Gönderen Konu: Lübnan'la İlgili Askeri Gelişmeler  (Okunma sayısı 18487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Lübnan'la İlgili Askeri Gelişmeler
« Yanıtla #40 : 05 Ağustos 2020, 12:00:21 »
Sadece patlama alanı değil, etrafındaki alanda çok etkilienmiş. Ölü sayısı belirtilenden kat kat fazla olabilir. Allah rahmet eylesin. Eğer halen göndermediysek arama kurtarma ekiplerimizi yardıma göndermeliyiz.

https://twitter.com/SayEcevit/status/1290722369171083265

https://twitter.com/hakanka18985842/status/1290740417273757697
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #41 : 05 Ağustos 2020, 12:40:05 »

Biri twitterda "Bunların ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı?" diye sorarak yukarıdaki fotoğrafları paylaşmış.

Başka biri güdümlü füze demiş. ::)

Dayanamadım cevap verdim: İlk defa patlamadan sonra atılan güdümlü füze görmüş oldum. ;D ;D

"patlamadan sonra mı ?
bir tane patlama olduğunu sanacak kadar zekan ileriyse şaşırman çok normal, biz geriyiz kardeş bağışla." diyerek beni engellemiş.  ;D ;D

Milletçe hayal gücümüz geniş. Başkalarının aklına gelmeyecek her türlü fikir bizim aklımıza geliyor. Hemen her konuda uzmanız çok şükür.  :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 05 Ağustos 2020, 13:16:52 »
Bu olay ile baglantili degil ama..

Millet olarak..

Gercekler istedigimiz gibi olmayinca..

Ya da istedigimiz sekilde ileremiyorsa..

Ya da degistirmek icin cok calismak gerekeceginden..

Gercekligi ya da yanlisligi ispat edilemez komplo teorilerine siginmak daha kolay geliyor...

Konu ne olursa olsun..
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2020, 13:17:32 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 05 Ağustos 2020, 13:19:15 »
Paraşütçü gibi geldi bana ??? ???

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #44 : 05 Ağustos 2020, 13:57:20 »
En kötü ihtimalle patlamada savrulan insanlar. Ancak bu patlama anında olması gerekir. Resimdeki görüntü patlamadan sonra çekilmişe benziyor. Bu nedenle zayıf bir ihtimal.
En olumlu tahmin orada uçuşan bir martı sürüsü...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #45 : 05 Ağustos 2020, 14:13:56 »
Ne tür bir patlayıci varmis o.depoda ya... Boyle bir patlamaya ne sebep olabilirki ? Inanılmaz birşey En az birkaç km etrafını tamamen yok etmiş.

2750 ton amonyum nitrat. Bu kadar patlayıcı madde 6 yıldır orada tutuluyormuş. Açıklmaya göre deponun açıkta kalan bir kısmını kapratmak için yapılan kaynak işlemi sırasında patlama gerçekleşmiş.

Sorumsuz insanlar her yerde var. Bu kadar kalabalık bir nüfusun yaşadığı bir şehirde, bu kadr işlek bir limanda bu kadar çok ve etkili patlayıcının depolanması pek akıl işi değil! Ben yönetici olasam ve bu durumdan haberdar olsam, bırakın 6 yıl bekletmeyi bir gece bile bekletmezdim, uyuyamazdım. Ölü sayısı muhtemelen 1000'i aşacak.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #46 : 05 Ağustos 2020, 14:40:07 »
Olu sayisi 130 an itibariyle. Ama bunlar teyitli olanlar. Haber alinamayanlari, enkaz altinda kabul edin. 500 garanti ölüm vardir. İlk anda 2200 yarali duyuruldu bir de.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 05 Ağustos 2020, 15:32:08 »
Ne tür bir patlayıci varmis o.depoda ya... Boyle bir patlamaya ne sebep olabilirki ? Inanılmaz birşey En az birkaç km etrafını tamamen yok etmiş.

2750 ton amonyum nitrat. Bu kadar patlayıcı madde 6 yıldır orada tutuluyormuş. Açıklmaya göre deponun açıkta kalan bir kısmını kapratmak için yapılan kaynak işlemi sırasında patlama gerçekleşmiş.

Sorumsuz insanlar her yerde var. Bu kadar kalabalık bir nüfusun yaşadığı bir şehirde, bu kadr işlek bir limanda bu kadar çok ve etkili patlayıcının depolanması pek akıl işi değil! Ben yönetici olasam ve bu durumdan haberdar olsam, bırakın 6 yıl bekletmeyi bir gece bile bekletmezdim, uyuyamazdım. Ölü sayısı muhtemelen 1000'i aşacak.

Biz de onlardan farklı değiliz ki. Fakir,geri kalmış,az gelişmiş ülkelerden insan manzaraları .
Bir ülkenin ne mal olduğunu anlamak için insanların nasıl öldüğüne bakın derlermiş.
Ne kadar güzel bir söz

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 05 Ağustos 2020, 15:39:21 »
Neticede vahim bir olay ozellikle can kayibinin yuksek olmasi nedeni ile. Havaya ucan silolarda Lubnanin bugday stogu mevcuttu . Elbette olay ihmal kaynakli olabilme olasiligi yuksek ancak unutulmamali ki Lubnan Hizbullahin etkin varlik gosterdigi bir ulke.Gecen hafta sonu Israil Lubnan Hizbullahina karsin operasyon duzenlemisti. Israil ve Lubnan nin resmi aciklamalari her ne kadar kazadan bahsetse de sair olasiliklar da olabilir.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 05 Ağustos 2020, 16:03:48 »
Olu sayisi 130 an itibariyle. Ama bunlar teyitli olanlar. Haber alinamayanlari, enkaz altinda kabul edin. 500 garanti ölüm vardir. İlk anda 2200 yarali duyuruldu bir de.

Yaralı sayısı 4000+ veriliyor an itibarıyla. Ölü sayısı 1000'i aşabilir. Çökmekte olan Lübnan devletinin tabutuna çakılan son çivi oldu bu olay korkarım ki.