Gönderen Konu: Devleti kim yönetiyor  (Okunma sayısı 16581 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #40 : 29 Eylül 2010, 21:36:34 »

Peki akp nerenin partisi, ermenistanın mı?

Oradaki konu AKP değil. Bir siyasi partinin kadrolaşması ile bir cemaatin kadrolaşması. Genelde her iktidara gelen parti devlet kadrolarına kendi yandaşlarını sokuyor. Artık ülkemizde siyaset sanki halka hizmet için değil de devlete dayanmak için yapılıyor. Peki bir cemaat bunu neden yapıyor? Her ikisi aynı nedenden dolayı mı? Hiç sanmıyorum.

İktidara gelen partilerin kadrolaşması bence bir haktır. Biliyorsnuz ülkemizde bürokrasi bir eziyet kurumu. İktidara gelen partilerin de iş yapabilmesi için kendine yakın kişileri görevlendirmesi gerkiyor. Maalesef düzen böyle, insanımız başa gelen kendi görüşünden olmayınca kabullenemiyor.

Siyaset eskiden o şekilde yapılıyordu. Ama artık değişeceğini tahmin ediyorum. Çünkü akp halkın istekleri doğrultusunda siyaset yapıyor. Herkese ne istiyorsunuz diye sorup ona göre yol belirliyor. Başarısının sebebi de budur. Şimdi yeni yeni chp ve diğer partiler bu şekilde siyasete geçiş yapmaya başladı. Göreceğiz, bakalım...

Cemaatin kadrolaşması olayı tam bir muamma... Özellikle polis içinde çok oldukları belirtiliyor. Benim tanıdığım bu tür polisler de var. Ama hiç karargah evi gibi yerlere gittiklerini ve birilerinden emir aldıklarını görmedim. Ancak, bir plan dahilinde hareket ettikleri ve özellikle bazı konularda yoğunlaştıkları doğru. Mesela ergenekon operasyonu eğer cemaat yapılanması olmasaydı imkanı yok yapılamazdı. Eğer bu kadar yankı uyandıracak bir operasyon yapılıyorsa, yapanların karşılarındaki tehditten korkmadığı, kendilerini daha güçlü gördüleri kesin. Bunların sebebi nedir? 28 şubat'tır. Biliyorsunuz, 28 şubatta bu cemaate birçok operasyon yapıldı, lideri ülkeden uzaklaştırıldı,.Bunun için öncelikli amaçları 28 şubat'ı yapan yapılanmayı tasfiye etmek. Bu kapsamda d.k.k üzerine gidildiğini görüyoruz. Bunun sebebi de cemaatin 28 şubat'ı denizcilerin yaptığına inanmasıdır. Zaten d.k.k. içinde de çürükler daha çok, ilhami erdil gibi. Peki başarıya ulaştılar, bu iş bitti diyelim. Sonra ne yapacaklar? Açıkçası bunun hakkında şeriat getirmek gibi bir amaçalarının olmadığını bilmem dışında bir fikrim yok. Ülkenin ekonomik gücünü anadolu sermayesine kaydıracakları, holdingleri zayıflatacakları söyleniyor. Yurtdışı ilişkileri güçlü, özellikle eğitim ve ticaret alanlarında güçlü oldkları için yeni pazarlar bulmakta da zorlanmıyorlar. Bence bu yönde çalışmaya başlamaları beklenebilir.

ruhumuz var teslim etmeden önce