Gönderen Konu: HÜRKUŞ PROJESİ  (Okunma sayısı 183238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: HÜRKUŞ PROJESİ
« Yanıtla #80 : 07 Aralık 2013, 19:34:33 »
sayın skywolf siz yenimi diye sorunca haberiniz yok zannettim herkes herşeyi bilmek zorunda değil  bende bilgimi anlattım

ayrıca sayın boreas geçin dalganızı ben alınmam ;)
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #81 : 07 Aralık 2013, 23:51:35 »
Ben gerçekten neden bahsettiğini anlayamadığım için sordum. Senin söylediğinden bahsediyor gibi geldi bana ama yeni birşey değil ki bu. Kafam karıştı doğrusu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #82 : 08 Aralık 2013, 09:43:02 »
neyse önmeli değil insanlık hali önemli olan hürkuş c nin biran önce üretilmesi

Çevrimdışı akilsahibi

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #83 : 09 Aralık 2013, 00:01:54 »
sayın skywolf siz yenimi diye sorunca haberiniz yok zannettim herkes herşeyi bilmek zorunda değil  bende bilgimi anlattım

ayrıca sayın boreas geçin dalganızı ben alınmam ;)
Yüreği büyük olmak böyle bir şey olsa gerek. Sizi seviyorum.  :) iletilerinizi ilgiyle takip etmeye devam edeceğim.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #84 : 09 Aralık 2013, 16:43:39 »
teşekkürler akıl sahibi foruma hoşgeldiniz ;)

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #85 : 11 Aralık 2013, 00:24:37 »
Pakistan HÜRKUŞ’u istiyor

Türkiye’nin ilk uçağı HÜRKUŞ’a Pakistan talip oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Aralık’taki ziyareti öncesi açıklama yapan Pakistan Savunma Bakanı Hussein, ziyaret sırasında satınalma görüşmeleri yapılabileceğini söyledi.
Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli uçağına talip çıktı. Test sürüşlerini başarı ile tamamlayan ve ithal jetleri güç ve performans konusunda aratmayan HÜRKUŞ için Pakistan hükümeti açık talepte bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın beraberindeki 100’e yakın işadamı ile 23 Aralık’ta yapacağı Pakistan ziyareti öncesinde Pakistan Savunma Bakanı Rana Tanvir Hussein, Türkiye’nin üretimini yaptığı HÜRKUŞ için satın alma talebinde bulunacaklarını söyledi.

En değerli Nişan Erdoğan’a

Hussein, Türkiye’nin savunma alanındaki tecrübelerine dikkat çekti. Pakistan ile Türkiye arasındaki savunma sanayi ticaretinin daha iyi yerlere ulaşması gerektiğini belirten Hussein “Türkiye ile savunma dışında birçok alanda işbirliği yapıyoruz. Türkiye’deki metrobüs projesini ülkemize taşıdık. Türkiye Pakistan’ın F-16 uçaklarının güncelleme işlemini de gerçekleştiriyor. Ayrıca belediyecilik ve alt yapı çalışmaları için Türkiye’nin alt yapı sistemini kullanıyoruz” dedi. Başbakan Erdoğan ve ekibini Pakistan Başbakanı Navaz Şerif karşılayacak. Pakistan’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için özel bir karşılama organizasyonu hazırlanıyor. Erdoğan, Pakistan hükümetinin sivillere verdiği en önemli nişan ile onurlandırılacak.

TOKİ ile yeni işbirliği gündemde

Türkiye ile Pakistan hükümeti arasındaki ticaret son 10 yılda 7.5 kat artarak 1 milyar dolar civarına yükseldi. Pakistan’da faaliyet gösteren Türk şirketleri arasında en fazla müteahhitler yer alıyor. Ayrıca tekstil, plastik ve kimyasal madde, savunma sanayi ve ulaşım sektörleri de iki ülke arasındaki başlıca ticari alanlar. Pakistan ile Türkiye’nin ilişkileri 2005 yılında Pakistan’da yaşanan 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından daha sıcak hale geldi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bölgede 5 binden fazla depremzedelere konut inşa etti. Ziyaret sırasında TOKİ ile yeni işbirlikleri de yapılması gündemde.

http://haber.stargazete.com/ekonomi/pakistan-hurkusu-istiyor/haber-814511

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #86 : 11 Aralık 2013, 03:13:16 »
%100 yerli!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #87 : 11 Aralık 2013, 10:31:11 »
  inşallah olur ben hürkuşun ihracı için bizim kuvvete kabulünden sonra olmasını beklerdim ama bizden önce davrandılar ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #88 : 11 Aralık 2013, 17:06:41 »
Pakistan HÜRKUŞ’u istiyor

Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli uçağına talip çıktı. Test sürüşlerini başarı ile tamamlayan ve ithal jetleri güç ve performans konusunda aratmayan HÜRKUŞ için Pakistan hükümeti açık talepte bulundu.

http://haber.stargazete.com/ekonomi/pakistan-hurkusu-istiyor/haber-814511

Uçakta kullanılan PT-6 motorları Türk malı da benim mi haberim yok. Motor hariç sayarsak Türkiye'nin ilk uçağı Hürkuş değil ki!
Bakınız >> http://tr.wikipedia.org/wiki/Nu.D-38

HÜRKUŞ'un güç ve performans konusunda aratmadığı ithal jetleri gerçekten merak ettim!

Birilerinin birilerini uyutmak için bastıkları bir gazeteden bu şekilde şaklabanlıklar görmek pek şaşırtmıyor. Haberi okuyan ve bu konular hakkında hiçbir bilgisi olmayan biri 8. nesil savaş uçağı yapma konusunda İran'la yarıştığımızı sanır. Eh öyle  olduğunu sanan koyunlar da yok değil!

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #89 : 11 Aralık 2013, 19:27:14 »
kesinlikle katılıyorum ah bu medya >:( yüzde yüz yerliymiş bizde isteriz ama bütün projeleremizde olduğu gibi motoru amerikan malı yine kaş yapalım derken göz çıkarmışlar bunlara kalsa atak,altay,milgem hepsi %100 yerli