Gönderen Konu: Devleti kim yönetiyor  (Okunma sayısı 16579 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı süvari

• Süvari
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #30 : 29 Eylül 2010, 17:17:52 »
CHP 71 ve 73 te birinci parti olmuştur ve her dönemde ülkeyi yönetmiştir ama atanmışlar olarak seçilmişler olarak değil bunun en büyük kanıtı hatta rahmetli  İnönü nün diline vurmuştur seçim kaybettik ama devlet yönetimini kaybetmedik diyerek de kadrolaşmanın aslında her dönem ne kadar üst seviyede olduğunu gözler önüne sermiştir.CHP nin yargı kalesi Anayasa mahkemesi ve HSYK sağ hükümetlere adeta muhalefet partisi gibi muhalefet etmiştir bugün daha doğrusu referandumdan önce hakim ve savcı olabilmek için önşart CHP li olmaktı ve derin CHP olarak ta anılan alevi yapılanma orduda ve yargıda bugünkü cemaat gibi yayılmıştır hatta tvlerde izlediğimiz savaş bu iki yapılanma arasındadır.Zaten bu videoyu izlediğiniz zaman CHP nin nasıl kadrocu bir parti olduğunu anlayacaksınız. http://www.youtube.com/watch?v=Qzg28hzHzPM

bu şekilde alevi ve sunni ayrımı iftirası atarak resmen toplumu bölmeye teşebbüs eden zihniyete hizmet ediyorsunuz.açıkçası halkı mezhep farkı gözeterek ayrımcılığa tabi tutuyorsunuz.bu açık bir suçtur.hem evrensel insan haklarına göre hem aihm kararlarına göre hemde tck ya göre...

bu ayrımcılık kokan tavra karşı moderatörleri göreve çağırıyorum...düşünce serbestliğine evet ancak insanları alevi ve sunni şeklinde ayrımlara hayır...
EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI!
İŞTE,BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE DAHİ, VAZİFEN; TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİ'Nİ KURTARMAKTIR!
MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #31 : 29 Eylül 2010, 17:40:56 »
CHP 71 ve 73 te birinci parti olmuştur ve her dönemde ülkeyi yönetmiştir ama atanmışlar olarak seçilmişler olarak değil bunun en büyük kanıtı hatta rahmetli  İnönü nün diline vurmuştur seçim kaybettik ama devlet yönetimini kaybetmedik diyerek de kadrolaşmanın aslında her dönem ne kadar üst seviyede olduğunu gözler önüne sermiştir.CHP nin yargı kalesi Anayasa mahkemesi ve HSYK sağ hükümetlere adeta muhalefet partisi gibi muhalefet etmiştir bugün daha doğrusu referandumdan önce hakim ve savcı olabilmek için önşart CHP li olmaktı ve derin CHP olarak ta anılan alevi yapılanma orduda ve yargıda bugünkü cemaat gibi yayılmıştır hatta tvlerde izlediğimiz savaş bu iki yapılanma arasındadır.Zaten bu videoyu izlediğiniz zaman CHP nin nasıl kadrocu bir parti olduğunu anlayacaksınız. http://www.youtube.com/watch?v=Qzg28hzHzPM

bu şekilde alevi ve sunni ayrımı iftirası atarak resmen toplumu bölmeye teşebbüs eden zihniyete hizmet ediyorsunuz.açıkçası halkı mezhep farkı gözeterek ayrımcılığa tabi tutuyorsunuz.bu açık bir suçtur.hem evrensel insan haklarına göre hem aihm kararlarına göre hemde tck ya göre...

bu ayrımcılık kokan tavra karşı moderatörleri göreve çağırıyorum...düşünce serbestliğine evet ancak insanları alevi ve sunni şeklinde ayrımlara hayır...

