Gönderen Konu: Predator İHA  (Okunma sayısı 11961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Predator İHA
« : 24 Ağustos 2010, 09:35:53 »
Predator İHA

Pakistan’da ABD füze saldırısı: 20 ölü

Pakistan’da füze saldırısı sonucu 20 kişi öldü
Pakistan'da ABD'nin insansız uçakla düzenlediği füze saldırısında 13 militanın yanı sıra 7 sivilin öldüğü bildirildi.

Pakistan istihbarat yetkilileri, bir militan sığınağını hedef alan saldırıda ölenlerin çoğunun Taliban militanı olduğunu belirtti.Yetkililer, saldırıda, dört kadın ve üç çocuğun da yaşamını yitirdiğini söyledi.

http://www.ensonhaber.com/pakistanda-abd-fuze-saldirisi-20-olu.html
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2013, 02:27:01 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2010, 10:49:42 »
1 taliban uyesi olecek diye 10 kati kadin-cocuk oluyor...

Allah belasini versin bu abdnin...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2010, 12:30:11 »
ya bu resmen savaş nedeni değilmi pakistan bu zamana kadar neden bekledi.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2010, 16:04:56 »
ya bu resmen savaş nedeni değilmi pakistan bu zamana kadar neden bekledi.

bu hep olan birşey, Pakistan hükümetinin de bilgisi doğrultusunda olan bir saldırı pakistan sivil kayıpları pek umursamıyor bu tip saldırılarda zaten taliban'ın yanında dolaşan sivilde onların sempatizanı gözüyle bakılıyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Predator İHA
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2010, 12:46:41 »
Pilotsuz ABD uçağı, 1 günde 3 kez saldırdı

Pakistan'da, pilotsuz Amerikan uçağıyla düzenlenen üçüncü saldırıda 11 kişi öldü. Son saldırıda ölenlerle birlikte ölü sayısı 26'ya yükseldi.
15 Eylül 2010 Çarşamba, 11:46:12

24 saat içinde 3 saldırı...

Pakistan'da, pilotsuz Amerikan uçağıyla düzenlenen üçüncü saldırıda 11 kişi öldü.

Adının açıklanmasını istemeyen Pakistanlı güvenlik yetkilileri yaptığı açıklamada, çarşamba şafaktan önce ülkenin Kuzey Veziristan vilayetinin başlıca şehri Miranşah'ın yakınlarında bulunan Dergah Mandi köyüne pilotsuz Amerikan uçağının, 7 füze attığını ve 11 militanın öldüğünü belirtti.

Son saldırıda  ölenlerle birlikte, dünden beri pilotsuz uçakla düzenlenen saldırılarda ölü sayısı 26'ya yükseldi.

Dün sabah saatlerinde, Amerikan insansız uçağıyla ilk saldırı Pakistan'ın kuzeybatısında düzenlenmiş ve 11 militan ölmüştü. Ardından, akşam saatlerinde Miranşah vilayetinde ikinci saldırı düzenlenmiş ve 4 militan öldürülmüştü. Çarşamba, şafaktan önce üçüncü saldırıda da ise 11 militan hayatını yitirmiş böylece 24 saat içinde 26 militan, pilotsuz Amerikan uçağıyla düzenlenen saldırılarda hayatını yitirmiş oldu.

Pakistanlı güvenlik yetkilileri AFP'ye yaptığı açıklamada, öldürülen Taliban militanları arasında, Arap ülkelerinden veya Orta Asya ülkelerinden gelip Taliban'a katılmış olan yabancı militanların da bulunduğunu ifade etti.

Sadece ABD ordusu ve ABD istihbaratı CİA'nın elinde bulunan ''Predator'' veya ''Reaper'' türü insansız uçaklar, 12 günde Veziristan'a 12 saldırı düzenledi.

Aşiretler bölgesi olarak bilinen Veziristan, El-Kaide terör örgütü ve Afgan Taliban'ına bağlı Pakistanlı Talibanların kalesi olarak biliniyor.

Amerikan insansız uçaklarının 3 Eylülden beri Veziristan'ın kuzeyine düzenlediği saldırılarda, çoğu silahlı militan olmak üzere, 68 kişinin öldüğü belirtiliyor.

AA
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 17:31:42 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Destiny

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2010, 13:24:58 »
Saldırıyı yapanlar Pakistan hükümeti mi ?

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2010, 14:23:41 »
Hayır abd düzenledi.
Bu operasyonlar Pakistanın izni ilemi yapılıyor yoksa habersizmi ?

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2010, 16:21:52 »
     Bu kadar kolay mı , biz sınır ötesinde bize saldıran teröristlerin üzerinde uçamıyoruz Abd dünya nın bir ucundan kalkmış istediği heryeri vuruyor umarım yakın zamanda batarlar.
     Ah bizde de şu uçaklardan olsaydı.Sınırda 24 saat uçsun ne askerin oralara kadar gidip kendilerini tehlikeye atmalarına gerek kalmaz ne de arkalarından kobraların , f-16 ların havalanmasına gerek kalır.Anka nın silahlandırılması umuduyla yaşıyorum... üstelik insansız bu araçlar düşmeleri kayıp bile sayılmaz ama kobralar ve f-16 lar uçarken teröristlerin üzerinde hatim indiriyorum birşey olmasın diye Allah yardımcıları olsun.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Predatorlara virüs bulaştı
« Yanıtla #8 : 09 Ekim 2011, 14:46:14 »

İnsansız hava aracı Predator'un kumanda merkezindeki bilgisayarlara virüs girdi.
08.10.2011 - 17:05

Alman Der Spiegel dergisinde yer alan habere göre, ABD, Irak, Afganistan ve Yemen savaşlarında direnişçilere karşı kullandığı insansız hava araçları Predator ve Reaper'ın kumandasını Nevada eyaletindeki Creech Hava Üssü'nden gerçekleştiriyor. Buradan kumanda edilen insansız savaş araçları Afganistan'da ve Pakistan'ın kuzeyindeki Taliban hedeflerini bombalıyor. Hatta Yemen'de öldürülen El Kaide liderlerinden Enver El Avlaki'nin Predatorların açtığı ateş sonucu öldürüldüğü belirtilmişti.

Ancak son dönemde Nevada'daki kumanda merkezinin başı bir bilgisayar virüsüyle dertte. İki hafta önce bilgisayarlara bulaşan virüs, kullanıcının klavye üzerinde yaptığı her işlemi kodluyor.
BİLGİSAYARA VİRÜS BULAŞTI

Kumanda merkezindeki bir kaynak, virüsun şimdiye kadar insansız hava uçaklarının kumanda edilmesinde sorun yaratmadığını ancak bilgisayarlardan silindikten kısa bir süre sonra yeniden bulaştığını belirtti.
TÜRKİYE DE PREDATOR TALEP ETMİŞTİ

Türkiye de, ABD'nin yıl sonunda Irak'tan çekilmesinin ardından Predatorların İncirlik'e yerleştirilmesini talep etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurul toplantıları için gittiği New York'ta ABD Başkanı Barack Obama ile yaptığı görüşmede Predatorların İncirlik'e yerleştirilmeleri konusunda anlaşmaya vardığı belirtiliyor.

http://www.ensonhaber.com/predatorlara-virus-bulasti-2011-10-08.html

Çevrimdışı kagan2727271

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 09 Ekim 2011, 17:29:34 »
acaba saldırı yapılmış olabilir mi?EL kaidenin hackerlarının böyle bir saldırı için çalıştıgını okumuştum daha önce bir gazete de!