Gönderen Konu: KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı  (Okunma sayısı 72972 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı
« Yanıtla #20 : 08 Ekim 2015, 22:42:15 »
Güney Kore ve Endonezya'nın KFX için bu ay anlaşma imzalaması bekleniyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 09 Ekim 2015, 01:56:13 »
Bu KFX de baya yavaş gidiyor. Daha önce öyle yada böyle ucak üretmiş ülke baya zorlanıyor.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
KFX Savaş Uçağı Programı Basliyor...
« Yanıtla #22 : 05 Ocak 2016, 01:00:32 »

Güney Kore 15,8 milyar dolara kendi savaş uçağını yapıyor
Güney Kore hükümeti, milli savaş uçağı için Korean Aerospace Industries (KAI) şirketi ile anlaşma imzaladı. Toplam 15,8 milyar dolarlık anlaşmada 120 savaş uçağı imal edilecek.
http://kokpit.aero/guney-Kore-milli-ucak
Nihayet basliyorlar. Ama saka gibi ya 1990 da adamlarin muhendisleri Tai de egtim gormusler. BizTai de hala montaj dan ileri gidememisken Tai de is ogrettiklerimiz t50 golden eagleden sonra Kfx yapiyor. Ne denirki...
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2016, 01:01:26 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #23 : 05 Ocak 2016, 01:04:18 »
TAI sadece montaj yapmıyor. Parça üretimi de yapıyor.

Not: T-50'nin yarısı Lockheed Martin'in!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 05 Ocak 2016, 12:56:45 »
Bu yeni ucak tada lockheed martin yardimi alacaklar sanirim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
KF-X/IF-X İçin Anlaşma İmzalandı
« Yanıtla #25 : 09 Ocak 2016, 22:49:44 »
KF-X/IF-X  İçin Anlaşma İmzalandı

Kore Havacılık ve Uzay Sanayi ve Endonezya, yeni nesil KF-X /IF-X savaş uçağı geliştirilmesi için maliyet paylaşımı konusunda anlaşmaya vardılar. Anlaşma Güney Kore'nin tek uçak üreticisi ve Savunma Endonezya Bakanlığı tarafından imzalandı. Ayrıca Endonezyalı yüklenici PT Dirgantara Indonesia da anlaşma dahil oldu. PTDI uçağın yapısal gelişimine katılmak için Mayıs ayında Güney Kore'ye 100 mühendis gönderecek.

Yonhap Haber Ajansı'nın haberine göre; Endnezya'nın başlangıçtaki katkısı %1 civarında ve 2017 yılından sonra bu katkı %2'ye çıkacak. Antara Haber'in raporuna göre de 7,2 milyar dolarlık programın %20'sini Endonezya finanse edecek. Endonezya bu uçaklardan oluşan iki filo kuracak. Güney Kore ise kullanmakta olduğu F-4 ve F-5 uçaklarını KF-X ile değiştirecek.

KF-x ve Endonezya için üretilecek olan IF-X, çift motorlu 4.5 nesil çok maksatlı avcı olarak dizayn edilecek.   ABD merkezli savunma şirketi Lockheed Martin havacılık teknolojileri ve uzmanlık desteği sağlayacak. Güney Kore'nin bu uçaktan 120, Endonezya'nın da 50 adet alması bekleniyor. Güney Kore ayrıca diğer ülkelere 600 KF-X satmayı umuyor. Uçağın 2025 yılında hazır olması planlanıyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2016, 22:51:40 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 09 Ocak 2016, 22:58:03 »
%2 ile ne yapacaklar merak ediyorum. Bizim abd ile yaptigimiz kod muabbetini artik Endonezya yapar G.Kore ile...

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 10 Ocak 2016, 00:23:50 »
LG  yapmaya benzemez bu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
KFX İçin Koreli Radar
« Yanıtla #28 : 21 Nisan 2016, 12:29:40 »
KFX İçin Koreli Radar

Güney Kore'nin yeni nesil savaş uçağı KFX için yeni bir radar geliştirmesi için Güney Kore'nin Hanwha Thales firması seçildi. Kore Herald gazetesinin haberine göre, ülkenin Savunma Tedarik Programı İdaresi tarafından Çarşamba günü yapılan değerlendirme sonucu görevin Hanwha Thales firmasına verilmesi uygun görüldü. Sözleşmenin; Güney Kore Ordusu ve Hanwha Thales arasındaki görüşmelerin tamamlanmasını takiben, Haziran ayında imzalanması bekleniyor.

Hanwha Thales, KFX için bir AESA radarı geliştirecek. AESA radarların radyo sinyalleri frekans bandı boyunca yayılmış olduğu için tespit edilmeleri zordur.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #29 : 21 Nisan 2016, 19:46:52 »
Bu uçağın F35 ile arasındaki 7 farkı gören varsa söylesin