Gönderen Konu: Türkiye KF X Projesi ile ilgileniyor iddası  (Okunma sayısı 21852 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türkiye KF X Projesi ile ilgileniyor iddası
« Yanıtla #30 : 12 Eylül 2010, 10:12:16 »

SKYWOLF hocam hurda olup çürümesini bekleyeceksin ? Yoksa değerlendirilmelimi ? Bazı bombardıman görevlerini yerine getirebilir bence.Fakat giderleri çok olur bir yandan haklısınız ama şu F-4'lere sempati duyuyorum bir tane almak lazım.:D

Zaten kullanılan hiçbir uçağın çürümesi beklenmiyor. Gerekli bakımları düzenli olarak yapılıyor. Ancak herşeyin bir ömrü var. Özellikle uçaklar gibi yüksek güvenirlik isteyen araçlarda bu daha önemli. Metal yorgunluğu, kanatlarda çatlaklar vs hesaba katılırsa o uçakların 2020'den sonra uçması çok tehlikeli. Bu uçakların ömürleri zaten modernizasyon ile fazlasıyla uzatıldı. Limitler zorlanıyor. 2020'ye kadar  pek çoğunun uçabilir durumda olacağında da şüpheliyim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #31 : 12 Eylül 2010, 10:15:15 »
Ya uçması degil pilotlarımızın canlarından şüphe ediyorum.İnsan korkuyor ya onla uçarken bişey olur okadar pilot heba olmasın zaten 2.5 milyon dolarlık bir uçak ya bir pilot yetişmesi onun 3 4 katı zaten parayla pilotumuzun degerini ölçmemde yani birşey olcak herşeyin bir zamanı vardır.Bir zaman gelir tekler bir zaman gelir zorlaşır.Zaman gelir çalışmaz

Çevrimdışı Destiny

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #32 : 16 Eylül 2010, 00:25:57 »
Peki sizce KF X mi daha iyi teknik özelliklere sahip yoksa  Typhoon mu (ef2000) ?

Ayrıca Koreliler de Eurofighter firması gibi bir ortaklık teklifinde bulundu mu ?

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #33 : 16 Eylül 2010, 00:33:54 »
Eurofigther'a teklifte bulunulmadı kaynaga göre Boeing ile   Lockheed Martin'den teknoloji transferi ve yardım istemişler.Belki ortalık olabilir.
Typoon mu KF X  mi proje gerçekleşirse görecegiz ama bence EF bakayım belki kıyaslama bulabilirsem konuya dahil ederim.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2010, 00:38:23 Gönderen: Falcon »