Gönderen Konu: KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı  (Okunma sayısı 72864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı
« Yanıtla #60 : 23 Eylül 2019, 11:20:45 »
Alıntı
Kore Ulusal Savunma Bakanlığı, 19 Eylül’de yaptığı açıklamada, önümüzdeki ayın 15’inde Seul’de düzenlenecek olan "Seoul ADEX 2019" de geliştirilmekte olan Kore tarzı savaşçı "KFX" in tam ölçekli bir modelini sergileyeceğini açıkladı.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #61 : 23 Eylül 2019, 11:40:52 »
Benim bu projede anlayamadığım bir durum var. Hadi abi motorunuz yetişmez geliştirirsiniz rusya gibi, veya radarınız yetişmez daha düşük radarla çıkartırsınız , yine silah konusunda aynı da abi stealth gövde yapıp silahı kanat altına takıp 4.5 nesil stop gap halini çıkartmak nedir ya ? Herşeyi yaptınız gövde içi silah istasyonunu mu yapamadınız ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 23 Eylül 2019, 12:03:15 »
Alıntı

Kfx Projesi 5. nesil olarak başlatıldı ve öyle gidecekti. Endonezya projeye ortak olunca ABD taş koydu ve baskılarıyla ilk uçaklar 4.5 nesil olmasına karar verildi. Endonezya KF-X ortaklığında 5. nesil olana sahip olamayacak 4.5 nesil olanı alacak sonra Kore kendisi için 5. nesil üretecek. Uçağın tasarımı 5. nesile geçişi için kolaylık sağlıyacak sekilde tasarlandı. O yüzden bir miktar 4.5 nesil üretildikten sonra 5. nesil olarak proje devam edecek plan simdilik bu.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #63 : 23 Eylül 2019, 12:07:22 »
Alıntı

Kfx Projesi 5. nesil olarak başlatıldı ve öyle gidecekti. Endonezya projeye ortak olunca ABD taş koydu ve baskılarıyla ilk uçaklar 4.5 nesil olmasına karar verildi. Endonezya KF-X ortaklığında 5. nesil olana sahip olamayacak 4.5 nesil olanı alacak sonra Kore kendisi için 5. nesil üretecek. Uçağın tasarımı 5. nesile geçişi için kolaylık sağlıyacak sekilde tasarlandı. O yüzden bir miktar 4.5 nesil üretildikten sonra 5. nesil olarak proje devam edecek plan simdilik bu.

Sağol hocam ben bu durumdan haberdar değildim. Bir ara neden f-35 yoksa kfx'e katılmıyoruzcu arkadaşlar projenin bu kadar göbekten abd'ye bağlı olduğunu bilse aynı şeyi söylermiydi acaba.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 23 Eylül 2019, 14:43:41 »
Alıntı

Sağol hocam ben bu durumdan haberdar değildim. Bir ara neden f-35 yoksa kfx'e katılmıyoruzcu arkadaşlar projenin bu kadar göbekten abd'ye bağlı olduğunu bilse aynı şeyi söylermiydi acaba.
4.5 nesil verilecekse tabiki de projede yer alınmaz. Amerikanın durumu farklı. Türkiye ile Endonezya farklı vs vs. Içinde bir yığın parametre var. ABD Türkiye'ye F-35 verirken Körfeze neden vermedi. Amerikanın derdi Türkiye'ye 5. Nesil vermemek değil. F-35 ile S-400'leri bir arada kullanılmasını istemiyor. KF-X Kore'nin sorunu. Orada ben Endonezya benzeri sorun çıkaracağını sanmıyorum. Baksana Rus uçaklarıyla ilgilendiğimizden beri biz size uçak verelim diyorlar. Bunlar değilmiydi CH-47,  S-70, F-16 için tehdit ediyorlardı. Şimdi biz uçak verelime geldiler. Türkiyenin Jeopalitik ağirliğı çok fazla. Birde Nato üyesi. Endonezya gibi bir ülke hiç değil. Hem biz Güney Kore ile görüştukte problem mi çıktı. Endonezya örneği doğmamış çocuğa don biçmek olur.

Benim bu projede yer almak istemem. Korelilerin Amerikalılar ile birlikte hızlı ve emin adımlarla ilerlemesi. Bizim bütün projelerde olduğu gibi geçilme vs çok sayıda problem yaşıyoruz. TF-X ile KF-X birbirini tamamlaan projeler. Eskişehir ve Malatya ana jet üstlerimize çok ciddi yatırımlar yaptık. TF-X ile bu üslerini dolduracağız, F-16'larımı değiştireceğiz. Üstelik yıllın 10 adet üretim hattı ile bütün bunları nasıl yapacaksın. Aynı süre içinde 2 uçağın envantere girme hızıyla 1 uçağın aynı mı olur. Bütün projelerde olduğu gibi sürelerinde sürekli uzadığını varsayar isek. Sadece MMU projesine yüklenmek riskli bence. Bizim muvakkat 2. Tip bir uçağa ihtiyacımız var. Ben 5. Nesil olmasını istediğim için KF-X demiştim.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
KF-X'in Tasarım Süreci bitti
« Yanıtla #65 : 26 Eylül 2019, 19:16:02 »
Kore Cumhuriyeti ve Endonezya’nın ortak iştirakiyle geliştirilen KF-X Frozen muharebe uçağının tasarım süreci tamamlandı. 2016 yılının Ocak ayında 7,3 milyar ABD Doları değerinde bir bütçeyle başlatılan programın ilk prototipinin 2021’de inşa edilmesi hedefleniyor. 4.5’inci nesil, radarda görünürlüğü zorlaştırılmış uçaktan toplam 168 adet üretilecek. Kore Cumhuriyeti Savunma Tedarik Programı İdaresi’ne (Defence Acquisition Program Administration/ DAPA) göre, proje tasarım gerekliliklerini tamamladı. 2026 yılında KF-X Frozen’ın geliştirilme sürecinin bitirilmesi ön görülürken; platformda gelişmiş aviyonik ve havadan yakıt ikmal yeteneği kazandırılacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/tasarim-sureci-bitti/8715/1

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #66 : 04 Ekim 2019, 20:54:13 »
Alıntı

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #67 : 14 Ekim 2019, 10:49:37 »
Alıntı
KF=X Mock Up.

« Son Düzenleme: 14 Ekim 2019, 10:55:34 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 14 Ekim 2019, 19:56:58 »
Yakışıklı duruyor. Bizim mockuptan daha fazla beğendim.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 14 Ekim 2019, 20:08:39 »
Bizim ki daha güzel daha fütüristik... Bu daha piyasa ürünü gibi... Kokpit'ini de beğenmedim...

Aşağıdaki Hürkuş'un kokpit'i bile daha güzel... TFX'in çok daha gelişmiş olacağı kesin bana göre