Gönderen Konu: Tiger Saldırı Helikopteri  (Okunma sayısı 16556 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Alman Tiger’leri Afganistan yolcusu
« Yanıtla #10 : 20 Aralık 2010, 22:57:01 »
Ben de aslında ondan sevmiyorum :) Her ne kadar işlev daha önemli olsa da.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Fransa’nın Tiger HAD’ı İlk Uçuşunu Yaptı
« Yanıtla #11 : 21 Aralık 2010, 19:47:07 »
Fransa’nın Tiger HAD’ı İlk Uçuşunu Yaptı

Tiger taarruz helikopterinin Fransa için geliştirilen HAD versiyonu, ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Eurocopter’in Marignane’de bulunan tesisinde gerçekleştirilen ve Tiger HAD’ın Block I versiyonunun başlangıç kalifikasyon süreci açısından önem arz eden uçuş, firma tarafından 17 Aralık’ta duyuruldu. Açıklamada, helikopterin, önümüzdeki aylarda, Tiger’ın İspanya için geliştirilen HAD versiyonu ile birlikte testlere tabi tutulmaya devam edileceği belirtiliyor.

Bugüne kadar 40 adedi Fransa’dan, 24 adedi de İspanya’dan olmak üzere, toplamda 64 adet sipariş alan Tiger HAD’ın Fransa versiyonu, Hellfire havadan yere füzelerini ateşleme kabiliyetine de sahip olacak                                                                                                    

http://www.milscint.com/haberdetay.asp?haberid=1622&hid=3

« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 20:59:47 Gönderen: SKYWOLF »
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Alman Tiger Helikopteri Düştü
« Yanıtla #12 : 06 Mart 2013, 16:53:56 »
Alman Tiger Helikopteri Düştü

4 Mart Pazartesi günü Bavyera eyaletindeki Fritzlar kendi yakınlarında, saat 20:00 civarında bir Tiger saldırı helikopteri kaza geçirdi. Yaralanan iki personel helikopterden çıkarılarak Ulm Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazar raporuna göre helikopter yanmış durumda. Cephane yüklü olmadığı için herhangi bir patlama gerçekleşmemiş. Helikopter Fritzlar'daki (Hesse) 36 .Saldırı Helikopter Alayına  aittir.

DefenceTurk.com

« Son Düzenleme: 06 Mart 2013, 16:58:46 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Tiger ve NH-90 Helikopteri Sayısının Azaltılması Anlaşması
« Yanıtla #13 : 18 Mart 2013, 16:31:23 »
Tiger ve NH-90 Helikopteri Sayısının Azaltılması Anlaşması

Savunma Bakanı Thomas de Maizière 2011 yılında silahlı kuvvetlerin ana silah sistemleri ihtiyacının revize edilmesine karar vermişti. O tarihten bu yana güvenlik birimleri ve üreticiler arasında görüşmeler devam etmiş, yapıcı bir anlaşma ile artık helikopterlerin miktarı ayarlanmıştır. Tiger ve NH-90 helikopterlerini üreten ana yükleniciler ile Alman Savunma Bakanlığı arasında bu konuda bir Mutabakat Zaptı imzalandı. Buna göre NH90'ların toplam sayısı 122'den 82'ye, Tiger sayısı da 80'den 57'ye düşürülüyor. Üretici bugüne teslim ettiği 68 adet Tiger helikopterinin 11 adetini geri almayı taahhüt etti. Buna ek olarak Almanya NH90'dan türetilen 18 adet NFR90 deniz helikopterini alacaktır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
anlaşma çok ilginç değil mi? üretici firma sattığı ürünü geri alıp ne yapacak? canibalize edip yedek parça mı yapacak yoksa ikinci el olarak satmak için alıcı mı arayacak?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Şu anlaşmayı acil saldırı helikopteri  ihtiyacımız olup da fellik fellik arayışta olduğumuz dönemde yapsalardı ya!  ::)