Bugünkü yaşananları ben bu şekilde görüyorum ayrıca bu görüşümü çok defa dile getirdim burada  konuya dönersek CHP nin en büyük  kadrocu parti olduğunu gördün mü 3-4 bin hakim ve savcı nasıl atanmış.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #32 : 29 Eylül 2010, 19:11:04 »
bu konuda 'süvari' kardeşimizin 2.nci sayfada yazdıklarına tabii ki cevabım var. ben kısa yazdıysam bilmediğimden veya afaki konuştuğumdan değildir. ancak kusura bakmazsanız siyasi forumları sevmiyorum. o nedenle bu konuda yazı yazmak da istemiyorum.

bu arada boxer bu konuda yazdıklarına tamamen sana katılıyorum. sadece bilmeni istedim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #33 : 29 Eylül 2010, 20:09:04 »
Bugünkü yaşananları ben bu şekilde görüyorum ayrıca bu görüşümü çok defa dile getirdim burada  konuya dönersek CHP nin en büyük  kadrocu parti olduğunu gördün mü 3-4 bin hakim ve savcı nasıl atanmış.

Kusura bakma ama bu video CHP'nin en büyük  kadrocu parti olduğunu falan kanıtlamıyor. İktidarı ele geçiren her parti kadrolaşıyor. CHP'nin iktidarda olduğunu da ben görmedim hiç. O kadar eski değilim. Asıl önemli olan ne bu video, ne de bu başlığa yazdıkların, ne de özel mesajla gönderdiklerin benim sorularımı aydınlatmıyor. Sadece laf kalabalığı ile hedef değiştirme çabalarından başka birşey değil.

İki kere iki kaç?
Cevap: Elma...
Ne alaka?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı süvari

• Süvari
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #34 : 29 Eylül 2010, 20:20:02 »
arkadaşlar konu sapıp alevi sunni ayrımına doğru gidişat gösterdiği için artık bu konuda görüş belirtmeyeceğim.mezhep ayrımcılığına prim vermek istemiyorum...

Saygılarımla...

Süvari
EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI!
İŞTE,BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE DAHİ, VAZİFEN; TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİ'Nİ KURTARMAKTIR!
MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #35 : 29 Eylül 2010, 20:33:55 »
Sadece bunları değil, Danıştay saldırısından Ergenekon’a, Balyoz operasyonlarına, Nuh Mete Yüksel’in, Deniz Baykal’ın seks kasetlerine, generalleri istifaya zorlayan telefon konuşması kayıtlarına, savcı ve hâkimlere şantaj yapan, emniyet içinde yuvalanmış “garip polisler”e, devletin tüm kurumlarını adım adım ele geçiren Gülen cemaatinin nasıl örgütlenip çalıştığını örneklerle şöyle gösteriyor:

Şunları anlatan adamın, kaç yaşından sonra tanıştığı kıytırık bir hatun için gül gibi eşine ihanet etmesi ve boşanıyor olması, devleti kimlerin yönettiğine en güzel örnektir. Bu devleti bir yerlerine sahip olamayan insanlar yönetmeye kalkınca, böyle oluyor işte. Operasyon yapıldı, tamam ama o kadınla baykalı yatağa silah zoruyla mı soktular? Avcı'yı zorla mı o kadına yamadılar? Her ikisi de evli. Gösterdikleri zaaf bir yana, toplum içinde "suç" ve "ihanet" olarak bilinen şeyler yapmışlar. Bunu Clinton da yaptı. Seçtiler hoşlanacağı tipte bir yahudi kızı, gönderdiler, iş tamam. Sonra bush geldi ve operasyon başladı.

Biz böyle insanlardan kurtulmadıkça, bu devleti Türkler yönetemez. Adam diyor ki "hiç kimsenin bilmediği, iki tane öğrencinin üstüne olan hattımı dinliyorlar" Yahu bunu diyen adamın önce o iki hattın sende ne işi var, kimden ne saklıyorsun sorusuna ceap vermesi gerekir. Şerefiyle dürüstlüğüyle övünen bir devlet görevlisinin başkasının adına hat alması ve gizlice kullanması, kullandığı kişinin de "polis katili" bir örgütün elemanı olması, Avcı'ya karşı düşüncelerimi tamamen değiştirdi. Kendine "kitap için üstüne suç attılar" dedirtmek için yazdığına inanıyorum. Zaten kendisi de verdiği dilekçenin başbakan tarafından geri çevirildiğini söylüyor. Yani başbakan biliyor o zamandan bunu. Hele olağanüstü reklam sayesinde cebe indirdiği parayı da düşünmek gerek. Çok sinsice bir plan.
 Şimdiye kadar çok emekli polis hatırası okudum. Meslekte görevdeyken kitap yazmak hoş karşılanmaz, emekli olunca yazılır. Ama beyefendinin acelesi varmış ki bir hışımla sürdü piyasaya. Bakalım ne olacak. İnşallah hayırlısı...

