Gönderen Konu: Devleti kim yönetiyor  (Okunma sayısı 16582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı diyarbakirlialperen

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • ''Ucu bir olan ayrılır, Kökü bir olan birleşir.''
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #10 : 05 Eylül 2010, 22:11:15 »
Ben cemaatçileri savunmuyorum zaten derdim savunduğum belli anlamadın galiba

''Düşman ülkesi viran olacak Yurdumuz büyüyüp Turan Olacak.''

'Doğuyor bir güneş doğarak coşuyor'

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2010, 23:13:13 »
yazma amacı belli oldu. yaptığı pisliklerden tutuklanacağını biliyordu. şimdi kitabı yazdıktan sonra tutuklanınca biçoklarının kahramanı oldu. bence  olaybu. çünkü kitap içeriği tamamen normal anılar,başka bişey değil.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #12 : 29 Eylül 2010, 00:06:04 »
Ben pek öyle olduğunu zanmıyorum. Kendisi de zaten cemaatin hayatı kendisine dar edeceğini söylemişti. Eğer suçlu olsaydı kitabında belirttiği konularda gerekli devlet kurumlarını bilgilendirmek ve kitap yazmak yerine yutdışına kaçmayı tercih edebilirdi. Cemaat nedense devletin tüm kurumlarında kadrolaşma çabası içerisinde. Polisin içerisinde ne kadar yayıldıklarını bilmemek için ne olmak gerekir bilemiyorum. Muhtemelen TSK içerisine de sızdılar ki çok gizli askeri bilgiler birtakım gazetelerin eline kolayca geçebiliyor. Devlet, içerisindeki gizli yapılanmaları ergenekon davası adı altında araştırırken nedense cemaatin bu yapılanması karşısında hiçbirşey yapmıyor. Bu da kafalarda soru işaretleri bırakıyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı süvari

• Süvari
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #13 : 29 Eylül 2010, 02:45:47 »
yazma amacı belli oldu. yaptığı pisliklerden tutuklanacağını biliyordu. şimdi kitabı yazdıktan sonra tutuklanınca biçoklarının kahramanı oldu. bence  olaybu. çünkü kitap içeriği tamamen normal anılar,başka bişey değil.

1-Avcı'nın yazdıklarının yetkili makamlarca kaale alınmaması kitabın hayal ürünü olduğunu göstermez.

2-ergenekon adı verilen davalar zincirindeki tanıkların ifade ettikleri hiç bir durum henüz sabit delillere dayandırılamamıştır.bu davada öne sürülen her gelime ve sorgulama ne yaptın ne ettin bu yanında mıydı şeklinde sorularla yürütülmektedir.açık ,net kesin delil yoktur.dahası gizli tanıklar gizli ortamda mahkeme salonunda dinlenmemiş,isnat edilen suçlara dair delil gösterememişlerdir.lafın kısası kim olduğu bile belli olmayan hatta kendi annesinin bile tanıyamadığı haham tuncay güney'in sözleri devletin teknik istihbaratını kuran müdüründen daha kıymetli sanırım.

3-arkadaş pislikler diyor.pkk'nın ve dev-sol'un istanbul'da kurmaya çalıştıkları varoş hakimiyetine darbe vuran insan hanefi avcı'dır.hanefi avcı o dönemin polislerinin efsanesidir.hatta taraf gazetesi yazarı prof.önder aytaç ın ifadesiyle teknik istihbaratı doğuran babadır.bu derece devletine hizmet etmiş bir polise pislik yaptı demek açıkçası saygısızlıktır.

4-hanefi avcı susurluk döneminde kirli ilişkileri canlı yayında 32. gün programına çıkarak elde tebeşir tahtada şekille anlatacak kadar cesaret sahibi,bu cesaretinin sonucunda hapis yatarak,hakkını hukuki yollardan arayacak ve ardından aklanacak kadar hukuka bağlı biridir.

