Gönderen Konu: 1 helikopteri bedavaya getirdik  (Okunma sayısı 8859 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
1 helikopteri bedavaya getirdik
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2011, 00:00:54 »
Herzamanki gibi çok hızlısın _darkraven_. :)
Peki bahsettiğim sigorta kapsamında yeni bir helikopterin verilmesiyle ilgili bilgi var mı?

Bu helikopteri günlerce aramışlardı. Hergün Sakarya'dan İzmit'e giderken helikopterlerin Sapanca Gölü üzerinde arama çalkışmaları yaptıklarını görürdüm. Okuduğum okul deprem sonrası yapılmış prefabrik binalardan oluşuyor. Konumu da tam olaram Cengiz Topel Donanma hava üssü ile Gölcük Donanma üssü arasında. Bu Seahawklar hemen hergün üzerimizden geçerlerdi alçaktan. Onlar geçerken zangırdayan camların gürültüsü nedeniyle derse kısa süreli ara verirdik. :)
Muhtemelen Şehit pilotlarımız da defalarca üzerimizden geçmişlerdi. :(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2011, 00:58:13 »
Herzamanki gibi çok hızlısın _darkraven_. :)
Peki bahsettiğim sigorta kapsamında yeni bir helikopterin verilmesiyle ilgili bilgi var mı?

Bu helikopteri günlerce aramışlardı. Hergün Sakarya'dan İzmit'e giderken helikopterlerin Sapanca Gölü üzerinde arama çalkışmaları yaptıklarını görürdüm. Okuduğum okul deprem sonrası yapılmış prefabrik binalardan oluşuyor. Konumu da tam olaram Cengiz Topel Donanma hava üssü ile Gölcük Donanma üssü arasında. Bu Seahawklar hemen hergün üzerimizden geçerlerdi alçaktan. Onlar geçerken zangırdayan camların gürültüsü nedeniyle derse kısa süreli ara verirdik. :)
Muhtemelen Şehit pilotlarımız da defalarca üzerimizden geçmişlerdi. :(

Sigorta işini araştırıyorum ama bir kaynak bulamadım.

---
Sigorta olayı devletin kanayan yarası.Bir polisle sohbet etmiştim neden abddeki gibi hırsız polis kovalamacaları yaşanmıyor hırsızın aracına çarparak durdurmuyorsunuz diye plois abimizin cevabı manidardı ''Ben araca zarar verirsem maaşımdan öderim abd de ise sigorta var.''

SAdece askeri sistemler değil devlete ait bütün araç gereç sigortalanmalı.Ama mali sorunlar buna engel...

Düşünün f 16 ların sigortalandığını pilotlar çok rahat it dalaşına girer yunanlılarla...Devletin kaybıda söz konusu olmaz.Yeterki pilot fırlatma koltuğunu kullansın...

Çevrimdışı harzemşah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2011, 14:05:31 »
Askeri araçlarda (servis vs. olarak kullanılanlar dışında) sigorta olmaz üstadlar...

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2011, 14:46:50 »
Askeri araçlarda (servis vs. olarak kullanılanlar dışında) sigorta olmaz üstadlar...
Sigorta şirketleri mi istemiyor bunu?

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2011, 14:48:43 »
demek ki bu alanda bosluk var.dunyada askeri araclarini sigortalayan ilk surketi Turkiye kursa nasil olur? ;D
tabii ki uygun sartlarla.mesela  aracin savasda kullanilmadigi muddetce sigortasi gecerli olsun.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 47
« Yanıtla #15 : 21 Ocak 2011, 15:39:42 »
Gecikmenin bedeli olarak ABD'den bir helikopter daha talep edildi. Sözleşme gereği 24 helikopter parası ödeyen Savunma Sanayii Müsteşarlığı, karşılığında 25 helikopter alacak.

Böyle bir durumun ilk kez yaşandığına dikkat çeken savunma çevreleri, "Türkiye her geçen gün masaya daha güçlü oturuyor." değerlendirmesinde bulundu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaç duyduğu toplam 24 S-70B SeaHawk helikopterinin tedariki için 2005'te ABD'li Sikorsky ile sözleşme imzalanmıştı. 7 helikopter teslim edildi.

İkinci paket kapsamında alınacak 17 SeaHawk'ın da bir bölümü Türkiye'ye ulaşırken, teslimatın tamamı zamanında gerçekleştirilemedi. Tüm helikopterlerin 2010'un başında gelmesi gerekiyordu.

Önce 3 aylık bir gecikme olacağı duyuruldu fakat helikopterler gelmedi

. Bunun üzerine Savunma Sanayii Müsteşarlığı bir ilke imza atarak gecikme bedeli olarak bir tane fazla helikopter talep etti. Normalde gecikme cezaları bazen yedek parça olarak bazen de para şeklinde tahsil ediliyor. Fakat paranın bir bölümünün geri alınması pek söz konusu olmuyor.

Talep önce kabul edilmedi fakat müzakerelerin ardından Türk tarafının isteği yerine geldi.

haber3.com

Uydurma haber, zaten 25 adet helikopter  satın alındı, kime neyin propagandasını yapıyorlar ? ilk parti 8 helikoptere ek olarak 17 tane daha sipariş verildi, ciğeri kedi yedi ise nerede bu ciğer ?yok hepsi ciğerse kedi nerede... . Haberin orjinali  zaten < zaman > gazetesine ait.

Çevrimdışı harzemşah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 21 Ocak 2011, 16:29:11 »
Kaza/kırım sonucu parasını aldığımız tek araç, TAI'de deneme uçuşunda düşen CN-235 olmuştur. Uçak test anında CASA'ya ait olduğu için, düşen uçğın yerine imal edilen uçak, CASA tarafından finanse edilmiştir.