Gönderen Konu: F15 Eagle  (Okunma sayısı 62245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
F-15K41 İlk Uçuşunu Başarıyla Gerçekleştirdi
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2010, 22:13:38 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2010, 19:28:30 »
ben rus cephesi derken rus ucaklarini almak anlaminda diyil rusyadan gelecek tehlike anlaminda demisdim.
malum krim yine rus donanmasinin usu.bu bize donanmada zorluk cikara bilir aradaki acigi hava  kuvvetleri ile kapatmak iyi olur anlaminda.yoksa cinliler ruslardan daha guvenilir.ruslarin ne kendilerine nede teknolojisine guven olmaz.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2010, 23:42:16 »
Rusları zaten ben alım olarak alternatif olarak bakılırsa diye söylemiştim.

F-16 tamam iyi güzel dönüyor ama tek motor olması, diğer F-15 gibi uçaklara olranla küçük olması gibi dezavantajları var.

Çevrimdışı sungur38

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2010, 08:44:20 »

F-16 tamam iyi güzel dönüyor ama tek motor olması, diğer F-15 gibi uçaklara olranla küçük olması gibi dezavantajları var.

iyi ama bunlar aynı zamanda avantajdır.Bakım kolaylığı, maliyet düşüklüğü gibi...

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 29 Nisan 2010, 10:52:34 »

F-15; F-16 dan daha iyi "dönüyor" ;)

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #15 : 29 Nisan 2010, 10:59:14 »
Bakın ben zaten F-16'yı kötülemedim ve maliyet sıkıntısı olduğu için zaten yeni uçak alımının zor hatta 2020 den belki daha uzun bir süreye kadar imkansız olduğunu söylüyorum. Havadan havaya sıkıntısı sadece F-16'nın dönüş kabiliyeti değil tek motor olması ve diğer uçaklara göre küçük olması. Ama bunun da avantajları var tabii ki.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 29 Nisan 2010, 11:57:24 »

iyi ama bunlar aynı zamanda avantajdır.Bakım kolaylığı, maliyet düşüklüğü gibi...

+1
F-16 uçaklarını yıllarır kullanıyoruz ve işimizi en iyi şekilde ve en uygun maliytle görüyorlar değil mi?  O halde onlar hakkında herhangi bir sorunumuz yok. F-35'lere gelince, onlar zaten F-15'lerin de üzerinde yeni nesil bir uçak. Manevra kabiliyetiymiş, hava üstünlüğüymüş vs, bir F-15 radarında göremediği bir uçağa ne yapabilir ki?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı sungur38

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 29 Nisan 2010, 12:42:09 »
malumu ilan olacak ama silah sistemlerinde önemli olan şeyin, ihtiyaca en uygun olanın en doğru çözüm olması gibi bir durum söz konusudur. gönül ister ki almanya, fransa kadar paramız olsa da f-15 lerden de alabilsek...Hatta f-18, c-17, lpd' nin yanına bir lhd ve üzerine harier, yüksek irtifa hava savunma sistemi vs. vs. liste uzayıp gider...ama para ve savunma statejisine uygunluk ön planda... kaldı ki f-15 lerden daha iyi çözümler de artık günümüz teknolojisi içinde mümkün olabilir...

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #18 : 29 Nisan 2010, 23:13:19 »
Bakın şimdi konuyu genel olarak toparlayayım.

1) Bölgesel olarak bizi Rusya ve İsrail dışında tehdit edebilecek bir ülke olmasa da F-16 ve F-35 dışında hava-hava kabiliyeti yüksek bir uçağa ihtiyacımız var gibi görünüyor.
2) Bunun çözümü için bir uçak alımı yapılırsa şuan en mantıklı çözüm EF.
3) EF alımı maliyet yüzünden imkansızlaşıyor ve daha düşük maliyete uçak alımı yapılabilir ancak.
4) F-16'nın gayet gelişmiş bir uçuş bilgisayarı var(Bu bilgisayar olmasa uçağın havada kalması imkansız bir şey) ve aviyonik sistemleri de gayet iyi ama tek motorlu, küçük oluşu dezavantaj(Ne kadar maliyeti düşük olsa da). Aynı zaman da daha çok hybrid bir uçak.
5) F-35'ler en erken 2017'de gelecek o zamana kadar ekstra F-16 almak yerine başka bir hava-hava uçağı olursa daha iyi olur.

Ve benim burda anlatamadığım dediğim şeylerin tam anlaşılamamamış olması. Yani benim için ille de F-15 yok, yeter ki şu açığımız biraz kapansın.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 30 Nisan 2010, 13:11:57 »
Uçağa ait iki resim.