5-avcı bu kitabı yazmak yerine kulaklarını kapatır ve emin olun rahatlıkla istanbul emniyet müdürü bile olabilirdi.çünkü avcı devlete bağlılığı ve yüksek maneviyatı sebebiyle cemaat içinde bile sevilen bir insandır.bunu bizzat bir cemaat üyesiden duydum.

6-kitapta bahsedilen en önemli ayrıntılardan birine dikkat çekmek isterim.7 klasör ve 15 cd den oluşan 6 sanıklı bir dava dosyası ankara'dan öğlen yola çıkarılmış,aynı akşam mesai saati sonunda savcı tarafından bu dosya ve cd ler (nasıl olduysa helal olsun bu hızlı okumaya) tekrar düzenlenerek ve sanık sayısı 20 ye çıkarılarak istanbul ağır cezaya dava talebi olarak sunulmuştur.hiç bir hukuk adamı kim olursa olsun kendisine gelen dava dosyasına bakmadan dava açar mı sizce? ve aynı tarzda davalar neden hep aynı savcıya verilir ve neden hep aynı mahkememden ve neden hep imei numarası kullanılarak telefon dilenir ve ardından dava açılır? uyap bu konuda nasıl aynı savcıya aynı türden davaları denk düşürebiliyor merak ettiniz mi hiç?  

7-kitapla ilgili belki de avcı'ya katılmadığım tek konu em.müd. osman ak ile ilgili kısımdır.avcı osman ak'ın istihbarata toplumsal olayları önleme ve provakatör tespit çalışmalrında hiç bahsetmemiş.toplumsal olaylara provakasyon belirleme konularında osman ak yeni bir çığır açacaktı.ancak cemaatin oyununa kurban gitti.osman ak cemaatin üzerine yürümek isteyen ilk polis müdürüdür.

8-kitapta adı geçen polis müdürlerinin en önemli özelliği milli görüş,maneviyatçı ve cemaatle dirsek teması olan insanlardır.bir tanesini şahsen tanırım.ancak cemaat devlete hakim olmasına engel gördüğü kendi çocuklarını dahi yemekten çekinmemiş.üstelik bunu tabiri caizse aşağılık şekilde yapmıştır.

9-avcı'nın bir emniyet müdürü ile müdahil olarak savcıya verdiği ifadenin mahkemede nasıl değiştiği kitapta açıkça bellidir.basından ve avcının kitapta mahkemeye verdiği düzeltme talep dilekçesinden karşılaştırabilirsiniz.bu durum hukukun guguk haline geldiğinin başka bir ispatıdır.

10-sayın başbakan bile ben dinlemiyorum demişti hatırlasanız.hatta avcı'nın kitabında emine erdoğan'ın bile tesadüfen teknik takibe takıldığı ve cemaat bir süre dinlendiğinden bahsetmektedir.muhtemelen başbakan basına yaptığı bu açıklamada bu sıkıntısı belli etmişti.AÇIKÇASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANI SAYIN R.TAYYİP ERDOĞAN BİLE cemaat tehdidi altındadır.

11-sabri uzun ve avcı'nın daire başkanlıklarından alınmasından sonra teknik dinleme cihazlarının israil'den alınması da cemaat-israil ilişkisini düşündüren başka bir konudur.

12-kitapta anlatılanlara dair herhangi bir soruşturma açılmaması da başka bir şaşırtıcı konudur.kitap anlatılanlar doğru ise neden bu yapılanmaların üstüne gidilmiyor?yok kitapta yazılanlar uydurma ise devlet neden kendine iftira atan bir şahsı töhmet ve iftiradan dava etmiyor?kitapta adı geçen savcı,polis müdürleri neden hanefi avcı hakkında iftira ve kara çalıcılık yapmak suçlamalarıyla dava açmadılar?

