Gönderen Konu: F15 Eagle  (Okunma sayısı 62283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: F15 Eagle
« Yanıtla #160 : 19 Mayıs 2021, 15:25:54 »
Araplar ; ABD , Avrupa muhalifleri kışkırtıp bizi krallıktan indirmesin diye batı devletlerinden fahiş fiyatla uçak,tank alıyor pardon rüşvet veriyor...

Bu alımlar sadece rüşvet...Bu uçakların birim maliyeti şuymuş,buymuş karşılaştırması anlamsız...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #161 : 19 Mayıs 2021, 16:36:31 »
Araplar ; ABD , Avrupa muhalifleri kışkırtıp bizi krallıktan indirmesin diye batı devletlerinden fahiş fiyatla uçak,tank alıyor pardon rüşvet veriyor...

Bu alımlar sadece rüşvet...Bu uçakların birim maliyeti şuymuş,buymuş karşılaştırması anlamsız...
Sn Serkan1976,
Hem de öyle bir rüşvet ki, aldıkları silahlar hem full-spec değil hemde kullanmasını da tam bilmiyorlar. Suudi Arabistan’ı görüyoruz; Yemen’de , o kadar güçlü silahlara sahip olmalarına rağmen, bir başarı elde edemedi.
İşin kötü tarafı, bu silahların dünya satış piyasasını da yükseltiyorlar. İşin iyi tarafı ise, benzer silahları biz, çok daha ucuza kendilerine satabilecek duruma geliyoruz. İşin enteresan tarafı ise, ucuz olmasına rağmen bizden değil ABD’den ve Batı’dan alıyorlar aynı silahları. Bu da “rüşvet” olduğunun kanıtı.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #162 : 19 Mayıs 2021, 17:09:45 »
Arap liderliklerinin Türkiye (Özellikle de AKP iktidarı yönetimindeki Türkiye) psikolojisini tam anlamadan doğru yorum yapılamaz zannedersem. Arap liderlikleri, günümüz İslamcılığının Arapların güncel sorunlarının özüne dokunamadığının farkında. Bu nedenle modernleşmek istiyorlar.

AKP Türkiye'si hem İslami soslu, hem de teknolojik olarak ortaya atılınca, toplumlarını modernleştirmek isteyen Arap Liderliklerinin elleri siyasi anlamda yerleşik dinci sınıfa karşı zayıflıyor. Dinciler bu örneğe bakarak, "hem islami olunup hem de modern silahlar üretilebilir işte, gördünüz." diyorlar.

Bu rehin alınma psikolojisi nedeniyle, iki elleri kanda bile olsa Türkiye'den silah almazlar diye düşünüyorum. Yine aynı nedenden ötürü, Türkiye'nin özellikle teknolojik sahada başarılı olmasını hiç hazmedemiyorlar.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Abd 421 Savaş Uçağını 2026'ya kadar hizmet dışına çıkaracak.
« Yanıtla #163 : 20 Mayıs 2021, 18:26:19 »
Alıntı
Air Force Magazine Sitesinde çıkan bir yazıya göre;
  ABD Hava Kuvvetleri eski nesil olarak addettiği 421 Savaş  Uçağını 2026'ya kadar hizmet dışına çıkararak yerlerine 304 adet yeni uçak almak için Kongre'ye müracaat etmeyi planlamaktadır

ABD Hava Kuvvetleri Çin başta olmak üzere gelecekteki tehditlere kaşı hazır olmak için, yeni nesil savaş uçaklarına ihtiyaç duymaktadır. 

Bunun için eski nesil uçakları idame etmek için harcanan paradan tasarruf etmek maksadıyla, 2026'ya kadar;
224 adet F15 C/D Uçağı,

F15 E Uçağı da 2030'larda muhtemelen hizmet dışına çıkacaktır.

124 adet en eskiden başlamak üzere F16 Uçağı,

63 adet A10 Taarruz Uçağını hizmet dışına çıkarmayı planlamaktadır.

5. Nesil F22'lerin ise 2030 yılından sonra hizmetten çıkarılması, yerlerini NGAD  serisi uçaklara bırakması düşünülmektedir. Bunun nedeni söz konusu uçakların yaşıdır.

https://mobile.twitter.com/kemankes2121/status/1395095750481166341

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #164 : 20 Mayıs 2021, 18:31:55 »
F22'lere yanarım....

