Gönderen Konu: Filipinlerde Rehine Kurtarma Rezaleti  (Okunma sayısı 3531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Filipinlerde Rehine Kurtarma Rezaleti
« : 23 Ağustos 2010, 18:51:26 »
Filipinler'de işten çıkarılan eski bir polis müfettişi bir yolcu otobüsünde bulunan 15 Hong Konglu turisti rehin aldı. Filipin polisi otobüse operasyon düzenledi. Yaklaşık 10 saat süren rehine krizi sonrası gerçekleşen operasyon sonucunda, otobüsten 7 kişi sağ çıkarıldı. Sağlık yetkilileri, en az 7 turistin hayatını kaybettiğini açıkladı. Dünya televizyonlarından canlı olarak yayınlanan operasyonda eylemci de polis tarafından vurularak öldürüldü.

Tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan başkent Manila'daki olayda, polis yetkilileri ile 55 yaşındaki Rolando Mendoza arasında görüşmeler yapıldı ancak sonuç alınamayınca operasyon başladı. Polis önce otobüsün lastiklerini ateş ederek patlattı.

Otobüsün şoförü ise çıkan kargaşadan yararlanarak kaçmayı başardı. 100 polisle düzenlenen operasyon yaklaşık 1 saat sürdü.

SWAT ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyon sırasında saldırganın başından vurularak öldürüldüğü açıklanırken, otobüsten şu ana kadar 7 kişinin de sağ çıktığı bildirildi.

Operasyon sırasında polis balyozlarla otobüsün camlarını kırdı, hem ön kapıdan hem de acil giriş kapısından içeri girmeye çalıştı. Ancak bu çabalar sonuç vermedi. Eylemcinin operasyon sırasında öldürdüğü rehinelerden biriyle otobüsün kapısını kapattığı görüldü.

EN AZ 7 REHİNE ÖLDÜ

İşini geri istediğini söyleyen Mendoza, otobüsteki iki Hong Konglu'yu öldürdüğünü iddia etmişti. Elinde M-16 tüfek bulunan Mendoza, talepleri yerine getirilmezse diğer rehineleri de vuracağını söylemişti. Filipinli sağlık yetkilileri ise olayda en az 7 turistin öldüğünü belirtti.

9 KİŞİYİ SERBEST

Otobüste operasyon anında yaşları 4 ile 72 arasında değişen 15 kişinin bulunduğu ifade edilmişti. Rolando Mendoza isimli eski polis, operasyondan önce 3'ü çocuk 7 turist ve 2 Filipinli'yi serbest bırakmıştı.

Mendoza'nın 1986 yılında emniyet müdürlüğü tarafından Filipinler'in en iyi 10 polis memurundan biri seçildiği ve üstün hizmet madalyası aldığı bildirildi. Ancak polis tarafından yapılan açıklamaya göre, Mendoza 2008 yılında işkence suçlamalarından ötürü işten çıkarıldı.

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/9188/0/1/rehine-operasyonu-boyle-sona-erdi.aspx

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/15613922.asp?gid=373

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/9186/0/1/dunya-bu-operasyonu-izliyor.aspx

http://www.haberoku.net/haber/34611-rehine-kurtarma-rezaleti.html

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2010, 20:53:51 »
İzledim ben de operasyonu tam rezaletti. Ekip sıvat falan değildi, sokaktan cevirdikleri adamlara tabanca ve m16 vermişler o kadar. Tam rezaletti, 1 saat boyunca otobüse girmeye çalıştılar.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2010, 03:14:37 »
Girmeye mi çalıştılar yoksa girmemeye orasıda şüphe özel tim adına hiç bir şey yoktu

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2010, 19:13:54 »
Ya adamlar paso balyozla sağı solu kırdı, kapıyı en son haltı arabaya bağlıyıp kırmaya çalıştılar halat koptu. Ben ordaki adam olsaydım onlar uğraşırken tüm rehineleri artı bir kaç polisi öldürürdüm.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2010, 20:35:46 »
Bize verseydiler daha iyi operasyon yapardık.İşin şaka gerçekten insan hayatını tehlikeye atmak böyle timler için çok güç bir durum 7 ölü çıkması demek resmen sokatan adam topla gel operasyon yap.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2010, 16:41:19 »
5-10 tane Cs oynayan çocuk koysaydılar daha iyi yapardılar operasyonu.Sokaktan 3-5 çapulcu toplayıp getirip ellerine M-16 vermişler.At 2 taraftan flash bombalarını gir içeri yatır adamı.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2010, 21:21:18 »
Ya adamlar paso balyozla sağı solu kırdı, kapıyı en son haltı arabaya bağlıyıp kırmaya çalıştılar halat koptu. Ben ordaki adam olsaydım onlar uğraşırken tüm rehineleri artı bir kaç polisi öldürürdüm.

Belki daha çok işe yarardı  ;D ;D