Gönderen Konu: JSF ile ilgili YARDIM  (Okunma sayısı 32118 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #50 : 08 Mart 2011, 23:29:41 »
Sayin HDS ciddi misiniz yoksa saka mi yapiyorsunuz :)? Ben palavra oldugunu dusunuyordum, F-16 olayinin.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #51 : 10 Mart 2011, 23:59:38 »
arkadaşlar 1995 li yıllarda kuzey ıraka 2 adet F 16 keşif amacı ile uçuş yaptı ancak 36 paralele girdikten sonro F 16 ların sadece motorlarının çalıştıgı özellikle silah sistemlerinin sustugu görüldü ayrıca daha 2008 de aselsanda çalışan bir bilim adamı F 16 ların yazılımlarını kontrol ettiginde gizlenmiş bir şifre programı gördü bu program uçakların daha önce belirtilen nottalara girişinde devreye giriyor ve uçagın düşmesine sebep oluyordu öncelikle amerikan ve israil hava sahası durumu başbakana iletir ve yazılımı iptal edebilecegini hatta yeni yazılım yapılabilecegini söyler ancak bunu amarikaya bildirilir sonuçta o bilim adamı 3 ay sonra intihar eder göz önünde olan o kadar şey varki sadece gözümüzü biraz açalım
Bunu Orko ve SKYWOLF dikkatle okuyun bu 1995 te ki teknolojiyle yaptıkları.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #52 : 11 Mart 2011, 00:01:37 »
Sayin HDS ciddi misiniz yoksa saka mi yapiyorsunuz :)? Ben palavra oldugunu dusunuyordum, F-16 olayinin.
Palavra mı ABD ordusu bilgisayarları kaç senedir kullanıyor haberin var mı sen yeni görmüş olabilirsin dünya senin etrafında dönmüyor.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #53 : 11 Mart 2011, 00:10:20 »
Böyle  önemli bir konuda  türk silahlı kuvvetleri ve devlet  sessizmi kalıyor ?  bir iha uydudan yönlendirilebiliyorsa  bir  f-16 da yönlendirilebilir  buna karşı çıkmıyoruz  lakin  kendi insansız hava aracını yapabilen bir devletin  buna karşı bir önlem almadığını  düşünmekte  devleti + türk silahlı kuvvetlerini  bu konuda amerikaya destek vermekle suçlamakla  aynıdır.  ben türk silahlı kuvvetlerimizin bukadar  aciz olmadığını düşünüyorum  böyle bir tehdit katiyen saklı kalamaz.
Sana böyle birşey yok derler sende hiçbirşey yapamazsın uçağın bilgisayarında kimbilir kaç bin satır kod var içinde kaybolursun.Bunu ne olarak tanımlarsan tanımla uçak yapabiliyor musun , uydu ,... demek ki bu konularda acizsin.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #54 : 11 Mart 2011, 00:58:31 »
Avrupa sağlam ve tutarlı olsaydı benim tahminin elli sefer avrupa projesine girilirdi rusyayla olan alışverişlerde yaşanan problemleri hepimiz bilioruz ayrıca rusya demek ermeni demek 2 milyon ermeni yaşıyor ve alayı kilit konumlardaki mevkilerde yaş sebze meyve olayında  çıkan problemlerin altında ermeni büroklatlar var hadi çin desek uygur türkleri problemi var buyrun burdan yakın.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #55 : 11 Mart 2011, 01:03:25 »
Avrupa sağlam ve tutarlı olsaydı benim tahminin elli sefer avrupa projesine girilirdi Rusyayla olan alışverişlerde yaşanan problemleri hepimiz bilioruz ayrıca Rusya demek ermeni demek 2 milyon ermeni yaşıyor ve alayı kilit konumlardaki mevkilerde yaş sebze meyve olayında  çıkan problemlerin altında ermeni büroklatlar var hadi çin desek uygur türkleri problemi var buyrun burdan yakın.
