Gönderen Konu: DENİZALTI SAVUNMA HARBİ(DSH) ROKETİ VE ATICI SİSTEM  (Okunma sayısı 15770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Alıntı
İHALEYİ YAPAN İDARE ADI: MSB Cari Mal ve Hizmet Tedarik Dairesi Başkanlığı 
İHALE TARİHİ : 31/12/2008 
İHALE USULÜ : Belli İstekliler 
İHALE KONUSU İŞİN ADI: MİLLİ DENİZALTI SAVUNMA HARBİ (DSH) ROKETİ VEATICI SİSTEM PROJESİ 
İHALE KONUSU MALIN(İŞİN) NİTELİĞİ ve TÜRÜ: DM200DS13 SİSTEM GELİŞTİRME PROJESİ, PROJE KAPSAMINDA DENİZALTI SAVUNMA HARBİ İCRA EDECEK PLATFORMLARDA KULLANILMAK ÜZERE MİLLİ DSH ROKET VE ATICI SİSTEMİ GELİŞTİRİLECEKTİR. TEKNİK ÖZELLİKLERİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE ROKET, STABİLİZE ATICI SİSTEM TASARIM 
İHALE KONUSU MALIN MİKTARI: 28 SİSTEM 
İHALEYE KATILAN İSTEKLİ SAYISI: 4 
ÜZERİNE İHALE YAPILAN İSTEKLİNİN ADI VEYA TİCARET ÜNVANI: ROKET SANAYİ VETİCARET AŞ 
SÖZLEŞME BEDELİ : 19,990,000-YTL 

Aselsan ve Roketsan arasında yapılan işbirliği ile üretilerek 12'si Milgem ve 16'sı YTKB botları için olmak üzere teslim edilecek.Şu an proje hangi aşamada bilmiyorum ama benzer sistem üreticileri ürünleri sergilemekte bizimkiler kadar ketum davranmıyorlar.Aşağıda İsveç'li Saab firmasının ürettiği sisteme ait video var , salvo atışlara dikkatinizi çekerim.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6rXc9FUGfEU&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=6rXc9FUGfEU&amp;feature=player_embedded</a>
!

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
DENİZALTI SAVUNMA HARBİ(DSH) ROKETİ VE ATICI SİSTEM
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2010, 20:41:54 »
Ne kadar aşağıda?

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2010, 15:32:08 »
Hemen yazının aşağısında,eğer youtube izleyemiyorsanız ondan görünmüyordur.

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2010, 13:19:23 »
Alıntı yapılan: AVCI
Şu an proje hangi aşamada bilmiyorum ama benzer sistem üreticileri ürünleri sergilemekte bizimkiler kadar ketum davranmıyorlar.

Senin de bir havandan daha karışık olmaması gereken sistemle attığın roketin havada patlarsa sen de ketum davranırsın..

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2010, 16:36:46 »
Alıntı
Senin de bir havandan daha karışık olmaması gereken sistemle attığın roketin havada patlarsa sen de ketum davranırsın..
:) var sende yine bir haberler,biraz paylaşırmısın nedir bu mevzu? Roketler neden havada patlar yanlış yapılan nedir?

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2010, 17:17:39 »
İlk atışlı testlerinde böyle olmuş diye kulağıma çalındı.. Çok proje, satüre olmuş mühendis ekibi ile bu tür önemsenmeyen projeler alttan gelip ısırıp kaçabiliyor..

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2010, 18:05:30 »
Kalaşnikov'un denizdeki muadili denebilecek Rus RBU serisi ile Bofors DSH roketlerinin sebil ziyan olduğu bir ortamda son derece stratejik ve aciliyet arz eden bu silah sistemi için yeteri kadar tsarım ve geliştirme bütçesi / zamanı ayrılmadı mı ki?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2010, 18:44:03 »
Bu roketler hem Milgem'de hem de YTKB'de kullanılacaktı,bu durumda hazır olmadıkları gibi bu projelerin ilk gemilerinde ve dahi bu gidişle 2.ve 3. gemilerinde de yer alması olanaksız görünüyor.Sonrası Allah Kerim.Peki bu roketin sözleşme bitimi teslimat takvimi nasıl ele alınmıştı ? Bu konuda bilgi var mı?

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2010, 18:51:38 »
Yetişmezse alıp Bofors'dan takarlar..

Halletmişlerdir şimdiye.. Ama komik işte.. Yani patladı diye değil.. İş olsun diye proje olduğu için..

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2010, 18:52:12 »
Ya yok, patlaması da komik..  ;D