerde yeni bir var olma mücadelesi daha verdi. Milli birlik ve berberliğimizin sembolü oln milli bayramlarımızın kutlamaları hiç bir gerekçe ile iptal edilmemeli. Bütün bu mücadeleler o gerekçelere rağmen verildi çünkü!

Zafer Bayramımız kutlu olsun...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2016, 09:26:56 »
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü KUTLU OLSUN

! No longer available

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2016, 10:34:06 »
Kahraman Türk milletinin 30 Ağustos zafer bayramı kutlu olsun.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2016, 10:56:59 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 30 Ağustos 2018, 23:20:58 »
Milli Mücadeleye nefer olarak katılan bir köylümüzün, bizden önceki nesle anlattığına göre;

'' Sakarya' da düşmanı bozduk. Afyon' da son darbeyi indirmek için hücum ettik.  Savaş meydanında dokuz kefere askerini süngüyle kaldırıp arkaya attığım biliyorum. En son Uşak taraflarında olsa gerek bir köye geldik. Köyün camisine kadın, çoluk, çocuk ne varsa doldurup tecavüz ederek öldürmüşler. Bunu görünce nevrimiz döndü. Kaçan Yunan askerlerinden bir tanesini yakalayıp s...ni (cinsel organını) kesip ağzına soktum ve boğarak öldürdüm'' diye anlatmış.   

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 30 Ağustos 2018, 23:44:02 »
MUSTAFA KEMAL PAŞA 30 AĞUSTOSUN ERTESİ GÜNÜ SAVAŞ MEYDANINDA...

30 Ağustos 1922 tarihinde düşmana kesin darbe vuruldu. Yunan komuta heyeti esir düşünce; Yunan ordusu her tarafı yakıp yıkarak geri çekilmeye başladı. Ertesi günü, sabahın erken saatinde Mustafa Kemal Paşa ölülerle dolu savaş meydanını dolaşıyordu. Gördüğü manzaradan üzgündü...
"Binlerce düşman cesedi ve birbiri üstüne yığılmış yüzlerce topçu hayvanı, terkedilmiş toplar, cephaneler...
Bu elim manzarayı bir süre seyrettikten sonra:
'Bu manzara insanlığı uyandırabilir! dedi. Fakat haklı savunmamız için buna mecbur kaldık. Türkler başka milletlerin vatanında böyle bir harekete teşebbüs etmezler...
Biraz ileride, topların arasında yerde bir Yunan bayrağı terkedilmiş duruyordu. Gözüne ilişti. Eliyle bayrağı işaret ederek: Bir millerin bağımsızlık alametidir. Düşman da olsa hürmet etmek lazımdır. Bayrağı oradan kaldırıp topun üzerine koyunuz! dedi."

(Atatürk' ün yağveri Muzaffer Kılıç 30 Ağustos'u anlatıyor)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #18 : 29 Ağustos 2019, 22:11:50 »
Milli mücadeleye katılan bir istiklal gazisinin torunu olarak üzerinde yaşadığımız bu coğrafyanın vatanımız olarak kalmasını sağlayan bütün şehit ve gazilerimize bir kere daha minnettarlığımı belirtiyorum. Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 29 Ağustos 2019, 23:06:36 »

Zafer Bayramımız kutlu olsun.....