Gönderen Konu: KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı  (Okunma sayısı 73994 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
KFX Savaş Uçağı Programı.
« Yanıtla #180 : 04 Şubat 2023, 01:21:10 »
Alıntı
Fotoğraf, KF-21 Boramae ile ortak muharebe operasyonları yürütmek üzere tasarlanan deneysel gizli İHA'nın montajı.

https://mobile.twitter.com/RyszardJonski/status/1621239727968878597?cxt=HHwWioCwlay85v8sAAAA

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Ynt: KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı
« Yanıtla #181 : 04 Şubat 2023, 01:34:36 »
Suratının ortasına tavanın tersini vurasım geliyor bu Kore nin

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #182 : 04 Şubat 2023, 02:18:40 »
Anka 3 de buna benzer hatta neredeyse aynı tasarım olacağını düşünüyorum.Gerçekten yaptığımız ürünler Koreliler’e çok benziyor.Tank,Fırtına Obüsü Hürjet Hürkuş helikopter projelerinin bazıları.Koreliler hakikaten gelecekte bize ciddi rakip hatta  şimdiden bazı konularda silip süpürdüler.Polonya gibi.Gelecekte bizden çok daha iyi olacaklar gibi geliyor bana.Hem Amerikan sanayisinin desteği ve gücü hem Kore yarı iletken ve elektronik sanayisi hem Koreliler’in üretim gücü ve Koreliler’in pazarlama ve sempatik ülke oluşu gerçekten bir dev doğuyor gibi ama şunu bilmeliler bu güç Pasifik’in diğer tarafındakinin izin vereceği kadar..Tıpkı Nükleer enerji ve nükleer sistemlerde gerçekten iyi olmasına rağmen  Japonların nükleer silaha sahip olamaması ve bu kadar güçlü donanmasında nükleer tahrikli deniz araçlarının olmaması gibi.Uydu olmak bunu gerektirir.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #183 : 04 Şubat 2023, 08:30:01 »
Korelilerden farkımız onlar tank için MTU’dan, uçak için GE’den motor alabiliyor. Diğer komponentlerde de sorun yaşamıyor. Bu da bizden 2-3 adım ileride olmalarını sağladı. Tabi sadece bu mazeret değil; yıllardır biz inşaata yatırım yaparken onlar teknolojisi yüksek endüstriye yatırım yaptı. Ekonomik tedbirlerimiz yüksek teknoloji üreten ve ihracat yapan firmaları sübvanse etmek olmalıydı. Halbuki biz elimizdeki gücü konut satışı için kredilerine destek ve KOBİ adı altındaki esnafa kredi vererek harcıyoruz. Bunlar çok kazansa etse bize ne getirisi var? Ülkeye para girdisi sağlamıyor.

Görüyor musun yine işin ucu ekonomiye gitti. :/

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #184 : 04 Şubat 2023, 10:49:52 »
    Yerli ve milli tankımız, Obüsümüz, Hürkuş umuz Kore kökenli. Başımız sıkıştımı motor isteriz yağ peynir ne varsa satarlar. Suriye harekatlarında 120 mm tank mühimmatlarımızın çoğu Kore den geldi. Tamam istedikleri desteği alabiliyorlar doğrudur. Ama rakip lafını kullanabilmek için beşyüz fırın ekmek yememiz gerek.
    Yurtdışı piyasalarda bu tarz ürün satmanın ilk kuralı siyasi güçtür. Siyasi gücü de büyük oranda ekonomi belirler. Samsung-Lg bile tek başlarına senin piyasanın tamamı kadar mal satıp para kazanırken, aynı ipe çıkıp sallayamazsın.

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #185 : 04 Şubat 2023, 11:01:15 »
Hürkuş nasıl Kore kökenli? İlk defa duydum. Bana şekli, tipi benziyor gibi bir şey yazmayın.

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #186 : 04 Şubat 2023, 11:06:51 »
      Her arabada 4 teker var. Tabi ki benzeyecekler. Benzedikleri için köken yazmak cehaletin değişik bir boyutu olur:)  KT-1 anlaşmasıyla birlikte Hürkuş için de destek alınmadı mı?

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #187 : 04 Şubat 2023, 11:08:11 »
Ben size soruyorum siz de bana mı soruyorsunuz  ;D Ben bildiğimi yazayım: Hürkuş aynı zamanda bir mühendis yetiştirme projesyidi, destek falan alınmadı. Ancak KT-1'leri Tusaş tesislerinde ürettik, elbette bir şeyler öğrenmişlerdir o uçaktan.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2023, 11:10:05 Gönderen: İbrahim »

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #188 : 04 Şubat 2023, 11:14:28 »
 ;D ;D ;D

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #189 : 04 Şubat 2023, 11:20:08 »
Projeler aynı ürünler farklı kendimize haksızlık etmeyelim.
Bütün obus tank ucavlar 5. nesil uçakların hepsi birbirinin isterler ve teknik alt yapıya göre tasarlanmış hali.
Karnimizin agrisi Altay tankı asli leo2a4, teknolojisini aldığımız Koreli K1 tareti küçük leo, ha keza Leclerc challangerlar da öyle M1 tankları zaten aynı ana babadan olma ikiz kardeş.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2023, 11:36:19 Gönderen: Bogü Alp »