İst _eternal yine herzaman ki gibi  çelişkilerle dolu bir yazı yazmışsın ABD de senin en büyük düşmanın İsrail liler var üstelik bahsettiğin Rusya da ki Ermenilerin konumundan çok daha güçlü.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #56 : 11 Mart 2011, 01:24:22 »
ayrıca bakıldığında çin bize mesafe olarak ispanya kadar yakındır işbirliğine idilebilir ama siyasi olarak bu şekildeki alımlar,ortaklıklar o ülkenin siyasi duruşunu belirler ani değişiklikler çok büyük cesaret ister kocadan ayrılmak heleki mevcudiyetini ona borçlu iken biraz zor helo projeside bu şekilde milem icad oldu adamların başı beladan kurtulmuyor anlayana tank projesi icad oldu karacılarında başı beladan kurtulmuyor bi hava kaldı onlarda yan çizerse bakın neler  çıkacak hatta çıktıda biz farkedemedik bir nevi uyarı f-16 projesinde yapılan yolsuzluklar hikayesi neden f-16 alınmışta f-18 alınmamış aradaki para farkı neredeyse 2.5 katı niye alınsın be birader av önleme yapmayacakmıyız f-18 niye f-16 halen güncel halen talep var f-18 in esamesi okunmuyor demekki bizim kuvvet doğru karar vermiş.15 milyar dolar dile kola 15 milyar tane 1 dolar ne yatırım yapılır ankaranın bozkırlarına.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #57 : 11 Mart 2011, 01:46:16 »
bak benim isteğim şu amerikan cenderesinden çıkmak siyasi bir irade koyup,kimse bu işlere girmek istemiyor adama desekki kardeşim(çin) seninle biz bin yıllardır sevişiriz akraba gibiyiz gel seninle ortak av bombardıman uçağı yapalım  yemin ediyorum ortaklığı o an kabul eder üstünede para verir,kimse farkında değil etrafı sarılı ordada herşey süt liman değil al türkiye haritasını koy çin haritasının üstüne aynı pozisyon bir tane müttefiki yok hemen hemen hepsi ile problemleri var sudan la petrol anlaşması yaptı sudanı ikiye böldüler 1.5 milyar insan enerji darboğazına girdiği an selamınaleyküm o çin 70 parçaya bölünür adamın çıkışa ihtiyacı var, bizimle arasında bir hazar var tıfılları saymazsak yani kısacası altenatifler var ama kıytırıktan problemler el ayak bağı oluyor.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #58 : 11 Mart 2011, 02:37:03 »
biz yazılım diye takılıyoruz ama diğer parçalar 50 bin çeşit parça var uçaklarda yazılım işi bir şekilde halledilir ama gerisi,çatışmalar maxsimum 3 ay zaten hava çökerse herşey çöker zaten bunun içindirki herkesi bir şekilde bağladılar gripen bile amerikasız uçamıyor kanadanın bile uçak işini bitirdiler 70 lerde Atatürk 80 ıyl önce söylemiş istiklal göklerdedir japonları hava hakimiyeti bitirdi almanları keza öyle ırak gene o şekilde hava hakimiyetini kabetti buna eminim nato harekatında sırplar havayı kontrol edeilseydi iş çok değişik olurdu hava savunma projesi başladı şekillencek falan yok nato üssü yok kalkan yok inen herşey biririne girdi düşün işte kendi uçağını yapmışsın tüm alt yapın hazır alayına kafa tutabilecek şekle gelmişsin
o dakika ne ermeni kalır ne yunan ne kıbrıs meselesi zaten en buna kalıbımı basarım ermeni meselesi bizim uzak doğu kapımızı kapatmak için oluşturulmuş sunni bir olay oralar problemli olmasa gürcüstan dahil çinle komşuyuz çinde avrupanın, en ucuz ulaşım yolu demirolu çinden çıkan gemi 25 günde avrupada ama demiryolu ile 1 hafta oda sallan yuvarlan emperal güçler deniz yolunu kontrol eder ama kara yolunu o kadar kolay değil denizlere hakim olan dünaya hakim olur K Atatürk iran meseleside bu yüzden çıkıyor afgan meseleside esasında
NOT :kalosuz klave kullanıorum ozuldu sanırım azarken azı harfler çıkmıor azım hatalarını cop pasta vea sanal klavele ile düzeltiorum azım hataları ondandır
« Son Düzenleme: 11 Mart 2011, 02:44:17 Gönderen: ist_eternal »

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #59 : 11 Mart 2011, 18:07:53 »
Palavra mı ABD ordusu bilgisayarları kaç senedir kullanıyor haberin var mı sen yeni görmüş olabilirsin dünya senin etrafında dönmüyor.

Pardon, şu kontrol sistemlerini çalışma prensibi, yazılım fonksiyonları ve parçaları ile bana anlatır mısınız? Hayatında hesap makinesi yazmış mı belli olmayan C'yi Pascal'ı bilmeyenler bana hardware, software öğretmeye çalışmasınlar.