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #36 : 29 Eylül 2010, 20:50:47 »
Bugünkü yaşananları ben bu şekilde görüyorum ayrıca bu görüşümü çok defa dile getirdim burada  konuya dönersek CHP nin en büyük  kadrocu parti olduğunu gördün mü 3-4 bin hakim ve savcı nasıl atanmış.

Kusura bakma ama bu video CHP'nin en büyük  kadrocu parti olduğunu falan kanıtlamıyor. İktidarı ele geçiren her parti kadrolaşıyor. CHP'nin iktidarda olduğunu da ben görmedim hiç. O kadar eski değilim. Asıl önemli olan ne bu video, ne de bu başlığa yazdıkların, ne de özel mesajla gönderdiklerin benim sorularımı aydınlatmıyor. Sadece laf kalabalığı ile hedef değiştirme çabalarından başka birşey değil.

İki kere iki kaç?
Ne alaka?
Laf kalabalığı ve hedef değiştirmeyi sizin yaptığınız ortada ben somut şeyler yazıyorum ama siz daldan dala atlayarak  değişik sorular sorup demogoji yapıyorsunuz neyse buradaki mesajları okuyanlar zaten durumu takdir ediyorlar.Ayrıca yazdığın şeylerin hiçbiri belgelere dayanmıyor ben belgeyi koydum video ortada  idda ettiğim şey ama sen hayır bu gösterge değil diyorsun(4bin hakim ve savcı için) tamam o zaman belge göster ispatla ben dediğimi belgesiyle gösterdim sen de koy belgeyi.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #37 : 29 Eylül 2010, 21:01:45 »

Laf kalabalığı ve hedef değiştirmeyi sizin yaptığınız ortada ben somut şeyler yazıyorum ama siz daldan dala atlayarak  değişik sorular sorup demogoji yapıyorsunuz neyse buradaki mesajları okuyanlar zaten durumu takdir ediyorlar.Ayrıca yazdığın şeylerin hiçbiri belgelere dayanmıyor ben belgeyi koydum video ortada  idda ettiğim şey ama sen hayır bu gösterge değil diyorsun(4bin hakim ve savcı için) tamam o zaman belge göster ispatla ben dediğimi belgesiyle gösterdim sen de koy belgeyi.

Daldan dala atladığım falan yok. Ne belgesinden bahsediyorsun anlayamadım? Benim hangi soruma cevap vermiş bu video? Ya da hangi belge?

Kim yazdı kim söyledi nereden alıntı yaptın diyorsun HANEFİ AVCI TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM SUÇUNDAN TUTUKLANMIŞTIR Cumhuriyetin , Hakimleri Savcıları bu kararı vermiştir ve alıntılarla vermemiştirler emin ol.Ayrıca bana soru sormana gerek yok herşeyi açık bir şekilde anlattım cemaatin parti kurmayacağını bir partiyi destekleyeceğini söyledim çalışma sistemi budur.

Cumhuriyetin , Hakimleri Savcıları -mişlerle,-muşlarla açıklama yaptılar mı?
Cemaatin çalışma sisteminden bahsetmişsin. Cemaat ne için çalışır?

1-Bu söylediğim yasal dinlemeye takılmış Hanefi Avcı bu adamla görüştüğünü zaten belirtmiş soruşturmadan sonra.
2-Hanefi Avcı evine bile gidiyormuş bu pkk lı teröristin ayrıca bu adam iki ülkücünün katili.
3-Bunuda burada benden öğrenmiş olun cemaat parti kurmaz bir partiyi destekler buradan sonrada ama niye ama niye diye sormayın iktidara gelenler ne yapmak istiyorsa onlar da onu yapmak isterler...