13-avcı kitabında delillerinin yerlerini de söylemiştir.hatta yok olan delillerin nasıl bulunabileceğini de tarif etmiştir.avcı kitapta yazdıklarını doğrulamak için illa ki bu delileri evinde mi saklamalıydı=

14-ergenekon denilen davalar zincirinde ne tanık ifadelerinde ne de iddianamede delilerin yerini gösteren adresler bile yoktur.hatırlayın bu dava da sanıkların evlerinde yapılan aramalarda el koyulan bilgisayarlar,cdler kanunun emrettiği yönteme aykırı olarak alınmış,kopyalama ve orjinallik tespiti yapılamadan dava dosyasına konmuştu.(hatta aynı yöntemle eski van 100.yıl üniversitesi rektörü yüel aşkın hakkında dava açılmıştı.ama dava delilleri yeterli görmeyerek ve delil toplama usulünü de redderek yücel aşkın'ı beraat ettirmiştir.)

devleti kim yönetiyor?yukarıda bahsettiğim başbakanımızın bende dinleniyorum açıklamasından sonra ortaya çıkmıştır ki bir cemaat devlete nüfuz etmiştir ve devleti kemirmektedir.ve bunu da dış desteksiz olarak yapması bence zor bir ihtimaldir.çünkü benzer "temizlik!" operasyonları turuncu devrimin yapıldığı ülkelerde görülmüştür.hukukun alet edildiği bu davalarda hukuk galip gelmiş ve turuncu devrimin temizlik operasyonları başarılı olamamıştır.keza turuncu devrimlerinde şu an ne halde olduğu malum.türkiye'de de yapılmak istenen bu tür bir temizlik operasyonudur.cemaat bu operasyon için mali açıdan güçlü ve dinsel yapısıyla biçilmiş kaftandır.cemaat kendine düşen turuncu devrim senaryosuna göre hareket etmektedir.

ama şu açıktır ki yukarıda da söylediğim gibi başbakan bile cemaatin aba altından sopa göstermesine maruz kalmaktadır.yani devleti yöneten bile yönettiği gücü tehdit eden grubun üstüne gidememektedir.üstelik ondan güçlü olduğu halde gidememektedir.

saygılarımla...

Süvari
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2010, 02:50:04 Gönderen: süvari »
EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI!
İŞTE,BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE DAHİ, VAZİFEN; TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİ'Nİ KURTARMAKTIR!
MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #14 : 29 Eylül 2010, 12:53:49 »
Türkiye de büyük bir değişim sözkonusu değil ben bunu çok açık bir dille burada anlatayım sizlere zamanında sol iktidarlar döneminde kadrolaşmada tartışmasız bir numara olan CHP döneminde tüm devlet kadroları bu parti tarafından resmen işgal edilmiş ve bu kadrolaşmada o zaman ki CHP li yöneticiler tarafından "tabiki doğudakileri atayacaktık ne yapsaydık milliyetçileri mi atasaydık" şeklinde sözleriyle açık açık dile getirilmiş ve bu kadrolaştırılan kurumlar hep kendilerine çalışmış TSK da dahil işte başörtülü annesi olanlar işe alınmamış türlü türlü rezillikler...Bu yaşananlar üzerine cemaat de haklı olarak karşı çalışmalara başlamış , zamanında CHP nin yaptıklarının aynısını yapıyor.CHP nin tüm kadroları tasfiye durumunda cemaat yerleşecek hepsine ve cemaat CHP gibi bırakıp kaçmaz yerleştimi bitmiştir kimse çıkaramaz. Türkiyede değişen ney sadece yüzler Türkiye aynı yerinde sayıyor işte mevcut anayasa bu tür kutuplaşmalara ve kadrolaşmalara yol açıyor bu sebeple anayasa değişikliğine evet diyoruz.

+1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2010, 13:02:55 »
Açıkçası ben başbakanın cematten çekindğini sanmıyorum.Herşeyi Ergenekon adını verdikleri bir örgüte mal ederken çekinmeyen başbakan cemaatten neden çekinsin? Bu hiç mantıklı değil.