Çevrimdışı memoli

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Şu anlaşmayı acil saldırı helikopteri  ihtiyacımız olup da fellik fellik arayışta olduğumuz dönemde yapsalardı ya!  ::)
Btö karşı kulanacağımızdan satılmasını ben mümkün olabileceğini düşünmüyorum. Geçmişte bu yönde çıkışlar olmuştu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Avustralya Tiger Helikopterlerini Modernize Ediyor
« Yanıtla #17 : 30 Ekim 2014, 14:12:51 »
Avustralya Tiger Helikopterlerini Modernize Ediyor

Avustralya hükümeti, ordunun elindeki Tiger silahlı keşif helikopterlerinin taktik veri bağlantısı yeteneğini geliştirmek için bir ara modernizasyonu onayladı.  Savunma Bakanı David Johnston, Avustralya Ordusu'n da görev yapan 21 Tiger silahlı keşif helikopterinin LAND 2089 Phase 3B adlı bir program kapsamında modernize edileceğini duyurdu. Bu modernizasyon ile Tiger helikopterlernin durumsal farkındalık özellikleri artacak. Helikoptler ile yer birimleri arasında gerçek zamanlı bilgi iletişimi sağlanacak.

Yazılım ve savaş yönetim sistemi geliştiricisi Elbit Systems Avustralya ile Airbus Group Australia Pacific bu konudaki teknik çalışmaları birlikte yürütecekler. Modernizasyon anlaşmasının değeri yaklaşık 17,5 milyon ABD doları kadar.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Fransa Yeni Tiger Helikopterlerini Almaya Başladı
« Yanıtla #18 : 11 Aralık 2014, 19:58:59 »
Fransa Yeni Tiger Helikopterlerini Almaya Başladı

Airbus Helicopters; Fransız Silahlanma Genel Müdürlüğü tarafından 21 Kasım'da yeterlilik belgesi verilmesini takiben ilk iki Tiger HAD Blok 2 saldırı helikopterini Fransız Ordusu'na teslim etti. Yeni Tiger helikopterleri Afganistan, Orta Afrika Cumhuriyeti, Somali, Libya ve Mali konuşlandırılmış olan diğer Tiger helikopterlerine katılacaklar.

Block 2 standartındaki yeni helikopterler, roketler için daha hassas hedefleme özelliği sunuyor. Ayrıca daha fazla uçuş saati sağlayacak harici yakıt tankları da taşıyabilecek. Spike ve Hellfire tanksavar füzeleri de ateşleyebilen yeni helikopterler, günümüz dijital savaş ortamları için dijital iletişim sistemine sahip. HAD Block 2 helikopterlerinin deniz ortamında kullanılacak olan modelleri de üretilecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İspanya İlk İki HAD-E Tiger Helikopterini Aldı
« Yanıtla #19 : 21 Aralık 2014, 13:27:58 »
İspanya İlk İki HAD-E Tiger Helikopterini Aldı

Airbus Helikopterler; İspanyol Ordusu Airmobile Kuvvetleri (Famet) için ürettiği yeni HAD-E sürümü  iki Tiger helikopterinin teslimatını tamamladı. Helikopterlerin montajı, İspanya'daki Albacete tesisinde gerçekleştirildi. Albacete Tiger helikopterinin arka gövde ve NH90 helikopterinin ön gövde bölümünü üreten tek tesis.

HAD-E modeli Tiger, mevcut HAP-E helikopterlere göre avantajlara sahip. Yeni MTR-E turboşaft motor %14 daha güçlü. Gelişmiş Optronik görüş sistemi, Spike havadan yere füze, yeni elektronik savaş ve karşı önlem sistemiyle birleşik dost düşman tanıma sistemi HAD-E Tiger saldırı helikopterinin yeni donanımları arasında.

İspanya 24 Tiger helikopteri sahibi olmak niyetinde. Bugüne kadar altı HAP-E Tiger helikopteri Saldırı Helikopteri Taburu'na teslim edilmiştir. Bu helikopterler 2003 yılından beri Afganistan'da görev yapıyorlar.

DefenceTurk.com