1- Yasal dinlemeyi sen mi yaptın da bu kadar net konuşuyorsun? Nereden biliyorsun kimin, kime ne dediğini? İstihbaratçılar herkezle görüşmüyorlar mı? Öcalan dahil...
2- -Miş, -muşlara işimiz kaldıysa vay halimize. Bir varmış, bir yokmuş... Özellikle de,suçlanan kurumlar kaynak gösteriliyorsa o -muşlar, -mişler için, yanmışız biz. Adalet kavramı bu ülkede tamamen çökmüş demektir.
3- Burası demokratik bir ülke değil mi? Halka hizmet etmek isteyen herkes siyasete girebilir, parti kurabilir. Anayasal haktır. Kadrolaşmak, devletin tüm kurumlarını ele geçirmeye çalışmak halka hizmet midir? Mesela bir vatandaşın hakkı olan göreve kendilerinden birini getirtmek, kendi isteklerini yaptırtmak halka hizmet midir? Adalet midir?

Yine bir "Kral çıplak" hikayesi. Peeehhh.
Bu kılıf bu minareye uymuyor artık...

Hanefi Avcının  Nejdet Kılıç gibi teröristlere akıl vermesi  onlara yol göstermesini yani yardım ve yataklık yapmasını Öcalan görüşmeleriyle bağdaştırdığınız zaman zaten size söyleyecek sözüm kalmıyor...

Bunu söyleyen kim? Cemaatin içerisinde kadrolaştığı kurum mu? Yoksa Cemaate bağlı medya mı? 

İstihbaratçılar  herkesle görüşürler. Gerekirse görüştükleri terörist, mafya vs artık her neyse birlikte hareket ederler. Bunu bilmeyen kaldımı ki acaba? Burada bir tane var sanki.  ::) Yada başkalarının iletilerini işine geldiği gibi çarpıtarak kendi fikirlerini yutturabileceğini sanan biri var.

Sorduğum sorulara cevap vermek yerine laf kalabalığı yapmayı tercih etmek! Özellikle devlet kurumları; neden, kendilerine bir devlet görevlisinin ulaştırdığı bilgilere karşı bu kadar duyarsız? Özellikle cemaatin heryerde hızla kadrolaştığı bu kadar açık ve net bilinirken, devlet içerisindeki diğer yapılanmalara karşı son derece tavizsiz yaklaşılırken... Bir vatandaş olarak bunu merak edip soruyorum, hemen burada birileri tarafından etiketleniyorum.

Tekrar ediyorum...
Yine bir "Kral çıplak" hikayesi. Peeehhh.
Bu kılıf bu minareye uymuyor artık...

Açıkçası ben başbakanın cematten çekindğini sanmıyorum.Herşeyi Ergenekon adını verdikleri bir örgüte mal ederken çekinmeyen başbakan cemaatten neden çekinsin? Bu hiç mantıklı değil.

Diğer konuya bakarsak, mesela CHP kadrolaşmasından bahsedilmiş. CHP bu ülkenin bir siyasi partisi. Mevcut düzeni değiştirmek için çaba sarfetmiyor. Ama Bahsi geçen cemaat için bunu söyleyemeyiz. Nedir amaçları?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #38 : 29 Eylül 2010, 21:11:15 »

İki kere iki kaç?
Ne alaka?

Kusura bakmayın ama takdir etmek zor. Hanefi Avcı hakkında kanıtlanmış bir iddia yok. Yani şimdilik kendisi suçlu değil. Bakalım, göreceğiz. Şimdiden hüküm vermek yanlış olur, yapmayın lütfen.
Diğer konuya bakarsak, mesela CHP kadrolaşmasından bahsedilmiş. CHP bu ülkenin bir siyasi partisi. Mevcut düzeni değiştirmek için çaba sarfetmiyor. Ama Bahsi geçen cemaat için bunu söyleyemeyiz. Nedir amaçları?

Peki akp nerenin partisi, ermenistanın mı?

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #39 : 29 Eylül 2010, 21:16:17 »

Peki akp nerenin partisi, ermenistanın mı?

Oradaki konu AKP değil. Bir siyasi partinin kadrolaşması ile bir cemaatin kadrolaşması. Genelde her iktidara gelen parti devlet kadrolarına kendi yandaşlarını sokuyor. Artık ülkemizde siyaset sanki halka hizmet için değil de devlete dayanmak için yapılıyor. Peki bir cemaat bunu neden yapıyor? Her ikisi aynı nedenden dolayı mı? Hiç sanmıyorum.