Diğer konuya bakarsak, mesela CHP kadrolaşmasından bahsedilmiş. CHP bu ülkenin bir siyasi partisi. Mevcut düzeni değiştirmek için çaba sarfetmiyor. Ama Bahsi geçen cemaat için bunu söyleyemeyiz. Nedir amaçları?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2010, 13:54:50 »
bir zamanlar masonlar devleti avuçlarına almışlardı  bugünse fethullahcılar aldılar  yarında bir başkası alır
dünün zalimleri dünde varlardı bugünde vardır  yarında olacak  ama nedense bu olaylar sanki yeniymiş gibi ve bunu cemaat adı altında islamla bağlantılı hale getirmek için birileri büyük uğraşlar içerisindeler
artık cemaat denince bazılarının kaşları çatılıyor sanki şeytandan bahsediliyormuş gibi davranıyor ; arkadaşım cemaat nedir yada sana neyi çağrıştırıyorki sen nefretle hareket ediyorsun ,  bilmediğindenmi yoksa mason yazar abilerinin genç görünümlü yaşlı teyzelerinin kitaplarından yada söylemlerinden etkilendiğin içinmi kendi dini terimlerini isimlerini 3 paralık şahıslların dillerinde kirletiyorsun bu sadece cemaat değil şeriat içinde geçerlidir
şeriat=allah kelamı kurandır yani allahın emirleridir yani haktır , senin düşündüğün gibi kelle kesmek adam asmak kadınları kara peçeye sokmak değildir şeriatın cumhuriyetle hiçbir zoru yoktur ve tarih boyuncada olmamıştır ceza sistemine gelince kuranın verdiği hükümler daima en hayırlısıdır ben buna inanıyorum yani kuranın işime gelen kısmına inanıp işime gelmeyen kısmını inkaar etmiyorum yani islamın türkçesi adı altında bir din yaşamıyorum.
cemaat= müslümanların genel olarak isimlerinden birisidir  yani her müslüman bir cemaat üyesidir. fethullah gülen cemaati diye bir cemaat varsa buna fethullahcılar diye hitap edin zaten bizde kendi aramızda fethullahcılar diye hitap ediyoruz biz muhammet mustafanın (s.a.v.) getirdiğinden başkasına itibar etmeyiz buna fetoda dahildir yani cemaat müslümanlara denir siyasetcilere değil

haaa sorarsanız dünün zalimlerimi yoksa bugünün zalimlerimi daha zararlıdır daha kötüdür diye  bence masonlar yada farklı bir ismi varsa bilmiyorum ben onlara masonlar diyorum en kötüleridir.
not:ben düşündüğünüz gibi kötünün iyisini seçme anlayışında değilim benim gözümde bu ülkede şu anda yoluna baş koyulabilecek hiçbir siyasi kuruluş yoktur yani siyaset yapmıyorum..

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2010, 14:49:02 »
Ben pek öyle olduğunu zanmıyorum. Kendisi de zaten cemaatin hayatı kendisine dar edeceğini söylemişti. Eğer suçlu olsaydı kitabında belirttiği konularda gerekli devlet kurumlarını bilgilendirmek ve kitap yazmak yerine yutdışına kaçmayı tercih edebilirdi. Cemaat nedense devletin tüm kurumlarında kadrolaşma çabası içerisinde. Polisin içerisinde ne kadar yayıldıklarını bilmemek için ne olmak gerekir bilemiyorum. Muhtemelen TSK içerisine de sızdılar ki çok gizli askeri bilgiler birtakım gazetelerin eline kolayca geçebiliyor. Devlet, içerisindeki gizli yapılanmaları ergenekon davası adı altında araştırırken nedense cemaatin bu yapılanması karşısında hiçbirşey yapmıyor. Bu da kafalarda soru işaretleri bırakıyor.
Hanefi Avcı Devrimci Karargah örgütüyle ilgili olarak devam eden davada soruşturmada sıranın kendisine geleceğini önceden kestirebilecek eski bir istihbaratçı adam sonuçta bu sebeple kitabı kaleme almıştır .Ayrıca bu örgüt pkk nın şehir uzantısı ve Avcı bu örgütten bir kadınla ilişki yaşadığını doğruluyor ayrıca örgütün yöneticisi konumundaki kişiyle çok sık telefonla görüşüyor ve sonunda yasal dinlemeye herşey takılıyor zaten terörist beni polis takip ediyor korkuyorum diyor Avcı da meslektaşlarına hakaret ettikten sonra korkma avukatına haber ver takip edildiğin yönünde haber yaysın peşini bırakırlar diyor.Siz hala daha bu adamı savunuyorsunuz polisimizi şehit ettikten sonra Emniyet müdürünü telsizden tehdit eden teröristin bağlı olduğu örgütten bahsediyoruz madem bu adam bu kadar dürüsttü 40 senedir polis neden bu kitabı yazmamış kendi pislik işleri ortaya çıkınca suçu cemaate atıyor hem bu kitabı kendini savunma amaçlı yazmamış olsaydı bundan 10 yıl önce cemaat de bu kadar palazlanmamış olurdu emniyette.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #18 : 29 Eylül 2010, 14:58:13 »
Açıkçası ben başbakanın cematten çekindğini sanmıyorum.Herşeyi Ergenekon adını verdikleri bir örgüte mal ederken çekinmeyen başbakan cemaatten neden çekinsin? Bu hiç mantıklı değil.

