Gönderen Konu: F15 Eagle  (Okunma sayısı 62261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Kore’nin 2. parti F-15K Slam Eagle teslimatlarına devam
« Yanıtla #40 : 14 Aralık 2010, 20:29:30 »
Kore'nin butcesi 1 trilyon dolar.Turkiyede qaliba 150-160 milyar dolar.bizim savunmaya harcadigimizin 6-7 kati kadar harcama potansiyalleri var.kafalarida fena calismiyor.onde olmalari normal.
diyer faktorleri saymazsak.

Çevrimdışı Angel

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #41 : 15 Aralık 2010, 15:29:26 »
Yukarıda 1 trilyon dolarmı yazıyor yoksa benmi yanlış okudum?

ABD'nin tarihi rekorunu teşkil eden 2011 yılı savunma bütçesi bile Afganistan ve Irak savaşları dahil 708 milyar dolar.

Güney Kore'nin 2011 yılı rekor savunma bütçesi 27 milyar dolar.

Bizim savunma bütçemiz geçen seneye oranla % 12.3 artışa rağmen 2011 yılında yaklaşık 17 milyar TL (16.975) oldu, yani güncel kurla sadece 11.2 milyar dolar.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #42 : 15 Aralık 2010, 15:41:51 »
Hayir.1trilyon $ savunma butcesi diyil. devletin rezerv parasi.yani devletin butcesi.
Bunu ben Kore ile bizim aramizdaki ar-ge calismalarinda olan fark anlasilsin diye yazdim.Yani onlarin her turlu ar-ge ye ayiracak parasi var. ve risk etmeyide goze ala bilirler.bizde devletin rezerv parasi onlardan defalarca az.yani para konusunda onlar bizden 6-7 kat daha buyk imkanlara sahip.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #43 : 15 Aralık 2010, 18:21:14 »
Bizdede teknoloji devi markalar olsun bizdede dev bir oyun ekonomisi olsun bizdede dünyada milyonlarca satılan donanım parçaları olsun bak bizimde rezerv ve savunma paramız nasıl artar.Başka ülkelerden yatırım yapmayan olmasa Güney Kore sadece bir nokta olarak kaybolur donanım sektörünün nerdeyse hepsi amerikadan bizimde ülkemize açsınlar fabrikalar uçar gideriz.Düşünelim sağlam bir FULL HD 3D televizyon 10 bin TL bir Asus ekran kartı 600 TL bir INTEL İ7  980X  işlemci 2300 TL ve bunlardan 50 60 milyon tane satıldığını düşünün.Şimdi anladınız demek istediğimi hatta 50 60 milyondan fazla olabilir ve bunlar gibi bir çok ürün.

Biz ne kadar gelişirsek gelişelim farklı ülkelerden yatırım yapmaları lazım.Yani demek istediğim bazı avantajları var Asya pazarında yapılan çoğu oyunlar Kore oyunudur online oyun devidir oyun sektörü o kadar ufak görünmesin hatırlarsınız Modern Warfare 2 çıkar çıkmaz 10-15milyon sattı ilk çıktığında fiyatı 120 TL idi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #44 : 15 Aralık 2010, 18:24:22 »
Bunlara gerek yok. Bizim de Çin gibi, Kuzey Kore gibi komşularımız olsun yeter. Bakın o zaman pek çok engel nasıl kalkıveriyor ortadan.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #45 : 16 Aralık 2010, 09:56:34 »
Bunlara gerek yok. Bizim de Çin gibi, Kuzey Kore gibi komşularımız olsun yeter. Bakın o zaman pek çok engel nasıl kalkıveriyor ortadan.
Katılıyorum   herşey  bölgesel tehditlere göre şekillendiriliyor ,ya  varsın  yada yoksun  bunun ortası yok  eğer ortalardaysan  yok olursun , Kore'nin  ve japonyanın  bu kadar güçlenmesindeki en büyük etken tehdit olarak gördükleri  çindir.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #46 : 16 Aralık 2010, 11:30:36 »
Bizinde su anki durumumuzun sebebi birazda yunanistandir o zaman. :)
Asus Kore'ninmi?

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #47 : 16 Aralık 2010, 13:04:37 »
Bizinde su anki durumumuzun sebebi birazda yunanistandir o zaman. :)
Asus Kore'ninmi?
Hayır Amerikan ama üretimlerinin çoğu Kore ve tayvandır çinde dahil.Amerikada üretmek pahalı olacağından Asya ülkelerini seçiyorlar.Ve pahalı olan hammadde yüzünden bir yerde okumuştum bir bilgisayar kasası firmasında çalışan çinli aylık 11 dolar para kazanıyormuş.30 saaten fazlada çalışabiliyorlar.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #48 : 16 Aralık 2010, 20:22:21 »
Çinliler öyle bizim deniz subaylarından Çin'e giden biri anlatıyordu. Güverteye bir çıktım diyor her taraf vızır vızır insan geminin yükünü indirmek için makinelerin yaptığı işi insanlar yapıyormuş, makinelerden daha ucuza geliyormuş ama iki üç katı zamanda tabii :). Bir ara bizim madenlere Çinli işçi geliyordu herhalde. İşçiler madende kalıyorlar, günlük çok düşük bir ücret alıyorlar ve parayı Çin'e gönderip ailelerini geçindiriyorlardı.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #49 : 17 Aralık 2010, 02:04:50 »
Katılıyorum   herşey  bölgesel tehditlere göre şekillendiriliyor ,ya  varsın  yada yoksun  bunun ortası yok  eğer ortalardaysan  yok olursun , Kore'nin  ve japonyanın  bu kadar güçlenmesindeki en büyük etken tehdit olarak gördükleri  çindir.

Ben katilmiyorum,  :) Güney Kore nin bu kadar güçlenmesi avrupa nin tabiri ile uzak dogudaki "asya nin 4 ejderi" olarak bilinen Güney Kore, Tayvan, Singapur ve Hong Kong un 1980 den sonra rekabet edecekleri Japonya nin ekonomik ve sanayi modelini kullanarak asyanin genel durumuna nazaran çok yüksek bir gelisme ve güçlenme gerçeklestirdiler.
Dolayisiyla yenilenen ve gelisen tehditlere karsi ekonominin ve sanayinin verdigi rahatlik sayesinde bu duruma geldiler .

Biz yillardir tüm komsularimizi tehdit olarak gördük, ama sifira sifir elde var sifir ...(0 biraz agir oldu kabul ediyorum  :) )