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #165 : 20 Mayıs 2021, 19:59:46 »
Daha iyisi geliyor... MMU........... 8) 8) 8)

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #166 : 20 Mayıs 2021, 21:09:04 »
Bana kalırsa, ABD havacılık endüstrisinin artık hata yapma marjı kalmadı. Hem F-22, hem de F-35 projesinde ciddi planlama ve yürütme hataları gözlemledim.

NGAD dedikleri projede de benzer şekilde bütçeyi kat ve kat aşan maliyetler oluşursa, uzun vadeli olarak ABD hava kuvvetlerinin savaşma kapasitesi azalacaktır.

F-22'leri modernize etmeyle falan uğraşmadan, doğrudan emekli etme kararı almaları da ilginç olmuş. Demek ki yıpranma oranları yüksek ve bakımı zahmetli uçaklarmış. "Dışı seni yakar, içi beni..." hesabı! Ben, böyle yorumladım bu kararı.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #167 : 20 Mayıs 2021, 21:43:26 »
Bana kalırsa, ABD havacılık endüstrisinin artık hata yapma marjı kalmadı. Hem F-22, hem de F-35 projesinde ciddi planlama ve yürütme hataları gözlemledim.

NGAD dedikleri projede de benzer şekilde bütçeyi kat ve kat aşan maliyetler oluşursa, uzun vadeli olarak ABD hava kuvvetlerinin savaşma kapasitesi azalacaktır.

F-22'leri modernize etmeyle falan uğraşmadan, doğrudan emekli etme kararı almaları da ilginç olmuş. Demek ki yıpranma oranları yüksek ve bakımı zahmetli uçaklarmış. "Dışı seni yakar, içi beni..." hesabı! Ben, böyle yorumladım bu kararı.

Biraz daha kullansınlar , idare etsinler de MMU satalım onlara..... :D :D :D :D

Ben şu bel bağladıkları NGAD-Next Generation Air Dominance (Yeni Nesil Hava Hakimiyeti) nedir , tasarımı belli mi onu merak ediyorum... İnternette çok fütiristik çizimler - görseller var...

https://www.savunmasanayist.com/abd-6-nesil-ucaginin-prototipini-ucurdu/
Devrimsel yenilikler getirecek galiba....

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #168 : 20 Mayıs 2021, 21:57:56 »
Ben şu bel bağladıkları NGAD-Next Generation Air Dominance (Yeni Nesil Hava Hakimiyeti) nedir , tasarımı belli mi onu merak ediyorum... İnternette çok fütiristik çizimler - görseller var...

https://www.savunmasanayist.com/abd-6-nesil-ucaginin-prototipini-ucurdu/
Devrimsel yenilikler getirecek galiba....

Anladığım kadarıyla, hızlıca güncellenecek ve çabuk üretilecek bir uçak ailesi planlıyorlar. Bir tane baz model olacak ama çok değişik görevlere uyarlanabilecek bir şey planlıyorlar diye düşünüyorum. Kratos şirketinin dronu gibi. Göreceğiz nasılsa 5-6 yıl içinde.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Japon F-15 savaş uçağından haber alınamıyor!
« Yanıtla #169 : 31 Ocak 2022, 14:21:12 »
Japon F-15 savaş uçağından haber alınamıyor!

Tokyo yönetimi, F-15 jetiyle kalkıştan kısa süre sonra irtibatın koptuğunu bildiriyor. Yerel medya, uçağın pilotuna okyanusta ulaşıldığını duyurdu.

Japonya'da bir savaş uçağı kayboldu. Savunma Bakanlığı'ndan bir yetkili, havalanan F-15 savaş uçağıyla bir süre sonra bağlantı kurulamadığını söyledi.

Japon öz savunma güçleri kaybolan uçağı ararken, kamu yayıncısı NHK dakikalar sonra uçağın pilotuna okyanusta ulaşıldığını duyurdu. Pilotu karaya çıkarmak için kurtarma operasyonu başlatıldı.

Japonya Savunma Bakanlığı, olayı soruşturuyor.

https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-japon-f-15-savas-ucagindan-haber-alinamiyor-6691341
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com