Diğer konuya bakarsak, mesela CHP kadrolaşmasından bahsedilmiş. CHP bu ülkenin bir siyasi partisi. Mevcut düzeni değiştirmek için çaba sarfetmiyor. Ama Bahsi geçen cemaat için bunu söyleyemeyiz. Nedir amaçları?
Sizin mantığınızla bakarsak CHP düzeni değiştirmek için çaba sarfetmiyor kadrolaşması serbesttir o zaman AKP de bu ülkenin siyasi partisi peki kadrolaşınca neden kıyameti koparıyorsunuz.İkisinin de kadrolaşmasının engellenmesi için anayasa değişikliği yapıldı buna da karşı çıktınız... pes.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Devleti kim yönetiyor
« Yanıtla #19 : 29 Eylül 2010, 15:09:17 »
zaten terörist beni polis takip ediyor korkuyorum diyor Avcı da meslektaşlarına hakaret ettikten sonra korkma avukatına haber ver takip edildiğin yönünde haber yaysın peşini bırakırlar diyor.

Bunları derken galiba siz yanıbaşındaydınız. 10 sene önce böyle bir olay var mıydı? Cemaatin ciddi derecede yapılanması hangi dönemde başladı? Neden konuyla ilgili başvuruda bulunduğu devlet kurumları neden birşey yapmadı? Neden belirli bir gruba karşı olanlar seslerini çıkardıklarında, söylenenlerin dinlenip araştırılması yerine hemen etiketlenip hapse atılıyor bu ülkede? Demokrasi demokrasi diye yırtınanların demokrasi anlayışı bu mu?

Sizin mantığınızla bakarsak CHP düzeni değiştirmek için çaba sarfetmiyor kadrolaşması serbesttir o zaman AKP de bu ülkenin siyasi partisi peki kadrolaşınca neden kıyameti koparıyorsunuz.İkisinin de kadrolaşmasının engellenmesi için anayasa değişikliği yapıldı buna da karşı çıktınız... pes.

İlginç! Ben CHP'nin kadrolaşması normal diye birşey demiş miyim? Göremiyorum da yazdıklarım arasında! Herhalde orada bahsettiğim şeyin CHP'nin tüm demokratik ülkelerde olduğu gibi bir siyasi parti olduğu, ki zaten ülkenin kuruluşundaki tek partidir, ancak cemaatin siyasi bir oluşum olmadığı, buna rağmen neden devlet kadrolarını sinsice ele geçirmeye çalıştığıdır. Bir insanın bunu anlayabilmek için herhalde zeka seviyesinin 5 yaşındaki bir çocukla aynı olması bile yeterlidir. Pes doğrusu.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2010, 15:21:00 Gönderen: SKYWOLF »