Gönderen Konu: Eurofighter'den Türkiye'ye ortaklık teklifi  (Okunma sayısı 21733 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Kritik Teknolojileri Veririz
« Yanıtla #20 : 16 Haziran 2011, 09:07:19 »
her 2 uçaklada anlaşmaya varılması  çokmu zor?  hem f-35 alıp  hemde  eurofighter üretimine katılsak zararımız  ne olur?   avrupa bu proje için  ne kadar  para istiyorki?

Çevrimdışı ArroWBLooD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #21 : 16 Haziran 2011, 11:26:12 »
her 2 uçaklada anlaşmaya varılması  çokmu zor?  hem f-35 alıp  hemde  eurofighter üretimine katılsak zararımız  ne olur?   avrupa bu proje için  ne kadar  para istiyorki?

Gerçekten onu bende merak ettim  ::)
∂ιzℓєяιмιη üzєяιη∂є уαşαмαктαηѕα αуαкℓαяιмιη üzєяιη∂є öℓмєуι тєя¢ιн є∂єяιм

¢нє

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #22 : 16 Haziran 2011, 13:49:19 »
boyle birsey olamaz turkiye her iki projeyide kaldiramaz buna ekonomi lazim italya ve ingiltere bile zorlaniyorlar arkadaslar ef in alinmasini bu forumda en cok isteyenlerden bitaneside bendirim ama bu ucak alinmicak kesin olarak soylendi zaten.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #23 : 16 Haziran 2011, 14:26:17 »
bana göre simdilik f 35 görünüyor... öbürüde milli ucagimiz olacak....

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #24 : 16 Haziran 2011, 14:37:29 »
Bu konuda belli ki çok fazla dezenformasyon var...

Suudi Arabistan 72 adet Typhoon aldı.. 72 adet daha almak peşinde.. Hangi kritik teknolojileri aldı?..

..

Sanırım başkasının sözü ile gerdeğe giriyoruz.. "Kritik" nedir?.. Neye göre kritik?.. Türkiye'nin kendi uçağını yapmak için ihtiyaç duyacağı bilgiler uzayındaki "kritik" bilgiler mi?.. Bunları mı verceekler?.. Yoksa "kritik"den kasıt sadece kaynak kodları mı?.. E o durumda biz zaten neredeyse 10 yıl içinde, Eurofighter mertebesinde bir tayyareyi idare edebilecek bir aviyonik sistemi, donanımı ile ve kaynak kodları ile beraber yaratmaya yönelik, bunu da ilk olarak F-16'larımız üzerinde denemeye yönelik bir yola çıktık.. 2016'da bize teslim edilecek, kaynak kodlarına hakim olduğumuz bir Eurofighter'ın, 2019'da tüm aviyoniklerini değiştirecek miyiz?..

En son helikopter projesinde de yaygara kopmuştu.. "Sikorsky'yi seçen haindir"e kadar geldi mevzu.. gel zaman git zaman, iş işten geçtikten, sular durulduktan sonra, savunma bakanı çıkıp, "İtayanlar'dan aktarma organı üretim yeteneğini alamadık, istediğimizde 'onu size veremeyiz, bizim kritik teknolojimiz o' dediler, Sikorsky'den bunu da aldık" gibi bir açıklama yaptı.. Bir dolu başka şey yanında, bu bile çok çarpıcı.. Oysa "İtalyan bize balık tutmayı vaad ediyor" diye yaygara koparan çok olmuştu..

Demek ki her zaman her şeye kanmamak, biraz arkasını sorgulamak gerek.. Önden başka görünen arkada başka görünebiliyor bazen..

Çevrimdışı ArroWBLooD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #25 : 16 Haziran 2011, 15:16:53 »
bana göre simdilik f 35 görünüyor... öbürüde milli ucagimiz olacak....

Aynen katılıyorum
∂ιzℓєяιмιη üzєяιη∂є уαşαмαктαηѕα αуαкℓαяιмιη üzєяιη∂є öℓмєуι тєя¢ιн є∂єяιм

¢нє

Çevrimdışı saslove1984

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #26 : 17 Haziran 2011, 21:48:04 »
projeye katılmasak da bize değer verildiğinin açık bir kanıtı bu,

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #27 : 19 Haziran 2011, 20:38:43 »
Yeni bir pazara kim değer vermez ?
Her şeyler kodlar ile bitseydi F-22 bile bizde olurdu.F-35 projesine devam edilmelidir benim düşüncem kaynak kodu ne kadar değerli ? Biz F-35 alıp her şeyi 1-2 yıl içinde kafamıza göre değiştireceğimizi sanmıyorum daha yeni yeni F-16 uçaklarımızı modernize ediyoruz daha yeni izin çıkmış ''lobiden''.Milli mühimmat içinde yol var zaten kullandığımız mühimmatlar ABD'ye ait başka ne kaldı ? Kaynak kodu pek bir sorun değil.Dünyada kodlardan ve algoritmalardan bol ne var ?

Çevrimdışı lordiman89

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #28 : 05 Temmuz 2012, 23:38:36 »
Ya bu eurofightermı daha iyi F35 mi bana bi açıklarsanız sevinirim ben bazı şeylerine baktım f35 daha pahalı uçak daha iyi görünüyor ama millet hep eurofıghter diyor. :-\

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #29 : 08 Temmuz 2012, 02:34:18 »
eurofighter ilk ucusunu 1994'de yapti f35 ise yanilmiyorsam 2010 yani arada 16 yil ve bukadar sure teknoloji acisindan baya fark yapar eurofighter suan kullanimda fakat f35 tahminen 2016 yilinda hizmede girse bile sirf zaman farkindan dolayi bile f35 ustun ve yeni bir ucak